Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mostani férfiaknál fontos...

A mostani férfiaknál fontos szempont, hogy a barátnője/menyasszonya/felesége tudjon főzni?

Figyelt kérdés

A vasaláson kívűl minden házimunkát csináltam már. Főzni nem nagyon tudok (pörköltet, főzeléket és levest összedobok, de ennyi), sütni jobban szeretek.

A szüleim nem nagyon tanítottak főzni. Apukám főz általában, de ő türelmetlen. Ha nem tudom olyan gyorsan összevágni a hagymát, ahogyan ő, elzavar a konyhából.

Az alap kajákra is az exem tanított meg, ő türelmes volt, megvárta míg a saját tempómban megcsinálok mindent.

A mostani párom még annyira sem tud főzni mint én. Azt mondta nem baj, szívesen eszik gyors ételt, vagy szendvicset. Ha meg főtt ételre vágyunk, lehet rendelni.


A korombeli csajok meg nagyjából mindent meg tudnak főzni.

Egyedül nem szívesen állok neki olyannak amit még nem csináltam.


21L


2012. máj. 2. 14:26
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. máj. 2. 14:40
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi,amint rákényszerülsz megtanulsz.


Otthon én se csinálhattam semmit,max egy teát.


Igy amikor 18 évesen elkerültem otthonról és meguntam a pizzát és a rendelt kaja drága volt,internet,és recept alapján főztem.

Eltelt pár év,és mindent meg tudok csinálni a pogácsán kivül :)

2012. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
62%
Én sem tudok főzni egyáltalán... 26/L
2012. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
67%
Egy nőnek nem lehet elvárása, hogy a férfi tudjon főzni?
2012. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
10 hónapja nem lakom otthon. Mégsem tanultam meg főzni, vagyis nem sokkal többet mint előtte.
2012. máj. 2. 14:44
 16/42 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ha jót akarsz, akkor NE egyedül a te dolgod legyen a főzés. Igazságtalannak tartom, hogy a nő és a férfi is dolgozik 8 órát, aztán utána még a nő álljon neki házimunkázni, pasi meg pihen, aztán mikor a nő lerogyna, akkor még a pasinak kívánalmai vannak esti programra.


Főzzetek felváltva. Mindmegette pont hu is nagyon jó oldal. Pörköltbe tehetsz tejfölt, mindjárt másik kaja, ha van leves, akkor nem kell második, néha meg ehettek egyszerűt, mint a lángos, pizza, sült virsli, üveges szószok, ami hamar megvan. Majd ha lesz baba, nekiállsz főzni, lesz időd otthon pepecselni, kísérletezni, szerintem még igen fiatal vagy, rengeteg időd lesz még főzni :)

2012. máj. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

Szia!


2,5 éve ismertem meg a Vőlegényemet, előtte nem nagyon főztem, sőt... mikor összejöttünk utána kezdtem el ügyködni a konyhában. Mikor jött hozzánk mindig valami finom ételt akartam főzni, így próbálgattam és belejöttem szép lassan.

Sütni mindig is sütöttem imádok süteményezni. Így azzal nem voltak gondok.

Párom az nem várta el sosem, hogy egy konyha tündér legyek, de idővel mindig a lehető legjobbat akartam kihozni az ételből amit csinálok így már nagyon belejöttem.

Vannak férfiak sajnos akik házvezetőnőként "tartják" a nőket, plusz egyéb szolgáltatás véget, na, de most ez nem ide tartozik.


22/L

2012. máj. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
68%

Manapság abszolút nem tapasztalom a környezetemben, hogy egy pasi elvárná a főzést. Gondolj csak bele, minden sarkon van egy étterem vagy büfé, de ha nincs kedved még addig se elmenni, akkor meg rendelhetsz.

Hozzáteszem, én szoktam főzni, mert szórakoztat kipróbálni valami újat, de ilyesmit, hogy pörkölt, húsleves, töltött káposzta, főzelék eszembe se jutna soha senki kedvéért sem, egyrészt, mert nem szeretem, másrészt, mert kinek van kedve órák hosszat a tűzhely mellett állni. Főleg krémleveseket, csirkemellből egytálételeket, különböző salátákat, halételeket készítek, neked is ilyesmiket ajánlok, mert finomak is és egyszerűek is.

2012. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a párodnak megfelelj, akit választottál:) Én tudok főzni, de ismerek olyan családokat, ahol a férfi főz, és remekül megvannak:)
2012. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
81%

Van, akinek fontos, van, akinek nem. "A férfiak" nem egy homogén halmaz. Tőlem sose várták el, de alapból a liberálisabb férfiakkal vonzzuk egymást. Egyébként csak 29 évesen tanultam meg főzni én is, addig nem kellett.


egy vicc: az "igaz-e, hogy a férfit a gyomrán keresztül lehet megfogni" kérdésre szokták egyes fiúk azt mondani, hogy "nem, egy kicsivel lejjebb" :D

2012. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!