Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hagynak ennyire magamra...

Miért hagynak ennyire magamra a szüleim?

Figyelt kérdés

Kb 15 éves korom óta nem kapok semmit a szüleimtől.

22 éves vagyok, tehát már több mint 7 éve, hogy nem segítenek anyagilag semmiben.

Nagyon sok időt és energiát kell arra fordítanom hogy előteremtsem azt a pénzt, amit elköltök. Nekem senki nem ad pénzt bérletre, pedig kettő is kell, senki nem fizeti ki a telefonszámlámat, sem azt a 2 gyógyszert ami minden hónapban szedek, ha esetleg beteg vagyok, még egy citromlevet sem vesznek a kedvemért. Én nem kaptam telefont, sem laptopot, sem tv-t, sem fényképezőt, vagy bicajt, sőt még egy ágyat sem! Gyerekkoromban (12-15 évesen) is a nagyszüleimtől, kereszt szüleimtől kapott zsebpénzemből kellett cipőt vennem, ruhát. Sajnos gyerekkoromban nem voltak játékaim sem, megloptam az osztálytársaimat, játszottam a játékukkal aztán visszaadtam nekik 1-2 hét múlva.

Szóval 7 év alatt én nem kaptam se egy cipőt vagy papucsot, esetleg egy felsőt vagy télikabátot, pizsamát, ágyneműt semmit! Nem kapok pénzt akkor sem ha betömetem a fogamat, vagy ha tusfürdőt, sampont, fogkrémet veszek. Kaját sem főz anyám, heti 1x étteremben (650 ft-ért) megeszek egy menüt, ha már rosszul vagyok a vajaskenyértől, lekvároskenyértől, tejfölös kenyértől, szalonnától stb.

Nem fizetnek vizsgadíjat sem.

Mindegy, szóval semmit. És akkor még nem is voltam sehol.

Havi 25 e ft megy el, de úgy, hogy mindig halogatok valamit, mert kb havi 40 e ft-ra volna szükségem.

Anyám meg tesóm bezzeg jól élnek. Anyám tesómnak napi 4 csomag édességet vesz, suliba meg befizette kajára, anyám meg nem eszik. Apám nincs itthon messze doglozik. Igazából anyáméknak van pénzük, havi 220 e ft-ból gazdálkodnak, hitel csak 30 e ft. Mégis 100 ft-ot is sajnálnak tőlem! Az is idegesíti anyámat ha este 10kor megyek zuhanyozni, mert akkor van rá időm és még utána is hajnali 2ig fenn vagyok, hogy befejezzem az aznapi dolgomat. (suli, tanulás, meló)

Hogyan lehet ezt bírni?

Hogyan kezdjek így önálló életet, hogyan költözzek el itthonról? Pénz nélkül lehetetlenség. Ha külföldre akarnék menni kb 2 éve kéne spórolnom hogy összeszedjek annyi pénz t hogy ott kinnt 1 hónapig elég legyen, na meg az utazásra valót is.



2012. máj. 3. 23:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%
Te ilyen szerencsétlen vagy? Fiú vagy mi??? Főzzél magadnak egyszerűbb kajákat néha-néha. Szóljál anyádnak, hogy segítsen befizetni neked is ebédet valahol, ha egyedül nem győzi. Hétvégén meg mehetsz apáddal együtt enni a mamához is nem?
2012. máj. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%

nálam ugyanez volt a helyzet, szintén 15 éves korom óta nem költött rám anyukám. ha nagy ritkán kénytelen volt adni, akkor sem szívesen. nekem pl volt olyan, h hazaltogatás után nem adott pénzt vonatjegyre, hogy visszautazzak a kollégiumba (az meg, h ott miből eszem majd, messze kívül esett a látóterén, de a szomszédoknak dicsekedett, h milyen jónevű egyetemre járok, meg hogy három fordulós volt a felvételi, és nekem elsőre sikerült)


ami a kérdésedet illeti: én 20 évig gondolkodtam a miérten, és arra jutottam, h nem szeret engem :-(


36/N

2012. máj. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

13. vagyok


még vmi: azoknak, akik itt most teli szájjal beszólogatnak és a kérdezőt hibáztatják 15-17 évesen már nem a szülei vették a télikabátot, ugye?

2012. máj. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
42%
Gondolom nincs előled elzárva sem a hűtő, sem a kamra ajtó. Úgyhogy ugorjál neki néha főzni, aztán már lesz is főtt kajád. Az én Anyukám rengeteget dolgozott 16 órázott, amikor volt egy kevéske ideje, odaálltam mellé, és néztem ahogy főz, 14-15 évesen már főztem mindent egyedül. Töltött káposztával is megleptem. Nem csak követelőztem.
2012. máj. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
hat nekem ez nagyon fura. hany eves a tesod? meg hogy lehet az hogy ennyire kulonbozoen kezel titeket? mi lehet az oka szerinted?
2012. máj. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ez nagyon furcsa, amiket leírtál!...


Az én gyerekeim 20 és 21 évesek, itthon laknak, még tanulnak, de eszembe sem jut, hogy ne vegyek nekik ruhát, cipőt, mobiltelefont, számítógépet, ha arra van szükségük!...

Természetes, hogy ellátom őket naponta ennivalóval (mi ebédfutártól rendelünk ki-ki kedve szerint) ha sütit vagy gyümölcsöt veszek, az mindannyiunké!...

Inkább magamnak nem veszek ruhát, cipőt (nekem úgyis van) elsősorban ők a fontosak, és EGYFORMÁN MINDKETTŐJÜK!!!...


Csak kenyér, szalonna napokig?!... 8-o

Nem tudnám elnézni, hogy a fejlődésben levő gyerekeimnek ne legyen vitamindús, változatos, egészséges étel minden nap az asztalán!...


Teljesen természetes, hogy megveszem nekik a bérletet, sőt zsebpénzt is kapnak, a heti cigijüket is én veszem meg (akkor legalább nem szívnak ennél többet)...


Nem is tudom, mit tudnék neked tanácsolni...

Albérletbe nem tudsz elmenni, kénytelen vagy a saját erődből megélni, én a helyedben nem adnék pénzt a háztartáshoz (ennyivel igazán tartoznak a gyereküknek, hogy ingyen lakhasson a lakásukban!)...


Nagyon sajnállak, te azért tanulj az esetből és majd a saját gyerekeiddel ne így bánj!...

2012. máj. 4. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%
Hogy alakult ez ki? 15 évesen azt mondták, hogy mától nem kapsz enni, meg nem vesznek ruhát neked? Mit mondtak miért? Mekkora a testvéred, aki mindent megkap? A családban tudnak erről, hogy téged nem támogatnak még kajával sem? (már mint a nagyszülők, rokonok ilyenek)
2012. máj. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
23:59: Nekem nem. Az étkezésen és a lakhatáson kívül MINDENT magamnak álltam. Ruhát, cipőt, kabátot, bérletet, tisztálkodási szereket. Az más kérdés, hogy nekem adtak volna ha kérek, de apukám tanár, abból a fizetésből nekem nem volt pofám követelőzni. De azt is tudtam, hogy a szüleimet ez bántja, és jobban örülnének, ha valamit ők is vehetnének nekem, de nem engedhették meg maguknak.
2012. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
1 Csőlátású vagy.
2012. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta?
2017. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!