Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megütött az anyám. Ezt mégis...

Megütött az anyám. Ezt mégis hogy lehet lereagálni? Azóta ezen gondolkozom.

Figyelt kérdés
18éves vagyok, soha egyik szülőm sem ütött meg/bántott, bár mindig jobban inkább apuból néztem volna ki. Tegnap este szerenádozni voltunk, és mikor hazaértem, szóltam anyunak, hogy ha elaludnék, akkor keltsen fel, mert 3/4 6kor megy a vonatom. Reggel 7kor hívot az, akihez mentem volna, hogy hol vagyok? ÉS szóltam anyunak, hogy miért nem kelt fel? Ez már a második eset, hogy megkérem, és ő egyszerűen úgy dönt, hogy ráérek én oda később is menni vagy nem tudom. De nem keltett fel. Erre nekiállt velem ordítani, és pofon vágott. Konkrétan a semmiért. Most ilyen helyzetben mit lehet csinálni? 18évig nem is adtam rá okot, szerintem most sem, akkor ezt miért kaptam így mégis reggel 7kor? :(
2012. máj. 4. 07:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
93%

26 vagyok és képes lenne az anyám azért felpofozni mert megszólalok ha olyan napja van , ezt nem kell lereagálni meg van neki is a saját baja (változó kor, öregedés,munkahely) meg ki tudja ég mi , intéz az életed saját magad és akkor nem kell hárítanod a felelősséget másra....

Ha elköltözöl se fog senki felkelteni és a segítségedre sietni....

Megtörtén kész lehet kicsit bunkóbb voltál kora reggel a szokásosnál ennyi...nem kell ezen agyalni....

2012. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Anyu egyszer ütött meg még kisebb koromban, mert valamivel nagyon fölidegesítettem, de amúgy tudom hogy szeret és nem bántana, de akkor tényleg túl léptem egy határt. Nekem nem okozott olyan lelki sérülést, bár az igaz, hogy mai napig viccesen megjegyzem neki, hogy erre még mindig emlékszem, ilyenkor mindig elszégyenli magát, de megnyugtatom, hogy no para :D Nem tudom milyen kapcsolatod van egyébként anyuddal, valószínűleg tényleg a hangnem miatt ütött meg. Ébresztőnek meg tényleg ott a mobil.


19/L

2012. máj. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem duva,hogy megkéri,hogy ébressze fel.:)Én is kértem már meg anyumat,mivel telefonom bedöglött más ébresztő nincs,anyum meg jóval korábban kel mint én.

Én is arra tudok gondolni,hogy lehet rossz kedvében volt és ez így rátett még neki,a hangnemet meg ugye nem tudjuk..Engem mondjuk ordított már le anyum akkor is mikor csak kérdeztem valamit normálisan,de éppen rossz időben.Aztán megbánta.Szerintem a tiéd is bánja,főleg,ha nem adtál okot.

2012. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Szerintem kérd meg hogy üljetek le közösen, beszéljétek meg a szituációt, hogy miért ütött meg először, és ha úgy vesszük minden jelentősebb ok nélkül ! Azt nem tudom hogy fiú vagy vagy lány azt nem írtad meg ! Biztos megvan neki a magyarázata erről, lehet hogy ő ideges volt, nem rád ! szokták mondani rossz időben kérdezted meg tőle ! Meg függ az is hogy milyen hangnemben kérdezted meg hogy miért nem keltett fel ? ... egyszóval beszéljétek közösen át a dolgot ! Remélem segítettem !
2012. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ébresztőóra....
2012. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Uram bocsá', de én jó pár pofont kaptam anyámtól is, és apámtól is. És lám! Itt vagyok élek, és azt mondom, hogy talán többet is érdemeltem volna, pedig alapba jó gyerek voltam, nem drogoztam, nem részegeskedtem, stb. De néha megütöttem azt a hangmenet, amit én sem tűrnék el a gyerekemtől. És mégis, sokszor megúsztam a pofozkodást.


Ha valóban felnőtt lennél, akkor nem háborodnál föl ezen. Pláne úgy nem, hogy-mint mondtad-anyukád már másodszor csinálta meg=>számíthattál rá, hogy úgysem fog fölkelteni. Van telefon, óra, mind a kettő alkalmas az ébresztésre.

2012. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Volt telefon beállítva, ébresztett is, de kinyomtam. Pont ezért kértem meg este, hogy figyeljen erre, mert 3óra alvás után előfordul, hogy félálomban kinyomom. Amúgy apu akkor dolgozott, nem tud róla. Én is léptem már túl a határokat, amiért jogos lett volna a pofon, de ez nem azok közé tartozik. Egyébként teljesen normális hangnemben beszéltem vele, mert egyébként nagyon jó a kapcsolatunk.. :( Már igazából el is felejtettem, de akkor ez ott nagyon rosszul esett. Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2012. máj. 4. 18:19
 18/18 anonim ***** válasza:
Mindenkinek az anyja meg van mostanában őrülve. Az enyém is.
2012. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!