Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lehet, hogy sok anya...

Nem lehet, hogy sok anya azért olyan fáradt mindig, mert hagyják, hogy a gyerekeik "rabszolgája" legyen és túlságosan aggódnak és elkényeztetik a gyerekeiket?

Figyelt kérdés
Kifejtem részletesebben. Rengeteg olyan történetet olvasok itt, hogy hullafáradt a nő otthon a gyerekkel, gyerekekkel, mos, főz, takarít, férj dolgozik, vagy még otthon sem nagyon segít, de nem lehet, hogy a nők túlságosan hagyják, hogy a gyerekeik hisztiznek, hogy figyelik minden kívánságát, ha már nyekereg egyet rohannak. Tudom, hogy mindenki félti a gyerekét, de ha például a kisbabákat is állandóan felveszik, ha nyafog, sír, még akkor is, ha evett, tiszta a pelenka, a gyerek meg megszokja, hogy sírással mindent megtehet. Azért mondom ezt, mert mikor én gyerek voltam sajnos a hisztivel én is mindent el tudtam érni és figyelmet akartam mindig, ha nem kaptam meg addig idegesítettem anyát, amíg meg nem kaptam, ő meg szegény alig bírt velem, de mindig megtette és rohant, ha bajom volt én meg kihasználtam ezt az alkalmat. Visszagondolva nem volt szép tőlem.

2012. máj. 13. 19:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak várom a kisbabámat, de így, hogy nem csinálhatok szinte semmit is hulla fáradt vagyok.

Aki külön háztartásban és dolgozik akár otthon, akár a munkahelyen hulla fáradt. Az utazásban is kifárad az ember, nem kell a gyerekre fogni.

Nálunk mikor már 4-5 évesek voltunk ki voltak osztva kisebb feladatok, amiket meg kellett csinálni. Szerintem nem voltunk elkényeztetve. Nővérem a kertben málnát szedett én meg bent vigyáztama kishugomra. Vagy pl. disznóvágás: nővérem főzött, én mosogattam, takarítottam, édesanyám és édesapám hentessel és pár segítővel a malacokat dolgozták fel. Mindenkinek megvolt a maga dolga, ez természetes. 4-5 évnél fiatalabb gyerektől pedig ne várd el, hogy dolgozzon. Legyen gyerek. És igen oda kell rájuk figyelni, foglalkozni velük és tanítgatni, hogy normális felnőttek legyenek. Különben is nem ők döntötték el, hanem mi felnőttek, hogy önző modon akarjuk őket. Megéri a fáradtságot szerintem.

2012. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg szakember mondja azt, hogy a szülőket/embereket a gyerekvállalásról tanítani kéne, mert egyrészt nem mindenki alkalmas erre a szerepre (érzelmileg/mentálisan), másrészt ez komoly és összetett feladat, egyáltalán nem csak annyiról szól, hogy 'a gyerek is csak nő, mint a fű'. Nekem is az a véleményem, hogy sok embernek kevés a tudása a gyerekvállalást illetően, egyszerűen felkészületlenül vágnak bele. Ez olyan, mintha agy műtését vállalná valaki, aki már innen-onnan a szomszédból meg a családból hallotta, hogy körülbelül milyen lehet az emberi agy, de iskolát nem végzett.
2012. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!