Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar sok nő ennyire...

Miért akar sok nő ennyire fiatalon gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy 21-22 évesek már azon gondolkoznak, hogy gyereket szüljenek minél hamarabb. Én most vagyok 26, de még meg se fordul a fejembe, hogy bevállaljak egy babát és a környezetemben se téma a hasonló korúaknál. Ilyenkor még inkább a karrierre és a párkapcsolat kiépítésére koncentrálnak a legtöbben, hangsúlyozom a környezetemben. Nem provokálni akarok, csak kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy miért adja fel sok lány ilyen fiatalon a "szabadságát" és vajon mi befolyásolja ezt: a környezet, a neveltetés, az iskolázottság stb.

2012. ápr. 20. 11:29
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
52%
A szeretethiány miatt. Azt gondolják, hogy amit nem kaptak meg anyukától, azt majd megkapják a saját gyereküktől. Ami gáz, mert a gyereknek éppen tőlük képe kapnia szeretetet, nem fordítva.
2012. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
64%

Mindenkinem más és más okoz örömet. Van aki fiatalon szeretne anyuka lenni, van aki még kiakarja használni a fiatal korát és bulizni akar. Nem tudná elképzelni magát feleség és anya szerepben.

22 éves vagyok, jó munkám van és elég jól keresek, van egy boldog párkapcsolatom, jövőre tervezzük a lagzit.

Nálam minden adott ahhoz, hogy családot alapítsak.

Nekem nem korai az, hogy 23-24 évesen anya legyek és nekem nem jelent tehert, hogy feladjam a szabadságomat. Párom mellett is ugyan úgy eltudok menni a barátnőkkel kávézni stb.

Megkérdezhetem amúgy, hogy 26 évesen mi az ami leköt, vagy esetleg mi az élet célod?

2012. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
49%

Én senkit nem ismerek a köreimben, aki 20-21 sőt 25 évesen akart volna szülni. Értelmiségi manapság nem szül ennyi idősen, tehát igen, az iskolázottság, családi minta ezt igen erősen befolyásolja. 2005-ben érettségiztünk, az osztályból egy csajnak van eddig gyereke (20 évesen szülte).


26 N

2012. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
84%
Nem olvastam végig a válaszokat, de egy kettőbe beleolvastam, nem vagyok kisebbségi, se szeretethiányos, nem unatkozom meg hasonlók. Csak mert mindenki általánosít. Én személy szerint azért szerettem volna fiatalon kisbabát mert fiatal anyukám van, 18 évesen szült engem és el sem tudnék képzelni magam mellett egy idősebb anyukát, nagymamám még 60 sincs, és még a dédim is él! Nagyon jó hogy ilyen fiatalok a felmenőim, én saját tapasztalat miatt szerettem volna fiatalon szülni.
2012. ápr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
46%

Én úgy érzem ez az ideális kor a szülésre...mindig is úgy gondoltam max 25 évesen szülnék...de kicsit csúszik a nagyon sok álláslehetőség miatt, ami jön...

Amúgy 22-25 éves kor abszolút nem fiatal ehhez. ez lenne a normális.

23N

2012. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem... miért? mikor kéne szülniük? az a normális, ha az ember akkor szül, amikor fogamzóképes, erős, egészséges. Ez leginkább a fiatal felnőttekre érvényes. Az már más kérdés, hogy a mai társadalmi és gazdasági viszonyok miatt a gyerekvállalás kitolódott. Semmibe veszik azokat a nőket, akiknek első a család. A szemükre hányják, hogy előbb tanulni, dolgozni kellett volna, meg miért nem 30 év felett szülnek. Ha meg akkor akarnának szülni, akkor meg nyaggatják őket, hogy miért nem huszonévesen szülnek. Hát döntsék már el!


Egy kicsit azért gondold végig... ha 35 évesen szül valaki, akkor 53-55 éves lesz, amikor a gyerek egyetemre-főiskolára akar menni. 50 év felett már bármi történhet veled... megromolhat az egészséged, a ffiak ekkor kapják az első infarktusokat... 18-huszonévesen a szülőket ápolni, esetleg félárván-árván maradni... nem tenném ki ennek a gyerekemet, hacsak nem muszáj. (Sajnos muszáj, mert 34 évesen most értem el oda, hogy anyagi okok miatt elgondolkozhatok a témán.) Én jobban örültem volna neki, ha 25 évesen találom meg a páromat, és vállalunk gyereket. Szerintem az nem korai, nem is késői. Ideális.


Amúgy meg... nem midnegy, hogy ki miként rendezi az életét? Amíg nem bánt másokat és nem akar akárkiket a saját életmódjára kényszeríteni, és nem ítélkezik mások felett... addig éljen úgy, ahogy ő akarja és szüljön akkor , amikor akar.

2012. ápr. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
35%
Mert nincs más, ami kitöltené az életüket. Olvasd el az átlag húszéves anyuka véleményét, amiben kifejti, hogy "miért baj, ha valaki ennyi idősen nem bulizik és részegeskedik, hanem már elég érett, hogy gyereke legyen"? Ez a két lehetőség, amit el tudnak képzelni, a buli/ivászat meg a gyereknevelés. Tisztelet a kivételnek, mert az is van.
2012. ápr. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
68%

Miért kell általánosítani? Miért kell marha bölcs igazságokat puffogtatni ismeretlen emberekről?

Nem mindegy nektek ki, mikor és miért vállal gyereket? Ha normálisan felneveli és nem lesz még egy szar emberrel több a világban nem teljesen mindegy, hogy hány évesen tette ezt?

Azt hiszem jó volna, ha mindenki a saját életével foglalkozna és nem máséban vájkálna és nem kotyogna mindenhova egy nagy igazságot az életről...Zárójelben azért megjegyezném, hogy akik itt bölcselkednek többsége szerintem 30 sem múlt el, de azért ítélkezik a 20-25 évesekről. :D Érdekes mindenesetre.

2012. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
73%
na azért 50 felett egy anyának nincs semmi egészségi baja kedves előző nemtomhányadik...ne fikázd légyszives a 35 felett szülőket,anyám is akkor szült, és mai napig tök egészséges,pedig már 25 vagyok.te nagyon el vagy tájolva...
2012. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Azért mert a Te Édesanyádnak nincs baja, az nem azt jelenti, hogy mindenki makk egészséges ebben a korban. Nekem is van kolléganőm, aki 54 és mintha 35 lenne. De sokkal nagyobb az esély ebben a korban, hogy valaki lerobban. Nem kell sértésnek venni, utolsó, de ne legyél buta.
2012. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!