Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik ismerősünk rendszeres...

Az egyik ismerősünk rendszeresen "ideadja" a gyerekét hogy szórakoztassam. Tűrjem?

Figyelt kérdés
Közel laknak, a kisfiú 6 éves, szerintem hiperaktív, szörnyen fárasztó, mindig szórakoztatni kell, nem lehet 3 percnél tovább lekötni valamivel. Azt csinálják, hogy erre jönnek biciklivel, és ha véletlenül kint vagyunk az udvaron, akkor elkezd könyörögni hogy "Átjöheteeeek? Naaaa, légyszi, légysziiiii" És nem akarom az anyját megsérteni, hogy nincs hozzá semmi kedvem, de ezt eljátsszák kb 2 hetente. És akkor átjön, az anyja hazamegy, de megkérdezi hogy mikor jöjjön. Nem akarom azt mondani hogy 10 perc is sok belőle, így azt mondom hogy majd valamikor, és vágok egy fejet. Erre azt szokta mondani hogy 1 óra múlva? Grrr, idegbajt kapok tőle...
2012. ápr. 28. 21:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Jah. Vagy kérj pénzt.


Csóri gyerek..az anyja lesz*rja, és még szakembertől sem kap segítséget. Mi lesz vele az iskolában?!

2012. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
2 lehetőséged van: vagy megmondod őszintén az anyjának, hogy nem vagy babiszitter, pláne nem ingyen, vagy pedig akárhányszor arra kerül a sor, hogy akár a gyerek, akár az anyja megkérdezi, ottmaradhat-e, mindig mondd azt, hogy "sajnos most nem, 5 perc múlva indulok valahová".
2012. ápr. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Oké persze. 1O perc, mert fáradt vagyok.

Oké persze. 1O perc, mert dolgom van.

Amikor meglátod, húzz be "dolgodra"


Neked van gyereked ?

Ha nincs mondd meg neki, hogy te még nem vagy kész erre amit ezek a kicsit képesek kiszívni az emberből. Adj célzásokat, hogy ami sok az sok.

Ha nagyon jóban vagytok, említsd meg, hogy légyszi jöjjön hamar, mert neked ez még fárasztó.

De ha sose nem mondassz semmit, abból nem fog érteni az tuti, te nem segítessz úgy magadon.

2012. ápr. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem feltétlenül az anya hibája. Lehet, hogy a gyerek szeret nálad lenni, az anyának meg az jön le, hogy te is szívesen játszol vele.


Nekünk is volt gyerekkoromban ilyen ismerősünk. Egyedülálló fiatal nő, én gyerekként nagyon szerettem. Most, felnőttként találkoztam vele ismét és a régi időkről beszélgetve mondta, hogy néha már sok voltam, de nem akarta anyukámat megsérteni, így nem szólt.

Amikor anyámmal beszéltem, őszintén megdöbbent, mondta, hogy ez utólag is kínos, mert ő úgy érezte akkor, hogy a hölgy szívesen foglalkozik velem, soha nem jelezte, hogy nem így lenne.

2012. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
miért ne mondhatnád, hogy épp nem érsz rá, mert más dolgod van? ebbe aztán semmi sértő nincs.
2012. ápr. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!