Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy osszam be a pénzt?...

Hogy osszam be a pénzt? Hóvégére már alig marad, mindig sakkozni kell, hogy mit együnk.

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk, 23 évesek. Kb 160ezer ftot keresünk ketten, plusz 13800 ft kajabón fejenkét. Albérlet 30ezer+a rezsi, ami most télen sok volt a fűtés miatt, így volt kb 50ezer a rezsi, szóval már csak 80ezer ftunk maradt. ebből 15ezer személyi kölcsön, 10000 laptop hitel. maradt 55ezer ft+ a kajabónok. ez marad arra, hogy együnk, éljünk, plusz van 2 macskánk, de annyira sokat nem költünk rájuk. a hó utolsó hetére kb semmink nem marad, mint most is. ruhákat nem veszünk sűrűn, 2-3 havonta kb, akkor is kínaiból olcsó ruhákat. főtt ételt eszünk minden nap. mit csinálunk rosszul? tudtok adni tippeket?
2012. ápr. 25. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg budapesti vagy, akkor menj az ázsia centerbe az eurós bolt helyett. Jobb minőségű terméket veszed ugyanazon az áron, és a jar mosogatószer tovább kitart, mint a spar gazdaságos... a nagy flakonosat láttam ott asszem 350-ért, mikor a spar-ban a kicsi annyi akciósan. Egy szombat délelőttöt áldozzatok arra, hogy körbejárjátok, megnézitek mi hol a legolcsóbb és megveszitek ott, akár minden egyes terméket külön helyen. Öblítőt, tisztítószert, sampont, tusfürdőt, testápolót, arckrémet, wc papírt, zsebkendőt, szuper olcsón lehet megvenni, én nem szorulok rá, hogy takarékoskodjak, mégis ott veszem, mert annyival olcsóbb :)
2012. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
47%
Ja, hogy cigi meg ivászat is van. Akkor tényleg ne rinyálj...
2012. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:
igen, van ivászat, de nem vészes, nehogymár néha ne is ihassunk egy sört, vagy egy vadászt, ha egyszer fiatalok vagyunk, és élni is szeretnénk :)
2012. ápr. 25. 13:54
 34/65 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ugye ezek a közepes kiszerelésű sűrített paradicsomok (üveges, vagy papírdobozos, én az utóbbit szoktam venni). 2x szoktam főzni belőle spagettit vagy csak paradicsomos tésztát. Az utóbbiba csak vöröshagymát dinsztelek, teszek bele fokhagymát, a fele paradicsomot, felhígítom vízzel, bazsalikom, oregano. Ha van sajt, a végén teszek rá. Spagettitésztával vagy hosszú metélttel kiváló étel és alig kell bele valami.

Ha szeretitek a pizzát, azt is házilag. De van egy kiváló calzone receptem, párom el van tőle ájulva. :) Két hatalmas calzone jön ki belőle és isteni.


Kb. fél kg lisztből csinálok pizzatésztát (fél cs. friss élesztő, kis só, cukor és tej a felfuttatáshoz), hagyom jól megkelni. Kétféle szósz van hozzá: egy pizzaszósz. A már említett sűrítmény fele, plusz fokhagyma, olasz fűszerek, egy sűrű szószt főzök belőle. 25 dkg darált húst dinsztelt hagymába teszek, kis vízzel felöntöm, borsozom, teszek bele sót, legyen íze. Ez is egy sűrű cucc legyen. Ha van sajt, mehet bele reszelten, csak jobb ízt és állagot ad neki.

A megkelt tésztát félbevágom, külön-külön kinyújtom kerek vagy szögletesre, ahogy tetszik, de legyen vékony. Megkenem a paradicsomszósszal, de hagyok neki peremet a szélén, ne folyjon ki! Az egyik felébe beletöltöm a darált húst és néha friss hagymakarikákat is szoktam, meg sajtot rá. Aztán félbehajtom és a szélét felgöngyölöm kicsit, jól elnyomkodom a tésztát, hogy ne nyíljon szét sütéskor. De ha ismered a calzonét, úgyis tudod, milyen a batyu. Meg is érdemes böködni villával több helyen. Egy 20-30 percet sül, isteni lesz a végeredmény! Ha magas hőfokon sül és hirtelen, akkor lesz jó puha a tészta.

2012. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó választ, mindenképpen megcsinálom :)
2012. ápr. 25. 13:55
 36/65 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ami így első olvasatra feltűnt a 10000 ft laptop hitel (ha alig jöttök ki a fizuból,nekem ez felesleges extra),15000ft személyi hitel,valamint a két macska,még akkor is,ha nem esznek sokat.
2012. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
60%
Leszarom, hogy fiatal vagy és élni akarsz:) Csak akkor nem kell itt sírni és csodálkozni, hogy elmegy a fizetés. Stimm?
2012. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam szerintem náluk sem az miatt megy el a pénz mert néha elmennek sörözni egyet hétvégén. Mi is megtesszük pedig fele költőpénzünk marad havonta mindenre. Csak jól beosztjuk. Szóval nem kell a néhány sör miatt leszólni az illetőt, tanácsot kért nem kioktatást, hogy a szent életű GYK-sok még egy sört sem isznak soha, és nem vesznek csokit sem vagy fagyit...:)
2012. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
66%

37-nek igaza van...

Nem kell minden héten bulizni meg inni és akkor marad kajára pénz.

Nagyon sok ember a ti pénzetek feléből él meg havonta amit kajára költhet. Tanulj meg spórolni. Az is extrának számít, hogy rendeltek. Továbbá személyi kölcsön, laptophitel. Igények megvannak mégis itt rinyálsz..

2012. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem domestos helyett vegyetek hipót. Az kb 60-70 Ft/liternél nem drágább, és ugyanaz a hatása. Takarítani meg jó a legolcsóbb súrolóport/szer, 100ftosban már 200 Ft-tól kaphatsz. Ablakot ecettel takarítsd, nem kell a Clin, és az ecetet vízkőtelenítésre is használhatod, meg néha átmoshatod vele a mosógépet is ugyanezen célból. Az ilyen tisztítószerekre nagyon sok pénz elmehet feleslegesen. A mosószerből is jó az olcsóbb, meg az öblítőből is. Én a dm-ben vettem folttisztító szappant, ami foltos, vagy nagyon koszos, azt bekenem mosás előtt azzal, és kiszedi, és ne kell 90 fokon zutyogtatni másfél óráig, elég egy gyengébb program.

Kaján is sokat lehet spórolni, ha otthon készítesz ételeket, én olcsó, de tök jó kajákat találtam a mindmegette.hu-n, ott vannak kifejezetten spórolós kaják+olyanok, amik diákoknak vannak, azok legalább olcsók és egyszerűek is.


Az meg, hogy ki min akar spórolni, kinek mi az elengedhetetlen az élet megéléséhez egyéni, ezen kár is vitatkozni. Abból kell lefaragni, ami nem olyan fontos.(pl. a wc a hipótól is tiszta lesz, nem kell neki domestos)

2012. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!