Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem, a...

Mit tegyek, ha úgy érzem, a férjem nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Férjem 44 éves, én 30 leszek, már nagyon szeretnék gyereket, nem akarok 30-on felül vállalni, főleg, ha kettőt szeretnék.

4 éve vagyunk házasok és már a kezdetektől tudja, hogy vágyom egy gyerekre. Most van itt az ideje, de ő mindig eltereli a témát, hogy most még nem jó, mert sokat dolgozik. Egy művészeti központ igazgatója lett 1 éve, azóta még kevesebbet van itthon. Úgy érzem, már abszolút nem akar gyereket, csak próbálja elhúzni a dolgot egészen addig, míg én is 40 leszek. Ha rákérdezek, hogy akar-e egyáltalán gyereket valamikor, akkor terel, meg mondja, hogy olyan jól megvagyunk ketten, így is elég sok gondunk van stb. Nem értem, miért csinálja ezt, nekem ezek a dolgok nagyon fájnak. Ha kell, még várok 1-2 évet, hiszen ez közös döntés, de miért hiteget azzal, hogy akar, miközben lehet, hogy abszolút nem áll szándékában. Mit tehetnék?


2012. ápr. 12. 15:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Abból amit leírtál ő egyáltalán nem akar gyereket... Vond kérdőre szemtől szemben, mert így csúnya vége lesz a házasságotoknak.
2012. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%
Mi fontosabb? A férjed iránt érzett szeretet/szerelem, vagy egy ismeretlen gyerek iránti vágy?
2012. ápr. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
2. Te nem tudod hogy mit írsz! Mi az hogy ismeretlen gyerek iránti vágy? Gondolom nem nő vagy, mert egyáltalán nem tudsz semmit az anyai ösztönökről!
2012. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Hat szerintem jobb tisztazni most. Szerintem kerdezz ra, de nagy hagyd h elterelje, hanem mondja ki fekete feheren. Mert ha nem akar gyereket, es te mindenfelekeppen akarnal akkor jobb itt es most a hazassagot befejezni. Mert ket kulon erdekellentet es valamelyikotok bele lesz szoritva egy olyan szituba amit nem akar. Az meg nem fair h te varsz meg 1-2 evet, es akkor sem, es ujtana kezdj olyan ferfi utan nezni aki szeretne gyereket. Szerintem a ferjed allaspontja, h ott van neki a karrier, gondolom szereti amit csinal es ez kitolti az eletet es ugy erzi ebbe egy gyermek nem fer bele, mert tul sokat kellene aldozni. Vannak ilyenek.

En magam is anyuka vagyok es 34 evesen szultem, mert en is sok idot veszetegettem olyanokra akikre nem kellett volna... Magas karrriert futottam be, szep allasom van, de meg sem cserelnem el a gyerekemet a karrierert. En akartam anyuka lenni es a vilag legjobb dolga, es erzese. Kar h a mai tarsadlom nem becsuli meg, pedig a mi gyermekeink a jovo generacioja, akik meg tudnak es kepesek valtoztatni majd dolgokon... ez szomoru...

2012. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
Nemcsak, hogy gyereket nem akar, de téged sem akar hosszú távra. Ha nem így lenne, figyelembe venné a legalapvetőbb igényedet, hogy mihamarabb anya lehess. Ettől nem szabadna megfosztani egyetlen nőt sem. A korban is benne vagytok, tehát bármit mond is, olcsó kifogás!
2012. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehet, hogy neki már van pár itt-ott? Akkor épp elég azokat pénzelni ma. Ha nincs, akkor választás elé állítanám: most, vagy akkor soha, és akkor inkább külön, mert nekem ez fontos. Ha ő nem akar, inkább külön folytassátok, ráerőszakolt gyereknek nem lesz vmi jó apja.
2012. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
64%

A férfiak többsége fél az elkötelezettségektől. Ilyen nagy dilemma számukra a lánykérés, a házasság és a legnagyobb "gond": a gyerek. Amitől igazán félnek, az az, hogy megromlik a kapcsolat kettőtök között. A férfi nem úgy fogja fel a gyermek érkezését, mint egy nő, egy anya. Ők - többségben- a gyermeket betolakodóként és hatalmas felelősségként fogják fel. Nos, ez részükről eléggé elrettentő dolog lehet. Ritka az olyan férfi, aki nem így gondol rá. Persze még ott vannak az anyagiakat is, valamint -a férfi részéről- a családra fordított idő is. Szerintem, lehet, hogy emiatt nem vállalna gyermeket.

De, mindenképpen meg kell beszélnetek. légy rámenős, ne hagyd magad félresöpörni :)

2012. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ülj le vele komolyan beszélgetni! Mondd meg neki, hogy te nem vagy boldog gyerek nélkül, mondja meg ha nem akar, mert akkor nem vesztegetsz el még éveket rá!
2012. ápr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%

"Nemcsak, hogy gyereket nem akar, de téged sem akar hosszú távra"


Nagy az isten állatkertje. Amúgy elhagyhatod, viszont ha megteszed sem lesz gyereked még legalább 3 évig, ha azt nézed,hogy meg kell ismerned valakit, és el kell töltenetek egy kis időt egymás mellett, hogy lássátok,biztos alapokra épül a kapcsolat. Kérdezel, és nem hagyod,hogy tereljen. Ha pár év múlva akar, akkor érdemes lehet vele maradnod.

2012. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, mit tehetnél.

Gondolj bele, mennyire két élű a dolog: ő jöhet azzal, hogy ha szereted őt, megbékélsz az akaratával. Te pedig mondhatod, ha eléggé szeret, megteszi neked. De ilyen zsarolásnak csak rossz vége lehet.

Ez most csak a te döntésed szerintem. Ha nagyon-nagyon akarsz gyereket, másik férfit kellene keresned. Ha inkább a társadat választanád, maradj vele.

2012. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!