Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fura, ha egyes szülők...

Nem fura, ha egyes szülők alapdolgokért (pl. étel) hálát várnak a gyereküktől vagy még inkább azt, hogy "húzza meg magát", csak mert nehéz nekik azt előteremteni? Tehet erről a gyerek?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom, nem gyerekként írom ki a kérdést!!!

Ezt olvastam itt az imént:

"Kiscsillag, majd ha te keresed meg azt a pénzt, amiből a szüleid fizetik a netet, a villanyszámlát, az innivalódat, sőt, a széket, amin ülsz, akkor neked is "több mindent lesz szabad". (...) Majd azt is kérd ki magadnak, ha enni akarnak adni, vagy ruhát akarnak venni neked, (a számítógépet nyilván te vetted, a saját pénzedből, ugye?) Tudod, mi hiányzik neked? Egy nagy pofon. De még időben."

Nekem ez meredek. OK, a net az extra, na de az étel, a ruha? Nyersen fogalmazva - nem értem, egyesek ezt miért találják sértőnek - nem a gyerek akart megszületni. És nem ő tehet róla, ha a szülőnek nehéz előteremteni az alap dolgokat, a villanyszámlára, az ételére, az iskolaszereire valót. Hangsúlyozom, NEM az extra dolgokra gondolok, amikor az a baja a gyereknek, h valami drágát nem kapott meg -hanem arra godnolok, amikor a szülő azt vágja a gyereke fejéhez, hogy "etettelek, ruháztalak" Hát jól néztek volna ki, ha nem eteti, nem ruházza! Szerintem a gyereknek ehhez joga van...


2009. jún. 20. 16:20
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
77%

12:40 - "A fiataloknak meg ezt kelllene megtanulni"


A szülőknek ezt MEG KÉNE TANÍTANI a gyerekeiknek, anélkül NEM TANULJÁK MEG MAGUKTÓL.

2009. jún. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

19.05: ha lekicsinyled a Kérdező problémáját, azzal nem segítesz Neki.

De sokadjára mondom, azért írtam ki új kérdést, mert általánosságban szerettem volna beszélgetni a témáról.


20.06: ez tetszik :)


20.52: „Demokrácia (na ez az, amivel a gyerekek mostanában kissé visszaélnek, úgy az iskolában, mint otthon.)” – és akkor mi a megoldás Szerinted? Vissza az 1.-eshez? Bár ha nagy a visszaélés, akkor szerintem az már nem 3-as, hanem a 2-es!


09.10: de ez a vízzel leöntés olyan megalázó lehet egy gyereknek! Mondjuk talán a verésnél még mindig jobb.

Hozzászólásod 2. felével teljesen egyetértek.


12.40: „Más,hogy egy tininek nem msn-ni kellene,amikor az anyja a műszak után krumplit pucol.” – ezzel egyet lehet érteni, de az apa mindeközben hol van? Neki szabad sörrel tv–t nézni, amíg az anya műszak után krumplit pucol? (Milyen hatással van egy lánygyerekre, vagy fiúgyerekre, ha ilyen mintát lát otthon?) Ja hogy rá nehezebb rászólni, mint a gyerekre…

Továbbá, sok gyerek van, aki kiskorában nagyon szívesen segítene, de a szülők elhajtják, hogy „á te még kicsi vagy, nem tudod, stb.” – és aztán csodálkoznak, ha kamaszkorában már nem (szívesen) kezdi el.


„A legtöbb fiatal alapnak tartja a csipszet,colát,fagyit.Mi ezért megdolgoztunk gyerekkorunkban(nyári munka)” – ez ma is szokás a kevésbé tehetősek körében, én is 15 éves koromtól minden nyáron dolgoztam, ha valami pluszt szerettem volna az alapdolgokon túl (nem alapvető ruha, koncertjegy, fesztivál, könyv, stb.).

Arról szerintem nem tehetnek a gyerekek, hogy régen nem voltak márkás ruhák stb. – az egy másik rendszer volt, nem is nagyon lehetett ezekhez hozzájutni.

2009. jún. 21. 14:33
 33/37 anonim ***** válasza:
42%

Most te minden választ minősítessz, vagy mi ez? Kiértékeled a kommentjeinket? Kicsit vicces... :))

Vajon hány éves lehetsz, ennyi életbölcsességgel? (csak költői a kérdés, természetesen nem kell rá válaszolni. De gyanítom, hogy nincs tinikorú gyereked.)

Nekem írtad, hogy lekicsinylem a kérdező problémáját. Hát ja, mondjuk úgy, hogy nem lekicsinylem, hanem nem tekintem problémának. Vagy max. kreált problémának. Egy unatkozó tini kreált problémájának. Egy olyan unatkozó tini kreált problémájának, akinek kedves szülei nem helyeztek el az orcáján jókor, jó időben egy hatalmas pofont, azért, ahogy beszél velük. Ha a gyerek felfogja, hogy hol a helye a családban, és nem csak jogai, hanem kötelességei is vannak, akkor jöhet a demokrácia ezerrel! El ne higgye már valaki, hogy egy korty vízért könyörögni kellett szegénynek, csak ez annyira jól hangzott, hogy többeknek megszakadt a szíve...:) Az édesanyja valószínűleg másképp mesélte volna el a sztorit.

Nem kell egyébként mindenkit leosztani, neked is jogod van a véleményedhez, másoknak is. Egyébként szerintem ezt az "etettelek, ruháztalak" dolgot teljességgel félreérted.

2009. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Nem minősítek, hanem válaszolok rájuk - azt csak szabad, nem? Hiszen azért van ez az oldal, hogy beszélgessünk. Nyilván a válaszaim a véleményemet fejezik ki, de véleménye kifejtésére másnak sincs kevesebb lehetősége, mint nekem. :)
2009. jún. 21. 19:26
 35/37 anonim ***** válasza:
69%

A tegnapelőtti 16.51-es vagyok.

Szerintem azt kellene tisztázni, hogy ki melyik kérdésre akar reagálni. Más a tinilány általi beírt kérdés és más a jelen oldalon kiírt kérdés apropója. Még úgy is, hogy jelen kérdést az előző sugallt.

2009. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
52%
a.
2009. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

egy kor után a gyerek is felismerhetné hogy nehezek a körülmények és nagyon nem alap jog hogy kapjon enni

mert nagyon is sok olyan gyerek él akinek nem tudnak semmit elő teremteni

2015. okt. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!