Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, aki babával nehezen...

Van olyan, aki babával nehezen bírja/bírta az otthonlétet? Kinek hiányzik a munka, az emberek?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után érzeted így? Mit tettél?
2012. ápr. 23. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Én ezért félek szülni,a bezártság érzés miatt.
2012. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nagyon hiányzott nem csak a munka , hanem az a fajta szabadság , ami szülés előtt volt!

Úgy gondoltam , mivel anyuka vagyok , minden másról le kell mondanom.

Ennek már 12 éve , most kezdek fellélegezni .


Tisztelem azokat a nőket , akik 1 gyermek után be mernek vállalni még egyet , vagy kettőt.


Én végigaggódtam ezt az időszakot , folyamatosan paráztam hiszen Én voltam számára az , aki mindentől meg kell hogy védje , hiszen annyira kiszolgáltatottak , és ez számomra nagy lelki megpróbáltatás volt.


Ez a fajta gyengeségem , csak szülés után jött elő

Így 12 év eltelte után , most már jobban érzem magam , de nem szeretnék többet szülni

2012. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom.

7 hónapos, úgy 2 hónapja érzem hogy jó lenne néha a "régi" életem.

Amióta kijött a jó idő, azóta kicsit jobb. Eljárunk hetente a munkahelyemre, ebédelni barátnőimmel. Ez nem sok, hiszen ők ugye dolgoznak, nem érnek rá csak 20-30 percet, de nagyon feltölt.

Kezd helyreállni a szexuális életünk is a férjemmel, ez is sokat segít :-)

Most már délután/estefelé is sokáig világos van, el tudunk menni munka után a férjem vagy egy barátnőm el és sétálunk, beszélgetünk.


Biztos lesznek még ilyen időszakok. Most például nagyon hiányolom a színházat, de mivel a lányom este nehezen alszik el, nem szívesen passzolom le ilyenkor.

Most kezdtük a hozzátáplálást, van hogy 2-3 ételt és elkészítek aztán megetetem üvegessel, amit persze imád. Ilyenkor szörnyen érzem magam: nem elég, hogy mindent feladtam, de még ráadásul anyaként is megbuktam, szóval "nem is volt értelme" :-(


Mit teszek? Vannak szabad óráim, járok kozmetikushoz, moziba a párommal, néha tornázok itthon. Van hobbim, erre áldozok időt. Bár tudom, hogy a gyereknek az anya a legfontosabb, nem fogom 3 éves koráig magamhoz láncolni úgy, hogy 10 percet sem vagyok nélküle. Ha már nem fogok szoptatni, elmegyek nyelvet tanulni.


Biztos, hogy a két gyerek között vissza megyek dolgozni. Sőt, még az is lehet hogy egyke lesz a lányunk.



Veled mi a helyzet, kérdező?

2012. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Velem? Köszi a kérdést:)


1 éves lesz a kisfiam, és tényleg hiányzik a munka, a jövés-menés, heti 2-3- napot úton voltam, megyeszerte, most meg...

Eddig érdemes volt szépen felöltözni, azaz fel is kellett, jelen helyzetben meg a tejpép, főzelék és egyéb foltok nem is olyan feltűnőek, úgyis fél óra múlva jön a következő kajafolt-az én ruhámra is...

Múltkor borultam ki nagyon... Azóta jobb.

2012. ápr. 23. 10:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A munka nem hiányzik csak az emberek.


Én a párom falujába költöztem az enyémtől nagyon messzire így itt még barátaim sincsenek. Ha már nagyon nem bírom akkor hazautazom a szüleimhez és barátnőzők, most jobb idő esetén ez sűrűsödni fog.


Már terhességem alatt is éreztem, hogy ez így nem nagyon lesz jó, sokat vagyok egyedül, mert a párom sokat dolgozik.


A baba most 8 hónapos, mivel már ő is növöget egész jól el van egyedül így tudok nyugodtan filmet nézni, internetezni, olvasgatni.

2012. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a harmadik gyermekemmel vagyok itthon.Most 8 hónapos.Pont a napokban fakadtam ki azon,hogy úgy érzem házi rabszolga lettem.Minden munka rám hárul.És mi anyák azt tudjuk,hogy egy kisgyermek nagyon letudja szívni az energiánkat.Ennek ellenére azt gondoltam egy kis elfoglaltság jól fog jönni.Márciusban nyitottunk egy sószobát.A kicsivel járok nyitni-zárni.Mondhatni most még nehezebb lett.Eljövünk dolgozni,majd rohanás haza és főzni,mosni takarítani,másik 2 gyermek,stb,stb...Szóval minden nagyon hiányzik.Bocsánat ha nyavajgásnak tűnik levelem..... :)
2012. ápr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Dehogy nyavalygás.... (ez nem az)

Köszi, hogy írtatok, érdekel, mások hogy vannak ezzel.

2012. ápr. 23. 11:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is az utóbbi pár hónapban lettem emiatt picit magam alatt. Kislányom 1 éves. Nekem a munka nem hiányzik, csak az emberek, a társaság . Sajnos én is a párom szülővárosában élek a korábbi lakóhelyem helyett, ami azonban inkább falu mint város, mert szinte semmi nincs itt. Játszótér is kb 40-50 perc séta...egy anyuka van akivel el szoktunk járni sétálni, azon kívül nincs itt senkim. Néha be tudok menni Bp-re de sajnos a legjobb barátnőm valamiért nem áll már szóba velem pár hete, vannak még azért ismerősök akikkel tudok menni ide-oda csak ez elég ritkán jön össze mert mindenki dolgozik vagy gyerekezik.
2012. ápr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is hiányzik. A munkám és a társaság is. Lassan 2 éves a kisfiam, 5 hónap múlva jön a kistestvér. Most jól elvagyok itthon, sokat megyünk ki a szabadba, és nagyon várjuk a másodikat, de képtelen lennék az egész életemet itthon tölteni háziasszonyként. Ha majd a második pici is már bölcsis lesz, szívesen megyek vissza dolgozni, és vetem magam újra bele a munkámmal járó pörgésbe!
2012. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia,


Hát én ezt éreztem szinte folyamatosan az első egy-másfél évben, pedig imádom a fiam, tervezett baba volt. Szülés előtt jó munkám volt, vezető beosztás, kosztüm, több nyelven beszéltem minden nap, stb.

Aztán hirtelen amikor itthon lettem a kicsivel, én úgy éreztem, senkinek nem vagyok fontos, csak a baba. Ha mentünk át szüleimhez, rólam a kutya nem kérdezett..........................aki hazaért (nagy a család) mindenki elmesélte a napját, kinevezésekhez gratuláltak, kemény naposokat sajnálgatták, kávéval kínálták, tőlem csak a kicsiről kérdeztek, nekem az volt az érzésem, én csak egy ringató kar meg etetőszék vagyok számukra................hiányzott a pörgés, kihívások, elismerés, MINDEN.

Aztán telt az idő, és most már augusztusban munkába állok újfent. Ha arra gondolok, hogy nem fogok minden reggel a kisfiammal hintázni a téren, vagy altatásakor énekelgetni neki, meg a közértben bezsebelni a szép és okos kisfiúra a bókokat, és látni minden egyes mozzanatát a drágámnak, már könnybelábad a szemem és arra vágyom, bár maradhatnék még itthon vele egy évet.


Higgye el mindenki: én megtanultam, hogy dolgozni és sikereket elérni, kihívásoknak élni bármikor lehet, de ez a két csekélyke és csodaszép év SOHA nem jön vissza!! Ezt igenis ki kell élvezni, mert ez a legszebb része az életemnek. Már szánakozón gondolok vissza fél évvel ezelőtti önmagamra, hogy hogy akarhattam elcserélni a dolgozó családtagjaimmal ezeket a csodás napokat.

2012. ápr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!