Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy osszam be a pénzt?...

Hogy osszam be a pénzt? Hóvégére már alig marad, mindig sakkozni kell, hogy mit együnk.

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk, 23 évesek. Kb 160ezer ftot keresünk ketten, plusz 13800 ft kajabón fejenkét. Albérlet 30ezer+a rezsi, ami most télen sok volt a fűtés miatt, így volt kb 50ezer a rezsi, szóval már csak 80ezer ftunk maradt. ebből 15ezer személyi kölcsön, 10000 laptop hitel. maradt 55ezer ft+ a kajabónok. ez marad arra, hogy együnk, éljünk, plusz van 2 macskánk, de annyira sokat nem költünk rájuk. a hó utolsó hetére kb semmink nem marad, mint most is. ruhákat nem veszünk sűrűn, 2-3 havonta kb, akkor is kínaiból olcsó ruhákat. főtt ételt eszünk minden nap. mit csinálunk rosszul? tudtok adni tippeket?
2012. ápr. 25. 12:52
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó kommented meg is adja a választ. Itt tudsz spórolni. Pluszba én még olyat nem hallottam, hogy mosószer, öblítő 1 hónap alatt elfogy.
2012. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden igaz, kajabónnal együtt majdnem 78 ezer forintotok marad. Az én párom is zenész, vannak fellépései, mindketten dohányzunk, de ennek a felét költjük kb élelmiszerre plusz tisztítószerekre.


Te főzöl vagy rendelitek, beültök valahova enni?

2012. ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:
most csak általánosan mondtam a mosószert, nem minden hónapba veszük. öblítőt azt igen. főzni szoktam, olcsókat. néha rendelünk, hó elején.
2012. ápr. 25. 13:21
 14/65 anonim ***** válasza:
100%

"nem csak kajára megy el ez a pénz. pl minden hónapban elmegyek az eurósba és megveszem a mosószert, az öblítőt, stb. máris otthagyok 5-6ezer ftot. kb minden héten megyünk bulizni, mert a páromnak zenekara van és szinte minden héten fellépnek, ilyenkor azért iszogatunk egy kicsit, de nem szoktunk sokat költeni. és a párom cigizik."


Mosószerre minden hónapban költeni kell? Nekünk egy 3 kg-s mosópor hónapokra elég, úgy, hogy heti 4-szer mosunk. Egy-egy kanálnyit szoktam használni és mégis tiszta a ruha és illatos is. Ja és a legolcsóbb mosóport veszem. Pl. 3 vagy 4 kg-s 1000 forintért lehet venni lidlben. Vagy akcióban még olcsóbban. Mosogatószerből is most vettem másfél l-t 150 ft-ért. Te mire hagysz ott több ezer forintot? Öblítőből is hidd el, a legolcsóbb is jó, nem kell lenor meg tökömtudja mi.

2012. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:
tudom, hogy valamit sz@rul csinálunk, nem kell mondani :) én is észrevettem, azért kérek segítséget. pl aki írta, hogy osszam be, hogy hetente mennyit költhetek kajára, az ő válasza hasznos volt, ilyen tippekre gondoltam.
2012. ápr. 25. 13:23
 16/65 A kérdező kommentje:
nagyon könnyű az eurósba sokat költeni :) öblítő, domestos, wc papír, tusfürdő, sampon, testápoló, mosogatószer, ezeket minden hónapban megveszem.
2012. ápr. 25. 13:25
 17/65 anonim ***** válasza:
73%

Öblítőt hagyd el, tök felesleges, vagy vegyél 5 l-es kiszerelésű olcsóbbat, és csak 1-1 kupakkal használj mosáshoz. A rezsitek is irtó magas... Mennyi a víz és a villanyszámla? Mi ketten 3-4 m3 vizet használunk, pedig napi 2x is zuhanyzunk általában.

De szerintem nektek a kaján meg el a java. Üdítőt otthonra nem kell venni, vagy ha nagyon kell: 89-99 ft-ért lehet venni olcsó 2 litereseket, az is olyan jó, mint aminek a csomagolását fizeted.

2012. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
89%
Nincs cigi, buli, új ruha. Ennyi kell, és ehettek. Mi már ezen sem tudunk spórolni! :(
2012. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon könnyű az eurósba sokat költeni :) öblítő, domestos, wc papír, tusfürdő, sampon, testápoló, mosogatószer, ezeket minden hónapban megveszem."


Talán nem a legjobb helyen! A 100 ft-os boltokban olcsóbbak a vegyszerek. Mennyiért veszed pl. a wc papír gurigáját? mármint milyen darabáron? Mi 18-as pakkban szoktuk, 35-45 ft-nál többet nem adunk dbjáért. 1 hónapig ki szokott tartani annyi.

Én lejjebb adtam az igényeimet tusfürdő terén is. Egyedül a samponból veszek márkát, bár ott is olcsóbbra váltottam. Mosogatószert is már fele áron veszem, rájöttem, tök fölösleges jart venni, mikor a legolcsóbb is ugyanolyan jó.

Öblítőnk most fogyott el, többé nem veszünk, a mosópor is elég, olvastam itt is, és kipróbáltam: tényleg!

2012. ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:
nem magas a rezsink, mert 5000 a villanyszámla, 5000 a közösköltség, 4000 ezer a víz, 6000 a digi, és erre jön a szép kis fűtés, ami 30ezer ft télen.
2012. ápr. 25. 13:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!