Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fura, ha egyes szülők...

Nem fura, ha egyes szülők alapdolgokért (pl. étel) hálát várnak a gyereküktől vagy még inkább azt, hogy "húzza meg magát", csak mert nehéz nekik azt előteremteni? Tehet erről a gyerek?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom, nem gyerekként írom ki a kérdést!!!

Ezt olvastam itt az imént:

"Kiscsillag, majd ha te keresed meg azt a pénzt, amiből a szüleid fizetik a netet, a villanyszámlát, az innivalódat, sőt, a széket, amin ülsz, akkor neked is "több mindent lesz szabad". (...) Majd azt is kérd ki magadnak, ha enni akarnak adni, vagy ruhát akarnak venni neked, (a számítógépet nyilván te vetted, a saját pénzedből, ugye?) Tudod, mi hiányzik neked? Egy nagy pofon. De még időben."

Nekem ez meredek. OK, a net az extra, na de az étel, a ruha? Nyersen fogalmazva - nem értem, egyesek ezt miért találják sértőnek - nem a gyerek akart megszületni. És nem ő tehet róla, ha a szülőnek nehéz előteremteni az alap dolgokat, a villanyszámlára, az ételére, az iskolaszereire valót. Hangsúlyozom, NEM az extra dolgokra gondolok, amikor az a baja a gyereknek, h valami drágát nem kapott meg -hanem arra godnolok, amikor a szülő azt vágja a gyereke fejéhez, hogy "etettelek, ruháztalak" Hát jól néztek volna ki, ha nem eteti, nem ruházza! Szerintem a gyereknek ehhez joga van...


2009. jún. 20. 16:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
71%

Természetesen azzal az illetővel értek egyet, akitől az idézet származik! Hogy néz már ki, hogy a gyerek mindenért visszapofázik, és folyton a jogait hangoztatja, de a kötelességeit nem teljesíti?!

Szerintem a kérdező teljesen félreértette ezt a kommentet, mert senki nem vágja a gyerek fejéhez, hogy eteti, meg ruházza, de azért talán azt se kéne engedni, hogy a gyerek a szülő fejére nőjön. Mert sok családban sajnos így van! Egész nap msn-ezni szeretnek a gyerekek, a szülőnek meg majdhogynem "kuss" van.

2009. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
88%

Ha a különféle kérdéseket és hozzászólásokat olvasom,amiket a tinik írnak,kezdek félni,hogy lassan az ifúsággal is oda jutunk,mint a cigányokkal.Csak jogaik vannak,de kötelességeik nincsenek.Követelhetnek mindent,mert az nekik jár,függetlenül attól,hogy a szülőnek telik-e rá?Amíg a szülei tartják el,milyen jogon követeli a márkás cuccokat,a diszkóba menést 13-14 évesen ?És a társai hogy mondhatják azt,hogy a szüleid őskövületek, a testedel azt csinálsz,amit akarsz,olyan ruhát veszel magadnak,ami neked tetszik stb.

Régen azt mondták,hogy a gyerek nevelését már a bölcsőben el kell kezdeni.És tapasztalatból mondom,hogy ez igaz.

Ha a szülő munkára szoktatja a gyerekét,belevonja a napi problémákba, tini korára nem lesz követelődző.

Egy 3-4 éves gyerek már segíteni akar az anyukának,csak az anyukák leszoktatják erről,mert csak útban van a kicsi.

Én pl.ha sütöttem,mindig adtam egy darab tésztát a gyereknek, ( a fiamnak is ),amit gyúrhatott és azt is megsütöttük.Mindig büszkén mutatta az apjának.Szegénynek meg kellett ennie,ha nem is volt valami gusztusos.Takarításkor törölhetett port.A boltban ha csokit kért,elmondtam neki,hogy megveszem a csokit,de akkor este a kenyérre nem tudok vajat kenni,mert nincs annyi pénz,hogy mindkettőt megvegyem.És még sorolhatnám a példákat.Tini korban pedig mindig megbeszéltük,hogy mit tehet,és mit nem.Természetesen néha duzzogtak,de később belátták,hogy igazam van.

Tisztességes emberek lettek mind a hárman.

2009. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
95%

Halihó! Gyerek contra szülő? Hé! Hát nem szeretitek egymást? Ahol szteretet van, ott nem kell törvény. EGY család. Kell törvény? Minden családtag tegye meg, ami tőle telik, amivel ő részesedni tud a család életéből. Igen, pl. kutyaetetetés, meg bármi. Igen, még főzhet is akár. Pl. ha véletlenül tanítási szünet van. A gyerek nem hercegnő, hanem családtag. A szülő nem igazságosztó, hanem családtag. Nem kell fejére olvasni a gyereknek, hogy mit kap. Azt kell mondani: Kislányom, te is ebbe a családba tartozol. Úgy-e megeteted a kutyát? Milyen jó meglepetés lenne, ha a nyári szünetben többet segítenél a háztartásban. A nagylánytól pedig ez a válasz várható: "Örömmel főzök ebédet. De holnap reggel elmehetnék a strandra, 11-re hazajövök, és akkor mindent megcsinálok."

Ezt akartam csak mondani. A szeretet nem valami elcsépelt humbug. Vagy mégis?

2009. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
73%

Én azt mondom, hogy egy gyereket MEGCSINÁLNI (nem véletlen írom ezt a szót) KÖNNYŰ, de sok szülőnek ahhoz már nem füllik a foga, hogy nevelje is tisztességesen, amikor meg már jön a problémás korszak, nem bír vele, és csodálkozik, tulajdonképpen azon, amit ő rontott el, és kezdődnek a végeérhetetlen veszekedések, amiket idővel vagy belát mindkét fél, hogy sehova nem vezet, vagy nem, vagy csak az egyik, de a másik hajthatatlan marad... Aztán pedig már a szülők változó korszaka következik, amit nevezhetünk klimaxnak is, amikor mindenért ideges, mindenért türelmetlen, a gyerek meg, ha még fiatalka, nem érti, miért változott meg a szülő, vagy ugyanez történik rosszul sikerült házasságokban is, és a gyereken csapódik le minden (tapasztalatból beszélek, mint "lábtörlőnek, villámhárítónak használt" gyerek).

Az idézett rész egy olyan kérdésben született, ahol a gyerek nem követelőzött semmiért, csak fél perc türelmet kért az anyjától (kb. ennyibe telik befejezni egy megkezdett mondatot), de az anyja ennyi időt se volt hajlandó várni, holott a gyereke nem azt mondta, hogy nem segít, hanem azt, hogy segít, amint a mondatot (kb. fél perc) befejezi. Ezt az időt annyira nehéz megvárni? Szerintem nem. Ha az a szülő is tudott volna fél percet várni, akkor az a kérdés talán meg se született volna.

2009. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
60%
Látom, hogy elindult a liberális pontozás. Már minden értelmes ember le lett pontozva egy-két kivétellel. Azért azt megnézném, hogy azok akik most ilyen liberálisan gondolkoznak mit fognak szólni, mikor a gyerekük segítségére szorulnak majd és amikor megkérik, hogy csináljon meg ezt vagy azt akkor kb. annyi lesz a válasz, hogy "Kussoljál muter, mert nem hallom a tv-t!". Akkor majd beérik az ultra liberális nevelés gyümölcse. És ezt is lehet lepontozni. :-)
2009. jún. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
72%
Kedves 17:13-as. Meddig tart megitatni egy kutyát? Mert szerintem az a fél perc az bőven elég lett volna hozzá, még annyi sem kellett volna. Egyébként meg tapasztalatból mondom, hogy a fél perc az nem fél perc szokott lenni. A párom öccse egy darabig (2 évig) suli miatt nálunk lakott és volt, hogy megkértük egy-két dologra mi is, lévén hogy ő is ott lakott. És mindig mondta, hogy fél perc meg egy pillanat, meg hasonlók. 10 perc múlva még mindig ott ült a gép előtt.
2009. jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
77%
17:20 - Általában, ha megkezdek egy mondatot, szeretem befejezni, ha elkezdek közben mást csinálni, elterelődik a figyelmem, még a vizsgán is megengedik, hogy az utolsó mondatot befejezzem, ha már szedik össze a lapokat. Én feltételezem, hogy ez a gyerkőc nem az a típus, amilyenről te írsz, és ha anyukája picit türelmesebb (és KÖVETKEZETESEBB) lenne nevelés terén, akkor ilyen problémák náluk fel se merülnének. Az én anyukám is szokott türelmetlen lenni fél percekért, nem szoktam mindig azonnal ugrani, befejezem, amit előbb elkezdtem, és UTÁNA MEGYEK segíteni, anyu duzzog, aztán, ha látja, hogy nem a kiveszekedés eredményeként segítettem, hanem mentem, akkor egy nyugodt percében bocsánatot kér, hogy türelmetlen volt. De sajnos nincs mindig így, és sajnos a rossz házasságuk megmérgezi a családi életet, sajnos öcsém a kedvenc, és én a szolga, és lemaradtam a szakdolgozattal, úgyhogy most, hogy öcsémnek megvan az érettségi eredménye, és már nem kell gőzerővel tanulnia, közöltem velük, hogy mostantól nincs több ugráltatás, míg nincs meg az államvizsgám, eddig öcsémet hagyták tanulni, most engem is hagyjanak. Nem tudom, mikor fognak lenyugodni és leszállni rólam, de bízom benne, hogy még időben sikerül, és nyugodtan tudok tanulni úgy, ahogy öcsémnek is megadták a nyugalmat.
2009. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az még belefér, hogy segítsen a gyerek, ha tud, és szegény a család, és ne követelőzzön túlzottan.
2009. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

16.29: nem plagizáltam, mert nem a saját gondolatomnak tüntettem fel (ugyanis ez a plágium definíciója), ezt az egyébként is nyilvános hozzászólást idézőjelbe tettem, szerzőt viszont az oldal anonimitása miatt nem tudtam megnevezni. :)

Én nem azt problematizáltam, hogy házimunkára kérték a gyereket, hanem azt, hogy miért nem veheti természetesnek az ALAP dolgokat, pl. a vizet, amit megiszik (mert erre is kitértél helyretevő válaszodban)

Azért írtam ki új kérdést, mert el akartam vonatkoztatni az msn–ező gyerektől, kár, hogy ez sok válaszadónak nem sikerült, és így nyilván módosult a kérdésem megítélése.


16.51 – köszönöm, Neked sikerült megérteni, mire szerettem volna rákérdezni!


16.56: „a férjed sz.rik mindenre” – akkor nem vele kellene kezdeni a megregulázást? A gyerek nem tudja azt kompenzálni, hogy a kedves férj férfiatlannak tartja a házimunkát – van itt egy Hellingeres válaszadó, úgyhogy felhozhatom onnan, hogy a gyerek nem lehet felnőtt (bár én nem fogadom el teljesen a Hellinger–rendszert, de ez ide illik) A férj a felnőtt!

Hát igen, csak a gyerek alacsonyabb rangú, a férj meg ,aki megengedheti magának, hogy otthon sz.rjon mindenbe, magasabb rangú(nak képzeli magát)...


„milyen jogon követeli a márkás cuccokat,a diszkóba menést 13-14 évesen” – ezzel én sem értek egyet. És külön hangsúlyoztam, hogy alap dolgokról, és ne mluxusról beszélek. Én arról beszéltem, miért kell a gyerekben kisebbségi érzést kiépíteni azzal, hogy neki még a víz se jár csak úgy?


17.14.: "Kussoljál muter, mert nem hallom a tv-t!" – Te sem értetted meg, miről beszélek…

2009. jún. 20. 17:50
 20/37 A kérdező kommentje:

Ja, és még annyit kérdeznék, csak 2 fajta nevelés van?

1. tekintélyelvű, szigorú, pofozkodó nevelés, amitől "ember lesz" a gyerekből (vagy egy kisebbségi érzéssel küszködő, elnyomott felnőtt, aki nem tudja érvényesíteni az akaratát az életbe sem, mert otthon arra szoktatták, hogy kussoljon...)

2. a "liberális" nevű szitokszóval illetett, aki mindent ráhagy a gyerekre, aki sz.rik a szülő fejére?


3. nincs?

2009. jún. 20. 17:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!