Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mostani férfiaknál fontos...

A mostani férfiaknál fontos szempont, hogy a barátnője/menyasszonya/felesége tudjon főzni?

Figyelt kérdés

A vasaláson kívűl minden házimunkát csináltam már. Főzni nem nagyon tudok (pörköltet, főzeléket és levest összedobok, de ennyi), sütni jobban szeretek.

A szüleim nem nagyon tanítottak főzni. Apukám főz általában, de ő türelmetlen. Ha nem tudom olyan gyorsan összevágni a hagymát, ahogyan ő, elzavar a konyhából.

Az alap kajákra is az exem tanított meg, ő türelmes volt, megvárta míg a saját tempómban megcsinálok mindent.

A mostani párom még annyira sem tud főzni mint én. Azt mondta nem baj, szívesen eszik gyors ételt, vagy szendvicset. Ha meg főtt ételre vágyunk, lehet rendelni.


A korombeli csajok meg nagyjából mindent meg tudnak főzni.

Egyedül nem szívesen állok neki olyannak amit még nem csináltam.


21L


2012. máj. 2. 14:26
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
76%

Én ennyi idősen jöttem össze a párommal. Úgymond senki nem tanított főzni, semmit nem főztem addig soha, de a nagymamámnak azért segítettem krumplit pucolni vagy odahívott, hogy nézd, ilyen a hagyma, mikor üveges már és ez jelenti azt, hogy a hús kifehéredik stb. Sokszor láttam és ez alapján "tanultam" főzni. Aztán összejöttem a párommal, nem egész egy év múlva összeköltöztünk. Bár a kaját rendeltük a melóhelyünkön, azért egy nyaraláson vagy bármikor nem olyan jó, ha kiderül, hogy nem tudok összeütni gyorsan valamit. Így tervezgettem egyszerű, kevésbé rizikós könnyű vacsikat és lettek saját ötleteim.

Pl. egyikünk sem eszi meg a csontos paprikáscsirkét, bőre van meg minden. Nem nekem való. Ehelyett egy trükk: veszel mellfilét, csíkokra vágod. A hagymát dinszteled, rá a paprika, só és felöntöd úgy két deci vízzel. Mehet több, ha kevés és leégés veszély van. Persze kevergetni néha nem árt. Kb. 5 percig főzöd így. Aztán mehet egy kis pohár tejföl úgy 2 kanál liszttel elkeverve (előbb a lisztet kevés hideg vízzel csomómentesre és úgy hozzá a tejföl). Ez rá a hagymára és botmixerrel trutyi az egész. Ebbe mehet a csirkehús, ami tök hamar megfő ebben és közben sűrűsödik. Nokedlit csinálsz hozzá és kész a paprikáscsirke kezdő módra, bár én csak így szeretem. Persze mehet még bele fűszer, bors, majoranna, őrölt kömény...ahogy szereted.

Szerintem nem elvárás, de egy férfi büszke, ha tud vendéget hívni, mert a felesége nagyot tud alakítani és ezzel dicsekedni tud. Lesz majd gyereked is, akinek enni kell adni. Nemcsak két főre kell majd főznöd egyszer, hanem többre. Itt az idő, hogy elkezd kísérletezgetni, tanulgatni, mert lehet, hogy több idő kell, amíg belejössz.

2012. máj. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként, a pörkölt, húsleves, töltött káposzta pont azok a kaják, amiket felraksz és elfődögélnek magukban, nem kell ott állni mellette.

Én tudok főzni, nagyjából mindent, amit szeretek (borsófőzeléket pl nem, mert még a szagától is undorodom, egyszer csináltam, rossz is lett állítólag), de mostanában nem főzök.

A cégnél, ahol dolgozom, egy halom nős férfival vagyok körülvéve, és engem meglep, hogy szinte egyikükre sem főz az asszony... Talán ketten vannak (a 15ből kb), akik otthonról hoznak kaját, a többiek mind rendelnek futártól, vagy kimennek a közeli menzára. Nekem ez fura. Amíg a párommal éltem, minden napra főztem meleg ételt, most hogy egyedül élek, egyszerűbb és gyorsabb a kajafutár, na meg egyébként nem is drága.

24N

2012. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a mai világban már egyáltalán nem olyan természetes, hogy az asszony főzzön. Én olyan párt választottam, aki a személyes tulajdonságaimért szeret, és az étkezést közösen, vagy felváltva főzéssel stb. oldjuk meg, nálunk nincs az, hogy a házimunka női munka. És egyre több olyan fiatal párt ismerek, ahol a férfi nem házicselédnek nézi a nőt, hanem ő is részt vesz az otthoni teendőkben.
2012. máj. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
93%

Az étteremben evés, rendelés stb. csak "kerülőutak", mert drágák és nem mindig egészségesek, azzal egyetértek, hogy olcsóbb, egészségesebb és biztonságosabb otthon főzni - DE ne csak a nő dolga legyen!

Vagy ha úgy egyeznek meg, hogy a nő főz, akkor a férfi addig végezzen el más házimunkát, pl. takarítás, mosás. De együtt is lehet főzni, van hangulata. :)

Férfinak se praktikus egyébként, ha nem tud főzni. Ha már a méltányosság nincs meg benne és nem látja be, hogy a nő nem házicseléd, akkor gondoljon gyakorlati szempontokra: ha szakítanak, vagy ne adj isten a nő kórházba kerül, stb. mi lesz vele, éhen hal, vagy a gatyája is rámegy az éttermi kajákra?

15.28

2012. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
79%

Szerencsére korán megtanultam főzni én is és a bátyáim is hiszen anyukánk szakács. Szeretek főzni a páromnak de nincs ellenére az sem ha nincs kedvem akkor vagy ő csinál valami nagyon egyszerűt( pl rántotta) vagy hozatunk kaját.

Viszont a sógornőm ugyanúgy volt mint te nem engedték otthon így mikor összekerültek a tesómmal egy rántott húst sem tudott elkészíteni( pl nem tudta hogy ki kell klopfolni) A mi szemünkben furcsa volt, de mivel szeretett volna főzni így anyukám őt is megtanította főzni és sütni is. Szerintem fontos dolog a főzés, főleg ahol van gyerek. Érdemes valaki türelmes és tapasztalt főzőtől megtanulni.Sok örömet okozhat.

2012. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
84%

Én egész korán megtanultam az alap kajákat, mert szerettem volna főzni. Viszont otthon nem nagyon lehetett "újítani", vagy azt főzni amit akarsz. Ha nekem kellett főznöm, akkor is megmondták, hogy hogyan és mit. Szóval nem volt egy nagy élvezet. Amikor elköltöztem otthonról egy darabig én is mindenféle kész cuccot ettem, mert magamnak nem volt kedvem főzni minden nap.


Most már minden nap főzök, a vőlegényem itthonról visz kaját a munkahelyére (megjegyzem ő az egyetlen, aki főtt kaját visz magával, pedig ő a legfiatalabb is, a többiek felesége, párja max. hétvégén főz). Ezt csak azért írtam, hogy lásd egy csomó férfi (a közvetlen környezetünkben is) remekül megvan úgy is a választottjával, hogy nem raknak eléjük minden nap meleg ételt. Nálunk ez azért alakult így, mert egyrészt szeretek főzni, másrészt olcsóbb, mint ha minden nap ebédet rendelne a munkahelyére, plusz itthonra vacsorát (majdnem minden este meleget eszik, mert fizikai munkát végez, meg hát elég "beles" :) ).

Szóval nem hiszem, hogy ez elvárás lenne. Együtt is főzhettek, az is jó dolog. Ha meg szeretnél kipróbálni ezt-azt én a helyedben (így kezdtem én is) akkor állnék neki, amikor nem látja senki. :) Így ha nagyon elszúrsz valamit akkor nem kell beszámolni róla, csak eltüntetni a "bűnjeleket".

2012. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem minden ferfinal fo szempont ez.

Lenyegesebb ennel, hogy a megfelelo tarsat talald meg magadnak.

En eleg szerencses vagyok, mert eleg koran elkezdtem fozni.

2012. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
32%
hát az én férjem szerint alap, hogy egy nő tudjon főzni...méghozzá jól.... 27/nő
2012. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
51%

Ugy költöztünk össze hogy semmit,szó szerint semmit nem tudtam főzni.Páromat nem érdekelte,ettük a szendvicseket.

Mivel én szeretem a főt ételt igy kénytelen voltam megtanulni.Jól főzők a környezetem szerint.Magamtól kezdtem el főzőcskézni,ha valamit nem tudtam kilogikázni megnéztem a neten.Ha meg akarsz tanulni,és szeretnéd csinálni vágj bele bátran,nem olyan nagyon nehéz.

2012. máj. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem a párom: azt mondja, neki fontos. De szerintem ő csak azért mondja, mert én jól sütök/főzök és ő pedig szeret finomakat enni.
2012. máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!