Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akar apa újra...

Miért nem akar apa újra pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés
Múlt héten csütörtökön voltunk. Talán még emlékeztek, volt egy ilyen takarítós kérdésem, amiben kihúztam a gyufát. Szóval beszélgettem a pszichológussal, utána egy kicsit apával közösen is. Apa nagyon azon a véleményen volt, hogy engem büntetni kell ,mert a velejemig romlott vagyok. De a pszichológus mindenben ellentmonott neki. A végén kérdezte apa, hogy kellene még jönni, mit tanácsol. azt mondta a bácsi, hogy még egyszer jó lenne szerinte eljönni, és beszélgetne velünk külön-külön is. 7ezer forintot fizetett. 50 km-re van a hely a lakhelyünktől, de minden héten jár oda. Amikor jártam nyelvi előkészítőre (hetente egyszer), mindig mondta, hogy menniyre utálja, hogy engem cipelhet, mert ezer más jobb dolga lenne:/. Tegnap rákérdeztem, és azt mondta, hogy nem valószínű, hogy még egyszer visszamegyünk. De nem merem megkérdezni, hogy miért, mert félek, hogy leordít. Szertinetek miért nem akar visszamenni, ha a doki még egy alkalmat javasolt? Mert drága? Az nem lehet, elég jól áll anyagilag. Nem akarja hallani, hogy valamit rosszul csinált? Eléggé látszott az arcán, hogy nem esik jól neki, amit a doki mondott, hogy nem lehetek anniyra rossz, ő a felnőtt, neki kéne több szeretetet adnia, változtatnia, stb. Nincs idelye? De egyszer rászánta, meg mindig jár abba a városba. Meg azt mondta, hogy ez a bácsi tud nekem segíteni. Én szeretnék visszamenni, mert ő talán tudna segíteni, és apával egy kicsit beszélni, megh ő legalább elhiszi amit mondok, és nem úgy álll hozzám, mint egy hazug disznóhoz. Vagy csak szégyell engem? Már többször mondta, hogy beégetni akarom, meg miért vagyok ilyen ciki neki. Meg nem vagyok elég jó tanuló, mindig azt mondja, hogy majd legközelebb jobb lesz. Felvettek a megye legjobb gimijébe, és nem mondott semmit, még a levelelet se olvashattam el:/
2012. ápr. 26. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Felvettek a megye legjobb gimijébe"

Ezek szerint 14 éves körül lehetsz. Ha van zsebpénzed, el tudnál vonatozni a pszichológushoz, hogy elmond neki a helyzetet. De talán még fel is hívhatod. Amúgy ketten éltek apáddal?

2012. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen. Bár anya is itt lakik, de ő apával van egy véleményen, nem nagyon tud az itthoni dolgokról. Zsebpénzt nem kapok, a nagyszüleimnek meg apa megtiltotta, hogy pénzt adjanak, vagy bármit vegyenek nekem.
2012. ápr. 26. 16:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán azt hitte, hogy a pszichomókus neki ad igazat, ő meg mondhatja, hogy "naugye". Nem így történt, nem azt hallotta, amit szeretett volna, ezért nem akar visszamenni.
2012. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj meg nem foglalkozni apukáddal.Az enyém sem jobb,tudom,mit érzel.Én azt mondom,hogy apukád lehet az,aki velejéig romlott,mert nem szabadna így viselkednie egy kislánnyal,akiért felelősséggel tartozik.Szerintem azért nem akar visszamenni,mert fáj neki az igazság.
2012. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mármint anya is ebben a vároban lakik, ahol mi. Ő a hugommal él.:)
2012. ápr. 26. 16:29
 6/14 anonim ***** válasza:
Próbálj kollégiumba menni majd,ha lehet.
2012. ápr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De akkor mit csináljak? A pszichológus lett volna az egyetlen, aki tudott volna segíteni:( Most is másfél hónap szobafogságon vagyok, ami egyre csak nő, mert mindig a mamáéknál vagyok. Vagy anyához elmegyek.
2012. ápr. 26. 16:31
 8/14 A kérdező kommentje:
Oda el fogok menni:)) Már nagyon várom. Az baj, ha az embernek nincs ott pénze? Mert sztem nem nagyon kapok jövőre se.
2012. ápr. 26. 16:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus csak azon tud segíteni, aki hagyja, hogy segítsenek neki. Úgy tűnik, apukáddal komoly gondok vannak. Remélem, nem tesz tönkre teljesen, mire felnősz. Próbálj vele beszélni! Ha nincs változás, akkor legyél független amennyire csak lehet, és amilyen gyorsan csak lehet.
2012. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát szegény, te aztán jó kis fogságban élsz, nem irigyellek. Egyrészt magadban tedd helyre, hogy mi a jó és mi a rossz. Szomorú, hogy ezt nem a szüleidtől tanulhatod meg, de szerintem elég értelmes vagy ahhoz, hogy magad is el tudd dönteni. Ha szerinted jól tanulsz és nem csináltál semmi nagyon rosszat, akkor ne hallgass apádra, mert én úgy látom, hogy teljesen el van tájolva. Csak ne csapd be magad és légy szigorú magaddal. (Ez most talán érthetetlen így, de szerintem majd érteni fogod.)


Ha koleszba mész, nem árt, ha van zsebpénzed. De talán van a suliban ösztöndíj, nem tudom.

2012. ápr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!