Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ezekről a nomád...

Mit gondoltok ezekről a nomád életet élő családokról?

Figyelt kérdés

[link]


A gyerekekre milyen hatással lesz, hogy nem járnak majd iskolába?



2012. máj. 12. 12:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Nekem nagyon tetszett ez a riport és egy-két fontos dolgot kivéve egyetértek velük. De erről később.

Tehát én azt gondolom mindenképpen pozitívum a természet mellett, a természetben élni. Nem csak azért, mert a gyerekek egészen apró korban megismerkednek a legfontosabb növény-, állat- és gombafajtákkal, illetőleg nem okoz gondot nekik felismerni egy-egy vadgyümölcsöt, ha az erdő közepén lesznek éhesek, de statisztikák bizonyítják, hogy azok a gyerekek, akik vidéken adott esetben tanyán nőttek fel, sokkal erősebb immunrendszerrel rendelkeznek ,mint a nagyvárosi panelosok (félre értés ne essék, nem akarok itt senkit megbántani). Egyébként én magam is falun nőttem fel, suliba úgy jártam be napi szinten Pécsre. Nálam ha beteg vagyok az egy évben egy gyenge megfázás, kemény 5 napig tüsszentek, kicsit folyik az orrom, de ez minden. Tisztán emlékszem arra viszont, hogy influenzaszezonkor az osztály több mint fele hiányzott, persze mind mind városi. A legtöbben gyakran betegek voltak, sokat hiányoztak vagy arra kényszerültek, hogy betegen bejöjjenek, ezzel megfertőzve a többit. Tehát ilyen szempontból biztos előnyös természethez közel élni.

Illetőleg nem hinném hogy ártalmas, ha nem találkoznak renszeresen a TV-ben közvetített reklámokkal, ha nem esznek 5-6 évesen sajtburgert sültkrumplival (s ezáltal nincsenek elhízva), napi szinten rá vannak kényszerülve a mozgásra, nem esik nehezükre egyszerűbb ételeket előállítani (hányszor hallani, hogy 20-25 éves felnőtt emberek egy tésztát nem tudnak kifőzni...). Ilyen szempontokból nagyon szimpatikus ez az egész életmód.


Azonban! Nem hiszem, hogy otthon mindent ami kell egy osztályozó vizsgához meg tudnak tanulni. Még szép hogy írni, olvasni és számolni tudnak, azt bármelyik szülő megtanítja a gyermekének (én is így tanultam). De mi lesz később? Az én szüleim marhára nem tudnák elmagyarázni, nem hogy a gimnáziumi, de még az általános iskolás biosz, fizika, matematika anyagokat. S ezeket könyvből nem lehet megtanulni, kell tanári segítség. Illetőleg én azt gondolom, minden embernek kell a magánszféra, tehát az, hogy mindannyian egy ágyban alszanak...

Aztán a másik családnál ott volt a nem fürdés kérdése. Nálam a fürdés nagyon fontos, s mikor olyan helyzetbe kerültem, hogy nem volt itthon meleg víz, akkor melegítettem magamnak ,s legalább megmosakodtam. Lehet, hogy koszos nem vagyok, ha 2 napig nem fürdök, de nyáron az ember csak kiizzad. De ő dolguk. A védőoltásról meg csak annyit, hogy butaságnak tartom, ha valaki szánt szándékkal utasítja el a biztonságos utat.


Maga az életmód szimpatikus, de alapvető dolgokat, mint az iskola és fürdés nem kéne elhagyni, csak azért, mert ők gondolnak valamit. Én is gondolok valamit, de az akkor sem úgy van.

2012. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 lizzi77 ***** válasza:
Ha figyelted, a hapsi fogtechnikus, a nő pedig középvezető volt egy nagy cégnél, tehát valószínű, hogy nyolcadikig el tudnák vinni a gyerekeket, utána pedig lehet kollégiumba is menni,igaz, ez akkor működőképes, ha nincsen semmiféle tanulási nehézségük.A másik családnál szerintem a hapsi arra gondolt, hogy a babákat nem muszáj mindennap fürdetni, de ez félreérthető volt.Mondjuk az első családnál azt én is túlzásnak tartom, hogy se víz nincs, se áram,az nekem is hiányozna, de egy önellátó tanyán el tudnám képzelni magamat.
2012. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%

Komolyan csak én akadtam ki azon ennyire, hogy nem oltatták be a gyereküket? Meg hogy nem vágták el a köldökzsinórt. A placenta rögtön elkezd lebomlani, ami tulajdonképpen azt jelenti, hogy elrohad, hát rohadt egészséges ahhoz kötve lenni egy újszülöttnek. Az állatvilágban is elrágja az anya a kölykei köldökzsinórját születés után. Egyáltalán nem természetes, hogy ott hagyják, hanem szín tiszta hülyeség.

Ha fertőzéseket akarnak összeszedni hát hajrá, de komolyan lábrángásom lesz attól, amikor szakképzetlen emberek próbálják felülírni az orvosok évtizedes tapasztalatát és egy ártatlan gyereket tesznek ki a saját hülyeségüknek.

2012. máj. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

azért az iskolai közösségre szükségük lenne a gyerekeknek

barátkozni stb....

az, hogy egy ágyban alszik mindenki az most még megoldható de majd ha nagyobbak lesznek akkor azért érdekes lesz...

2012. máj. 12. 14:58
 15/16 anonim ***** válasza:
Szrintem a természet az emberhez méltő minőségi élet. A baj ott kezdődik, hogy a világ 80% elkorcsosult terjesen más irányba s mintha diliházba kéne azoknak a gyerekeknek majd beilleszkedniük. Úgyhogy nehéz lesz nekik nagyon s nem fogják érteni. Nem azért mert buták hanem mert nem a pénz világában éltek.
2012. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy így tanulnak valami értelmeset is?!
2012. máj. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!