Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mostani férfiaknál fontos...

A mostani férfiaknál fontos szempont, hogy a barátnője/menyasszonya/felesége tudjon főzni?

Figyelt kérdés

A vasaláson kívűl minden házimunkát csináltam már. Főzni nem nagyon tudok (pörköltet, főzeléket és levest összedobok, de ennyi), sütni jobban szeretek.

A szüleim nem nagyon tanítottak főzni. Apukám főz általában, de ő türelmetlen. Ha nem tudom olyan gyorsan összevágni a hagymát, ahogyan ő, elzavar a konyhából.

Az alap kajákra is az exem tanított meg, ő türelmes volt, megvárta míg a saját tempómban megcsinálok mindent.

A mostani párom még annyira sem tud főzni mint én. Azt mondta nem baj, szívesen eszik gyors ételt, vagy szendvicset. Ha meg főtt ételre vágyunk, lehet rendelni.


A korombeli csajok meg nagyjából mindent meg tudnak főzni.

Egyedül nem szívesen állok neki olyannak amit még nem csináltam.


21L


2012. máj. 2. 14:26
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Érdemes megtanulni főzni, nem csak a spórolás miatt, hanem azért is, mert senkinek nem egészséges, ha mondjuk csak péksütiken, szendvicseken, gyors kajákon él. Nem véletlen vannak az alaptápanyagok, és nem véletlen kellene kerülni a gyors kajákat.

Nem nehéz megtanulni főzni, én úgy mentem szakács tanulónak, hogy semmit nem tudtam és nagyon jól megy! Hajrá!

2012. máj. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Nézz a neten recepteket! A legegyszerűbb kaját is nyugodtan nézd le. Én is így csináltam. Szerencsére csak nyáron kell főznöm (családba van, aki tud adni főtt kaját), alap kajákat tudok, pörkölt, paprikás krumpli, brassói, székelykáposzta, rakott kel, spagetti, tojásos nokedli, rakott krumpli, rántott hús/tök/gomba rizzsel, rizses hús...

Ezek nagyon egyszerűek, és ha párszor csináltad akkor már fejből megy. Közben lehet finomítgatni.

Én meg sütit nem tudok, mindig elrontom, a pogácsám meg finom, de szikla. :)

21 évesen még sokat tanulhatsz, ne aggódj!:)

23N

2012. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 wiWell ***** válasza:

kezdoknek ajánlom figyelmébe ezt az oldalt: [link]

minden képekkel, részletes szoveggel

2012. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat!


Az a baj, ha valaminek nekiállok és nem sikerül elsőre (amire ugye nagy esély van), elmegy a kedvm a főzéstől, és szerencsétlennek érzem magam, hogy még egy sz.ros xy kaját nem tudok megfőzni.

Eleinte a rántottát is hol elsóztam, hol sok olajat tettem bele. Az exem bunkó módon megmondta, hogy ehetetlen.

Attól kezdve nem is csináltam neki.


A pörkölt, húsleves, tésztás étele, rántott húsok, rizses ételek "elég jól" mennek, vagyis ehetők.

A fűszerekkel vagyok bajban, nem tudom miből mennyit kell. Fasirtot pl. azért nem csináltam még, mert a nyers húst kell kóstolgatni, hogy miből mennyi fűszer kell még.. :/

2012. máj. 3. 09:14
 35/42 anonim ***** válasza:
43%

Mivel férfiként is (jól) tudok főzni, alap elvárás, hogy a párom is (legalább olyan jól) tudjon főzni mint én.

Sőt annyira finnyás vagyok, hogy nem elég ha tud főzni, de úgy tudjon főzni, ahogy én szeretem az ételeket tudja reformosan elkészíteni, ő is szeresse a nemzetközi ételeket, legyen nyitott rá.

(sőt tulajdonképpen én nem is rajongok a magyaros konyháért.)

2012. máj. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Én 24 éves vagyok, és senki se tanított meg főzni, de nagyon jól megy. Nyugodtan próbálkozz, ha pörköltet és főzeléket tudsz főzni, nagy bajt nem csinálhatsz! A lényeg, hogy csak kipróbált recepteket használj, mert neten van néhány, ami nem megbízható, nem pontos. Vegyél ki a könyvtárból néhány békebeli szakácskönyvet, és kezdj kisebb adagokkal, pl. fele mennyiséggel, ami a könyvben van. Ha pedig sütni tudsz (ahol nagyon fontos, hogy miből mennyit teszel a tésztába), igazán nincs mitől félned, mert ha picit elrontod a fűzerezést, lehet korrigálni. Három dologra figyelj: ne égesd le, ne főzd szét és ne legyen nyers! Máskülönben ehető. :) Én azért javaslom, hogy tanulj meg főzni, mert sokkal olcsóbb otthon elkészíteni az ételt, mint rendelni. És lesz gyereketek, ez komoly szempont lesz.
2012. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Én a fasírtnál nem a húst szoktam megkóstolni, hanem a kezemen a "mázat". A sóval úgy csináld, hogy ne egyszerre sózd be, hanem először egy picit, utána még egy picit, mert inkább legyen valami sótlan, mint sós. A rántottába én pl. csak egy pici kakukkfüvet szoktam tenni, és ha kész van, sózom és paprikázom, nem a nyers tojást sózom be. Esetleg, ha a párod anyukája tud főzni, kérd meg, hogy tanítson néhány dolgot.
2012. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim válasza:
100%
21. században élünk... a csajoknál ugyanúgy lehetne ez szempont
2012. máj. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Párom anyukája már nem él.
2012. máj. 7. 08:35
 40/42 anonim válasza:

19éves lány vagyok,és szerintem a koromhoz képest elég jól főzök.szinte bármit meg tudok csinálni receptkönyvből,meg fejből is amit már tudok.a főzelékekkel nem vagyok kibékülve mert a rántást mindig elszúrom.

nagymamám istenien főz,ő tanít engem,szerencsém van mert szeret tanítani és türelmes is,60x is elmagyarázza és megmutatja:) én egyébként szeretek is főzni,hobbiból szoktam,na meg a barátomnak is,de még a szüleimmel élek.barátom nagyon örül neki hogy szeretek és tudok is főzni,de azt mondta ha nem tudnék az se lenne baj,lévén még csak 19vagyok és ő is csak 21.mosogatni is mosogatok ha kell,szinte már rutin mivel dolgoztam pultosként és ott azt is kellett,amit nagyon nagyon utálok és ha nem muszáj nem csinálom meg,az a felmosás.hülyét kapok tőle,ki lehet vele kergetni a világból.

egyébként meg tanulgass főzőcskézni,akár videóból,főzős műsorokból,könyvből vagy akármiből,bár elhiszem hogy segítség nélkül nehéz lehet.mindenestre tanulható a dolog,gyakorlat teszi a mestert :)

2012. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!