Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar manipulálni?

Miért akar manipulálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagymamámról lenne szó.. Augusztusban fogok szülni, jövő hónapban megyek magándokihoz, akinél a párom húga és az exe is szült. Rajtuk kívül ismerek még pár embert aki ennél a dokinál szült és sok jót hallottam már róla. Sokáig tartott döntenem mert a nagymamám is mondott egy orvost ahol anyukám szült. Pár hete mondta neki hogy akkor döntöttem, abból is nagy veszekedés lett hogy miért nem annál a dokinál szülök akinél anyukám is. Most szintén szóba jött a téma, megint elkezdte mondani a magáét hogy jó lenne őt megkeresni, miért nem nála szülök stb. Szépen kértem már többször is hogy én így döntöttem, kérem hogy tartsa tiszteletben a döntésemet. Meg akarja mondani hogy kinél és hogyan szüljek, miért nem képes megérteni hogy én mást akarok?

Egyébként most párom a hülye a szemében mert biztos hogy ő beszélt rá és szerinte ő manipulált engem. Pedig nem. Utána néztem mind a két orvosnak, tájékozódtam és aszerint döntöttem.

Hogy mondjam meg neki hogy ne szóljon már bele??? :-(


2012. máj. 10. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki: Mama, ha továbbra is erőszakoskodsz, akkor elmegyek és ha megértetted és tiszteletben tartod a döntésemet, akkor újra eljövök beszélgetni. Az idősek többnyire nagyon tudnak ragaszkodni a saját jónak vélt döntéseikhez, legyen az bármennyire is illogikus.
2012. máj. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Hatalmas problémáitok vannak...
2012. máj. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy jelenleg együtt élünk mert felújítjuk a házat a baba miatt. Ezt leszámítva jó a viszonyunk de ezzel nem tud békén hagyni. :-( Albérletbe nem szívesen mennénk, nem is igazán tehetnénk meg mert rengeteg a kiadás a házunk miatt.
2012. máj. 10. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor azt kihagyva, hogy hazamész és hozzáteszed, hogy akkor most bemész a szobádba és addig nem vagy hajlandó beszélni vele erről, amíg meg nem érti.... És akkor amikor mondja, lakatot teszel a szádra és csinálod a dolgodat. Tudom, nem könnyű, azonban sok mindent nem hiszem, hogy tudsz csinálni. Első voltam.
2012. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Sajnos főleg idősekre jellemző az, hogy ahelyett, hogy a saját életüket élnék, másokat próbálnak irányítani. Az én környezetemben is van hasonló ember, aki mások életébe beleszól és hát ő is folyton másokra mondja, hogy befolyásolnak.

Rájöttem, hogy nem csak ő a hibás, hanem én is, mert nem álltam ki mindig megfelelően a saját véleményem mellett, illetve hagytam, hogy szövegeljen.

A megoldás az lehet, hogy ebben az esetben is és máskor is, hogy határozottan kiállsz a véleményed mellett, veszekedni meg nem kell elég ha elmondod. Illetve ha nem hagyja abba a szövegelést, leteszed a telefont, ha látogatóban vagy hazamész és mérsékeled a látogatások számát amíg a helyzet nem változik. Később persze normalizálódhat a kapcsolat és beszélhettek többet, de egyenlőre éreztetni kell vele, hogy ez így nem fog menni.

2012. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Ohh, bocsánat, most látom, hogy azóta írtad, hogy együtt éltek. Akkor viszont a 4. válaszoló által felvázolt öltet tökéletes. Amíg nem változtat addig gyakorlatilag nézd levegőnek.
2012. máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kezdem belátni hogy valóban nincs jobb megoldás mint a figyelmen kívül hagyás, nehéz de baromira unom ezeket a vitákat, általában minden hónapban előjön ez az állandó téma. De ezentúl okosabb leszek és nem fogok neki állni megértetni vele hogy mit szeretnék én, csak bevonulok. Szerencse hogy ez csak ideiglenes probléma és a szüléssel megoldódik. :-)
2012. máj. 10. 13:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akármit mondasz, bele fog szólni.

Nálunk az első gyereknél akarták az anyósomék mindenáron, hogy az X.Y. szülésznőt fogadjuk meg, mert a sógornőm is nála szült,meg ő falubeli stb. Magyarázhattam én, hogy nekem ettől nem lesz jobb, hiszen én nem ismerem, és amúgy dokit sem akarunk fogadni, nemhogy szülésznőt.

Ők ezt mindig felhozták, mi mindig elmondtuk, aztán szültem és kész. Nem fogadtuk meg az ajánlott hölgyet, a második szülésnél sem.

2012. máj. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!