Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vált ki akkora felháboro...

Miért vált ki akkora felháborodást, ha egy kapcsolatban lévő férfi kikezd egy másik nővel?

Figyelt kérdés

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ha egy férfi a jelenlegi kapcsolatában mindent megkap, akkor valószínűleg nem néz másfelé.

Ha meg nem kap meg mindent, akkor kalandozik erre-arra, ilyen esetekben, miért a "csábító" nő a gaz?

Gondolom, ha minden jó lenne egy kapcsolatban, akkor nem kerülne ilyenre sor.

Illetve még az a kérdésem, hogy a flört kinek számít megcsalásnak? (kinek mi fér bele, hol a határ?)



2012. ápr. 26. 00:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem érted, mi a probléma vele, akkor valami baj van veled.
2012. ápr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
93%

"Ha meg nem kap meg mindent, akkor kalandozik erre-arra".

Ha nem kap meg mindent, tehát már nem úgy működnek a dolgok, ahogy kéne, akkor nem kell erőltetni, nem kell kalandozni erre-arra, megalázva a másik felet. Egyszerűen tovább kell lépni. Megbeszélni, hogy nem jó, innentől kezdve: Te jobbra, én balra és nincs sem gaz csábító, sem megcsalás. Így korrekt.

2012. ápr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt így nem lehet ráhúzni mindenkire, hogy biztosan hibás a megcsalt fél is. Sajnos sok gyökér ember van (direkt nem írom, hogy férfi, mert nő is), nem biztos, hogy probléma kell neki otthon ahhoz, hogy megcsalja a társát. Lehet, csak szimplán újdonságra vágyik, de a régihez is ragaszkodik, lehet, hogy a feleségnek van valami problémája és ha a férj ezt nem segít megoldani, hanem egy másik nő karjaiba rohan, akkor sem hibás a megcsalt fél. Valamint még egy nagyon fontos dolog, ami miatt a megcsalót hibáztatja mindenki! Lehet, hogy a megcsalt fél is tehet arról, hogy megcsalják, de egy komoly kapcsolatban/házasságban nem az az út, hogy azonnal megyek egy harmadik félhez, hanem meg kell próbálni megoldani a problémákat, ha nem megy, akkor el kell válni. Ha az sem megy valamiért (ház, gyerekek, vagyon stb.), akkor viszont tiszta vizet kell önteni a pohárba, megbeszélni, hogy ez így nem működik, és a másik fél tudomására hozni, hogy nem zárkózunk el egy külső kapcsolattól.
2012. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
69%
18-asnál a pont!
2012. ápr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért, mert egy család már nem arról szól, hogy akkkor vagyok velük, ha jól érzem magam. Ha felelősséget vállalt valamiért, onnan nincs visszaút, esetleg extrém esetekben. Nincs olyan, hogy valaki mindig mindent megkap. A kapcsolat kompromisszumokat igényel, és néha vannak veszekedések, hullámvölgyek. Ilyenkor minden kapcsolatba be lehet férkőzni, és családokat lehet tönkretenni. Ezért nem szabad kikezdeni kapcsolatban levővel, főleg, ha már nem is csak egy barátról/ barátnőről, hanem feleségről, gyerekekről van szó. Nincs problémamentes kapcsolat, de hagyni kell, hogy egy feleségnek is legyenek igényei, ne fogd-be-a-szád csicska legyen, mert ha veszekszik, ott áll az új nő.
2012. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert min. 1 embernek okoz sokkal nagyobb bánatot, mint amennyi örömöt magának?!
2012. ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
41%

"ez a duma már többszáz éves és csak a nagyon fiatal, vagy kissé butácska nők veszik komolyan."


Közel 40 éves vagyok, 135-ös IQ-val. ;) Sokak szerint kicsit férfi agyam van...

Lehet lehurrogni, támadni, lehet lepontozni, de érdemes egy icipicit elgondolkozni is... Mert vajon miért van az, hogy a többszáz éves dumát nem hallom egy olyan pasitól sem, akit a felesége "hosszú pórázon tart", sőt, ők olyan tisztelettel és megbecsüléssel beszélnek az asszonyról, hogy csak ámulok!

2012. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként teljesen egyetértek a # 23 válaszadóval, valóban a megoldás a problémák feltárása, a megoldásra törekvés, és ha nem megy, akkor külön utak (akár válás, akár nyitott házasság formájában - mert van, ahol csak ez működik sajnos).

Én ezt teszem, de látom, hogy nagyon kevesen képesek rá. Eleve azt megfogalmazni, hogy mi a kapcsolatban a problémánk, nagyon nehéz, komoly önismeret és őszinteség kell hozzá önmagunkkal szemben. Nekem egy évembe telt, és nagyon sok beszélgetésbe, míg beláttam, hogy a valódi problémák nem azok voltak, amiket kimondtunk, hanem pont azok voltak, amiket nem mondtunk ki - mert nem is voltunk vele tisztában.

Tehát ezt elég könnyű mondani, de nagyon hosszú és fájdalmas folyamatról beszélünk, és ha közben felbukkan egy harmadik, akkor az emberek nagyon nagy többsége hajlamos a könnyebb utat választani. Lehet szépíteni, de ez így van. Én konkrétan nem tudnék olyan embert mondani a környezetemben (30-as, 40-es korosztály), akinek ne lett volna valamilyen kikacsintása a kapcsolatból - ez néha tettekig fajult, néha nem, de szinte mindenkinél felmerült egyszer a könnyebb út választásának lehetősége! És nagyon sokan csak ekkor jönnek rá, hogy egy kapcsolat működéséért bizony tenni is kell, mindkét félnek. Egy ilyen kikacsintás már sok házasságot (párkapcsolatot) mentett meg, és sokat is tett tönkre. Ami viszont szerintem a legrosszabb, az az, ha nem változik semmi... egy félrelépést meg lehet bocsátani, ha a kapcsolatot pozitív irányba viszi (mert erre komoly esély van!). Ha viszont a kapcsolat nem változik, vagy romlik, akkor bizony lépni kell - le.

2012. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
86%
Soha sem egy ember a hibás. A csaló és a szerető egyformán ludasak.
2012. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2012. ápr. 26. 14:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!