Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy osszam be a pénzt?...

Hogy osszam be a pénzt? Hóvégére már alig marad, mindig sakkozni kell, hogy mit együnk.

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk, 23 évesek. Kb 160ezer ftot keresünk ketten, plusz 13800 ft kajabón fejenkét. Albérlet 30ezer+a rezsi, ami most télen sok volt a fűtés miatt, így volt kb 50ezer a rezsi, szóval már csak 80ezer ftunk maradt. ebből 15ezer személyi kölcsön, 10000 laptop hitel. maradt 55ezer ft+ a kajabónok. ez marad arra, hogy együnk, éljünk, plusz van 2 macskánk, de annyira sokat nem költünk rájuk. a hó utolsó hetére kb semmink nem marad, mint most is. ruhákat nem veszünk sűrűn, 2-3 havonta kb, akkor is kínaiból olcsó ruhákat. főtt ételt eszünk minden nap. mit csinálunk rosszul? tudtok adni tippeket?
2012. ápr. 25. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a környéken sokféle bolt van, Penny, Lidl, Interspar, CBA... mindig megnézzük az akciókat, de általában a Lidl-ben vásárolunk, plusz piacra szoktunk kimenni. Ahhoz, hogy jó kaját főzz, nem kell sok pénz. Mi sem eszünk minden nap húst, és van, hogy 2-3 napra főzök mert mindketten dolgozunk, nincs erőm minden nap munka után nekiállni. Mosószerből pl. tökéletesen jó a 700ft-os Pennys folyékony, nem veszem meg a 3000ft-os Arielt, mert szerintem rablás. Tisztálkodószerekből Rossman DM márka, ugyan olyan jó és sokszor harmad annyi.

Kajánál se veszem meg a legdrágábbat, pl. a nagy májkrém a Lidl-ben 200 ft, Debreceni és szerintem a legfinomabb. Kenyeret pékségben veszi a párom reggelente, 200 ft, nem 350 mint a Spárban. Ha húsra vágytok csinálj fasírtot, a darálthús a legolcsóbb. Pl. Pennyben, Lidl-ben az üdítők is olcsóbbak, dobozos gyümilevek és olyan 150 ft a másfél literes. Ki kell tapasztalni hol mi a legolcsóbb és még jó minőségű és ott vásárolni.

2012. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%

És kajarendelés se legyen, az nagyon meg tudja dobni a költségeket.


Tényleg össze kellene írnod mondjuk 1 hétig, hogy mire költesz, egyrészt, hogy miről tudnátok lemondani, másrészt vissza kellene bontani a maradékot hetekre/napokra, hogy max mennyit lehet költeni (a kötelezők levonása után).

2012. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
100%
És hozzátenném, én vagyok akinek a zenész a párja, simán lehet mellette bulizni, cigi és pár sör belefér, csak okosan:)
2012. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:
Lehet az is baj, hogy itt van a ház mellett a spar és csak oda járunk. Az meg elég drága üzlet :s
2012. ápr. 25. 13:32
 25/65 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, jövő hónaptól mindent összeírok, félrakok pénzt a fizetésből, mintha az nem lenne, és akkor marad hóvégére. remélem sikerül, jó lenne kicsit félrerakni is :(
2012. ápr. 25. 13:33
 26/65 anonim ***** válasza:
91%
Ha darálthúsból csinálsz húspogácsákat, tegyél bele minél több zsemlét. Az ízén nem sokat változtat, de megnöveli a térfogatot, több pogi lesz belőle. Én egyik hétvégén majdnem 20 db-t kihoztam fél kg-ból. Jó sokáig kitartott, pedig párom azért nagyevő. :)
2012. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
100%
Igen elég drága nekünk interspar van a szomszédban és mikor ott nagybevásároltunk ugyanazokért a végén azért pár ezer forinttal többet otthagytunk. És az hó végén jól tud jönni.
2012. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindenből érdemes nagy kiszerelést megvenni és saját márkát. Pl. wc papír SPAR-os saját márkás: 200 ft a 8 tekercs, zsebkendő 100 ft. Mosószert Lidl-ben veszek 9 kilósat 2000 forintért. Kitart 4-5 hónapig
2012. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
100%
Olyat is tudok mondani, hogy pl. én 3 hónapja rendeltem akcióban kb egy 1 ezresért az Avontól 2 XXL tusfürdőt a páromnak és nekem, és még mindig van belőle, pedig 2x zuhanyozom egy nap. Csak használok fürdőszivacsot és így kevesebb tusfürdő kell, mert ezzel nagyon felhabzik.
2012. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
100%
Tipp: lidl sajátmárkás öblítő 3-400HUF,5 liter, és NAGYON JÓ!
2012. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!