Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fura, ha egyes szülők...

Nem fura, ha egyes szülők alapdolgokért (pl. étel) hálát várnak a gyereküktől vagy még inkább azt, hogy "húzza meg magát", csak mert nehéz nekik azt előteremteni? Tehet erről a gyerek?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom, nem gyerekként írom ki a kérdést!!!

Ezt olvastam itt az imént:

"Kiscsillag, majd ha te keresed meg azt a pénzt, amiből a szüleid fizetik a netet, a villanyszámlát, az innivalódat, sőt, a széket, amin ülsz, akkor neked is "több mindent lesz szabad". (...) Majd azt is kérd ki magadnak, ha enni akarnak adni, vagy ruhát akarnak venni neked, (a számítógépet nyilván te vetted, a saját pénzedből, ugye?) Tudod, mi hiányzik neked? Egy nagy pofon. De még időben."

Nekem ez meredek. OK, a net az extra, na de az étel, a ruha? Nyersen fogalmazva - nem értem, egyesek ezt miért találják sértőnek - nem a gyerek akart megszületni. És nem ő tehet róla, ha a szülőnek nehéz előteremteni az alap dolgokat, a villanyszámlára, az ételére, az iskolaszereire valót. Hangsúlyozom, NEM az extra dolgokra gondolok, amikor az a baja a gyereknek, h valami drágát nem kapott meg -hanem arra godnolok, amikor a szülő azt vágja a gyereke fejéhez, hogy "etettelek, ruháztalak" Hát jól néztek volna ki, ha nem eteti, nem ruházza! Szerintem a gyereknek ehhez joga van...


2009. jún. 20. 16:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
75%
kedves Tinilany orvendj annak h meg a szuleid igy viselkednek veled mert engem 5 evesen kergettek el otthonrol igy hat a szomszedok neveltek fel mikor az egyiknel ebedeltem mikor a masiknal attol fugg h ki sajnalt meg de volt olyan het h a kukabol ettem. Pedig a szuliem nem voltak szegenyek csak "hulyek" voltak fontosabb volt a pia mint en ezert kergettek el. A falu osszefogott es kijartam az iskolat rendre tanitottak meg minden ami jot kellett csinalni megtanitottak s en helyette dolgoztam. Mindenkinek halas vagyok mindenert soha nem tagadtam le h kik neveltek de a szuleimet igen es mindig tagadni is fogom mert arva gyerekkent nottem fel. Most en is anyuka lettem van egy fiam aki 2 eves es boldog ferjett kaptam magam melle aki megtisztel es most jon anyam konyorogni hozzam h bocsassak meg neki es h lassa az unokajat. nem bocsajtok meg soha a parom annyit mondott a fejembe h anyit megengedek h lassa az unokajat egy heten 1 orat,mindig hoz ajandekot neki es meg a falumbeliek is jonnek csakhogy lassanak engem ilyen szuleim voltak es te nem vagy arra kepes h vizet adj a kutyanak mert massal kell beszelj. Becsuld meg a szuleidet amig vannak es melletted allnak mert soha nem tudod h mit hoz a sorsod.
2009. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
93%

Én azt gondolom,hogy ezt a kérdést rossz időben tették fel,a probléma nem ott kezdődött,amikor a gyerek visszadumált.

Valóban senki nem kéri hogy megszülethessen,ezért nincs értelme felróni hogy etetlek,ruházlak stb.De azért ne az legyen már hogy ha van egy gyereked az csak vár követel és vissza semmit...

Nem tudom,egyébként milyen lehet a kapcsolatuk,de nem hiszem,hogy valami bennsőséges.

2009. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

18.06 - örülök, hogy szerencsés véget ért szomorúan indult történeted! És biztos majd mindenki más is felháborodik rajta, hogy Neked milyen szüleid voltak - pont erről beszéltem, hogy az alap lett volna, hogy legalább enni adjanak!

Remélem, az is elolvassa, akinek elsősorban címezted, mert én nem vagyok azonos az "msn vs. kutyaitatás" problémát felvető Kérdezővel. :)

2009. jún. 20. 18:13
 24/37 anonim ***** válasza:
54%
Megvan még az a kérdés?
2009. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
80%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ez az a kérdés. Hát... én nem minősíteném ezt a kis hölgyet, aki írta, de talán a kommentjéből kiderül, hogy nem egy szerencsétlen, mostohasorsú gyerek, akit terrorban tartanak otthon a szülei, és a napi betevő falatért könyörögnie kell...:)

2009. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezted, hogy van-e harmadik tipusú nevelés. Én a szeretet által való nevelésről írtam, de talán nem tűnt fel, mert valóban elcsépelt, jelentéktelen humbug. Pedig ismerek családokat, ahol bejön. Anyuka türelmes, a gyerek sajátjának érzi a család ügyeit, mindenki jó a másikhoz. "Azoknak a jó, akik jók."
2009. jún. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
68%
Azóta már én is megtaláltam, nem valami meggyőző.
2009. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
94%

Nevelés:

1. Tekintély elvű ("amig az én kenyeremet eszed"...)

2. Mindent ráhagyni a gyerekre, nem nevelni (=káosz!!)

3. Demokrácia (na ez az, amivel a gyerekek mostanában kissé visszaélnek, úgy az iskolában, mint otthon.)

2009. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gond nem ott kezdődik, hogy a gyerek követeli a márkás cuccokat. Hanem ott, hogy ezt miért is teheti meg? Talán mert egy elkényeztett kölyök, aki kisebb korában mindent megkapott és ehhez lett szoktatva? Én kis koromban a bolha piacról öltöztem.Amikor nagyobb lettem (kb tini) és kicsit jobban ment Anyának, örültem mint majom a farkának a márkás cipőnek, nemhogy követeltem

A neveléssel van a gondd. Az a gyerek kis korában azt tanulta, hogy igenis visszabeszélhetek anyának. Biztos hogy ki tudott hisztizni magának mindent, mert anya a hideg zuhany helyett megvette. Igen, én is álltam csap alatt kb 2x, utána nem hisztiztem, nem követelőztem. És valamiért tini koromban sem....Mert ezt nevelte belém az Anyukám.

Alapvető gondok vannak a mai szülőkkel, amiről részben a társadalom összessége is tehet, nem csak az egyén.

Egyébként SOHA nem értettem meg azokat a szülőket, akik a kérdésben említett mondatokat vágják a gyerek fejéhez. Szerintem undorító, fellengzős (vagy nem is tudom mi lenne a helyes szó). És számomra az is érthetetlen, hogy amikor a gyerek már dolgozik de otthon lakik, akkor a szülő pénzt kér a gyerekétől (nem feltétlenül csak rezsit, hanem olyan plussz rendes lakbért is). Ez is valahol ott van elrontva, hogy a szülőnek kérnie kell. Én a mai napig az segítem Anyukámat és nem kell kérnie. Ha otthon laknék, saját eszemmel adnék neki, persze tudom hogy nem fogadná el, de akkor is nyaralás vagy valami ajándék formájában adnék. És nem kéne KÉRNIE.

2009. jún. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
73%

Nos az alap kaja tényleg "jár",gondolom ezt nem is hánytorgatja fel senki.Más,hogy egy tininek nem msn-ni kellene,amikor az anyja a műszak után krumplit pucol.

A legtöbb fiatal alapnak tartja a csipszet,colát,fagyit.Mi ezért megdolgoztunk gyerekkorunkban(nyári munka)

A ruházkodás is kicsit más hangsúlyt kapott,hisz mi még addig hordtunk egy ruhát,amíg használható volt,a mai tinik keményen követik a divatot.

Nem,azt gondolom nem "jár"természetszerűleg.A család az egy egység,amiben MINDENKINEK meg van a feladata.Csak így tud normálisan működni.A fiataloknak meg ezt kelllene megtanulni...nem azt,hogy mi jár nekik!

2009. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!