Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy osszam be a pénzt?...

Hogy osszam be a pénzt? Hóvégére már alig marad, mindig sakkozni kell, hogy mit együnk.

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk, 23 évesek. Kb 160ezer ftot keresünk ketten, plusz 13800 ft kajabón fejenkét. Albérlet 30ezer+a rezsi, ami most télen sok volt a fűtés miatt, így volt kb 50ezer a rezsi, szóval már csak 80ezer ftunk maradt. ebből 15ezer személyi kölcsön, 10000 laptop hitel. maradt 55ezer ft+ a kajabónok. ez marad arra, hogy együnk, éljünk, plusz van 2 macskánk, de annyira sokat nem költünk rájuk. a hó utolsó hetére kb semmink nem marad, mint most is. ruhákat nem veszünk sűrűn, 2-3 havonta kb, akkor is kínaiból olcsó ruhákat. főtt ételt eszünk minden nap. mit csinálunk rosszul? tudtok adni tippeket?
2012. ápr. 25. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
81%
39-es jól mondja. Például ez egy mostani kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2012. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a rendszer, hogy a rezsi, meg egyéb kötelező kiadások után maradó pénzt szétosztjuk annyi napra, amennyi egy hónapban van. És a napi keretet nem lépjük túl. Persze nagybevásárlásnál (tisztítószerek, stb.) igen, akkor mínuszba kerül a költségvetés, de akkor annyi napig nem kell menni vásárolni utána, amíg egyenesbe nem jön a akassza. Cél a havi keret nem túllépése. De ehhez bizony minden kiadást, még az automatás kávét is fel kell írni!
2012. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
100%

"egy sört sem isznak soha, és nem vesznek csokit sem vagy fagyit"


Az nem mindegy, milyet! Én pl. nem adok ki 150 ft-t (vagy mennyi most egy gombóc átlagára? nem tudom...) egy gombóc fagyira, mikor a tölcséres és pálcikás jégkrém 99 ft, ami bőven kitesz 3 gombóc fagyit, de 2-t biztosan.

Az sem mindegy, hogy boltban veszek egy üveg sört, vagy szórakozóhelyen.

Csoki megint nem mindegy... mi 70 ft-ért szoktunk ostyás csokit venni, vagy egy táblát 110 ft-ért, de azt sem gyakran. A Milkáért meg valahol 300 ft-t elkérnek. De én inkább sütök, 1 torta kitart több napig is és pár száz forintból kijön.

2012. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
100%
Saját számításaim szerint 83000- 98000ft jön ki kajabónnal együtt egy hónapra,amit ketten magatokra költötök,az fejenként 40000ft ha téli rezsit számolok.Ennyiből ki kéne jönni,én magamra ennyit költök,úgy hogy sajnos napi egy doboz cigi elmegy.(Igaz,semmi más extrára nem költök.)
2012. ápr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
100%

43-as...


Igaz én sem azt mondtam, hogy vegyenek Milkát stb. de pl. ha már ki akarnak mozdulni, mert hát elvégre 23 éves emberekről beszélünk, akkor néha megihatnak egy sört. A mi kedvenc helyünkön egy korsó cseh sör 280 ft, és mégis jobb ha az ember barátok között üldögél valahol és egy sör mellett elbeszélget. Ez szerintem nem olyan nagy luxus.

A spárban pl. van 400 ft-ért literes csokifagyi, én azt imádom, szerintem az egyik legfinomabb.

2012. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
42%
Nem az a lényeg, hogy nem teheti meg. Felőlem drogra is költhetik, leszarom. Csak akkor nem kell sírni. Ilyen egyszerű:)
2012. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
77%
Ő nem sírt, tanácsot kért, és legfőképp nem leosztást.
2012. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
9%
Én meg azt nem kértem, hogy kommentáld a válaszomat. Úgyhogy tedd takarékra magad:)
2012. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:
nem sírtam, mert tudom jól, hogy elrontjuk valahol. csak fiatalok vagyunk, és tapasztalatlanok háztartás terén. tanácsokat kértem, és tippeket. azoktól, akiktől kaptam, azoknak köszönöm, a többiek meg osszanak mást, arra nincs szükségem.
2012. ápr. 25. 14:40
 50/65 anonim ***** válasza:
85%
Kedves Kérdező! Sok sikert, bele fogtok jönni majd szép lassan, ez is tanulható.
2012. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!