Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megütött az anyám. Ezt mégis...

Megütött az anyám. Ezt mégis hogy lehet lereagálni? Azóta ezen gondolkozom.

Figyelt kérdés
18éves vagyok, soha egyik szülőm sem ütött meg/bántott, bár mindig jobban inkább apuból néztem volna ki. Tegnap este szerenádozni voltunk, és mikor hazaértem, szóltam anyunak, hogy ha elaludnék, akkor keltsen fel, mert 3/4 6kor megy a vonatom. Reggel 7kor hívot az, akihez mentem volna, hogy hol vagyok? ÉS szóltam anyunak, hogy miért nem kelt fel? Ez már a második eset, hogy megkérem, és ő egyszerűen úgy dönt, hogy ráérek én oda később is menni vagy nem tudom. De nem keltett fel. Erre nekiállt velem ordítani, és pofon vágott. Konkrétan a semmiért. Most ilyen helyzetben mit lehet csinálni? 18évig nem is adtam rá okot, szerintem most sem, akkor ezt miért kaptam így mégis reggel 7kor? :(
2012. máj. 4. 07:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Költözz el, nagykorú vagy. Amúgy meg ébresztőóra.
2012. máj. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy telefon ébresztő-szolgáltatás!
2012. máj. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%

Valószínűleg édesanyád nehezen viseli el azt, hogy lassan te is felnősz. Ha valóban nem 18 évig egyik szülőd sem pofont, akkor most édesanyádat eszi a bűntudat - csak egye, mert jogos! -, és ezt hagynbi kell a részedről. te nem hibáztál, te jogtalanul és ártatlanul kaptál pofont, ha minden úgy történt, hogyan leírtad.


Meg kell várni, amíg bocsánatot kér, mert bizony ő hibázott. A legközelebbi pofonnál pedig fogd le a kezét, vagy üss vissza. Bizony! Felnőtt ember vagy, semmilyen jogon nem verhet téged senki. Ha édesapád nem véd meg, akkor ő is egy követ fúj az anyukáddal. Tudniuk kéne, hogy ilyen viselkedéssel csak elűznek maguk mellől.


A másik: nem szabad azt hagyni, hogy anyuka döntsön a te dolgodban, pláne kéretlenül, mert az feletted erős kontrollt jelent - azt jelenti, hogy mindenáron taszítani akar vissza a kisovis korba. Nem szabad hagyni! Jogosan vagy dühös és haragos rá.


Ha a szüleiddel eredetileg jó volt a kapcsolatod, akkor ők maguk is hamarosan belátják, hogy hibáztak, ha nem, és csak a pofontól tartózkodtak, de egyébként nem voltak (elég) jó szülők, akkor bizony be kell látnod, hogy itt az idejevagy beletörsz, és azzá leszel, amit ők kényszerítenek rád, azt teszed, amit ők mondanak, vagy harcolsz magadért. Ha önálló ember akarsz lenni, abba beletartozik a tinédzserkori lázadás is.


Ja, egy jótanács: hétfőn reggelre állíts be minden órát, amid csak van (telefont is!), és kérj meg a ballagáson valakit az osztályból, akiben megbízol, hogy TUTIRA keltsen fel, jóval indulás előtt.


És minden jót, kismadár, ideje használni azokat a szárnyakat! :)

2012. máj. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Te az anyukádtat hibáztatod ha nem kelsz fel időben? Hát ez nagyon súlyos, és nem éppen felnőtt viselkedésre vall!
2012. máj. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Tudod az egyáltalán nem mindegy, és erről nem beszéltél, hogy milyen hangnemben tetted szóvá neki, amiért nem keltett fel.

Ha valaki nekem mondjuk valami miatt szemrehányást tesz, én is különbséget tennék a megütött hangnem alapján, és meglehet, hogy esetleg nálam is kihúznád a gyufát, ha nem vagy kellően tisztelet-tudó. De hát erről nem tudunk semmit.

El tudom képzelni, hogy azt a pofont a hangnem, és nem a tartalom miatt kaptad. Ezt gondold végig.

2012. máj. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
legközelebb a telefont kérd meg hogy ébresszen fel
2012. máj. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy. Kaptad, túlélted. Ha nem érzed bűnösnek magad semmiért, akkor lehet, hogy anyukád más miatt volt fokozott idegállapotban, és rajtad vezette le. Leírásod alapján nem egy agresszív vadállat, valószínűleg egyedi eset volt, ami miatt édesanyádnak is lelkifurdalása van, nem gondolom, hogy aggódnod kellene, hogy ezután rendszeresen verni fog:-)
2012. máj. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ezt inkább vele kellene megbeszélned.
2012. máj. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Rosszul eshetett, de ne vedd magadra, megkérdezheted tőle, mégis miért, és ő valszeg választ ad rá, lehet, hogy egy nagyn rossz pillanatában kaptad el, és sok más dolog feszíti belülről, ami miatt nem tudott hirtelen uralkodni magán. Szerintem őt is bántja a dolog. Beszélj vele.
2012. máj. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem a telefont állítottad be vagy egy ébresztőórát?

Anyámnak gyakran egy szabadnapja van a héten az is hétköznap mégis fel kell kelnie felébresztenie a 17 éves öcsémet 5 óra fele (azért hogy ő gépezhessen mert csak 7-kor indul suliba)

2012. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!