Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ezekről a nomád...

Mit gondoltok ezekről a nomád életet élő családokról?

Figyelt kérdés

[link]


A gyerekekre milyen hatással lesz, hogy nem járnak majd iskolába?



2012. máj. 12. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
gyerekekre tuti rossz hatással van az ilyen,teljesen értelmetlennek tartom
2012. máj. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Jó recept a túlnépesedés visszaszorítására,az viszont,hogy a gyermekek nem járnak iskolába nagy vétek,az ilyen szülőket nyilvánossan megkorbácsoltatni majd pedig kihajtani kapálni mint annó a jobágyokat.Akkor valószínűleg nem fognak ilyen romantikus képet látni.
2012. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Semmilyen tudományos munkával kapcsolatos tevékenységet nem fognak tudni folytatni. Ebben a korban már hozzátartozik az élethez a villany,a TV, a számítógép, a hűtő, a mosógép, és a vasaló. Sajnálom ezeket a gyerekeket, mert most még jó nekik szabadon élni, de később mi lesz velük?
2012. máj. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Ennek az életnek van értelme, annak nincs, hogy irodában ülj és olyan munkát végezz, amit utálsz, és ami nélkül igazából nagyon is jól meg van a világ..

Egyre nehezebb megélni és egyre szaródik minden, a sok okos ember, aki kiskosztümben szaladgál vagy épp tudományos munkát folytat, éhen fog halni. Ez a család nem. Amit itt megtanulnak a gyerekek, az örök érték és valódi tudás. Nem lesznek attól hülyék vagy buták, mert nem tanulják meg, hogyan kell egy másodfokú egyenletet megoldani.. Én megtanultam, el is felejtettem, nem használom, nincs szükségem rá. Ők bőven meg fognak annyit tanulni a szüleiktől, amennyire szükségük van.

2012. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Vajon miért is lesz rossz hatással a gyerekekre?

Szerintem sokkal normálisabbak, egyenesebbek, megbízhatóbbak lesznek, mint akármelyikünk is. Belőlük EMBER válik.

2012. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nincsen joguk a szülőknek megfosztani a gyerekeiket a közösségtől, az iskolába járástól (amivel amúgy óriási hátrányt szenvednek) és úgy teljességében a szabad választás lehetőségétől. Nem hiszem hogy a gyerekek ezt az életet akarnák.
2012. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
nekem abszolút tetszik, ez a normális! és ezerszer többet kapnak így a gyerekek, mintha a fővárosban a panelrengetegben tengődnek, videójátékokkal játszanak, a mekiben ebédelnek és olyan iskolába járnak ahol nem élni tanítanak, hanem birkának állítanak....
2012. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Az , hogy nem járnak majd iskolába nem feltétlenül azt jelenti buták, elmaradottak lesznek. Nagyobb gyerekeken igen is látszik, hogy foglalkozva van velük.A riportból egyik szülő sem látszik primitívnek. Inkább egy olyan életet, életformát próbálnak biztosítani gyerekeik számára amit egyes emberek ( a mai modern kor emberei) nem érthetnek meg. Mert könnyebb meg venni az olcsó, de rossz minőség ételt a tesco-ból, a saját magunk karrierjét felépíteni és közben nem törődni, hogy gyermekeinkkel mi van. Vagy éppen a nevelést márkás cuccokkal kompenzálni és engedni, hogy minden hétvégén csont részegre leigyák magukat a fiatalok vagy éppen a facebook-on ribiként vagy alfahímként pózolgassanak. Ha valakinek ez az életcél, akkor tegye.

De én bevallom a szívem mélyén irigylem ezeket a családokat. Nem hiszem hogy rossz példát mutatnak a gyermekeik számára. A családnak óriási közvetítő ereje van a felnövekvő generáció számára. Ha valaki ilyen közegben szocializálódik, annak nem lesz igénye hogy többre vágyjon. Ha úgy is dönt, hogy egy ideig fel hagy ezzel az életformával, előbb-utóbb vissza fog térni a gyökereihez.De miért is kéne mindig többre vágynunk? Inkább észre kéne venni az apróbb dolgokat is. És nekem ebből a riportból éppen ezek az apró dolgok a legszimpatikusabbak.

2012. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
Az, hogy a kislány nem kapott védőoltást és napokig nem vágták el a köldökzsinórt kiverte nálam a biztosítékot. Egészen addig úgy voltam vele, hogy igazándiból nem ártanak ezzel senkinek, a gyerekek tanulnak (osztályozóvizsgát tesznek, tehát tudják az anyagot), van mit enniük, tiszták, ha akarják csinálják. De ez már a gyerek veszélyeztetése, én sittre vágnám kedves apukát és anyukát is, a kislányt meg valaki olyannak adnám, aki képes felelősségteljesen gondolkozni.
2012. máj. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 lizzi77 ***** válasza:
71%

Előnyök:

tudja a gyerek, hogyan kell:

-lovagolni

-állatot tartani

-növényt termeszteni

-tartósítani, befőzni

-befűteni

-kézzel mosni

-nyílt tűzön főzni

-sajtot,tejfölt készíteni

-ismeri az erdőt

-tudnak írni, olvasni

-valószínűleg nem nagyon lesz beteg

ergo: éhen halni soha nem fog,bármilyen gazdaságban,kertészetben el tud helyezkedni


Hátrány:

-nem ismeri a telekommunikációs eszközöket

-nem ismeri a távirányítót

-sem a fészbúkot

-nem lesz miből berúgni

-nem lesz miniszoknyája

-nem lesznek idióta osztálytársai, akik ráveszik hülyeségekre


Jaj, istenem, melyiket válasszam?

2012. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!