Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnevelnétek egy beteg...

Felnevelnétek egy beteg gyermeket és válnátok?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, de van alapja (majd leírom, mi, ha válaszoltatok).

Tételezzük fel, hogy várandósságod első harmadában kiderül, hogy a gyermek, akit vársz, 90%, hogy betegen fog születni. Korábban volt szó a férjeddel erről a kérdésről, miszerint, ha a gyermek magatehetetlen lesz, szellemi fogyatékos, egész életében ápolásra szoruló, akkor nem vállaljátok, és megszakítjátok a terhességet.

De a gyermek szinte csoda, hogy megfogant, évek próbálkozása, első baba, megszeretted, nem akarod megszakítani a terhességet, és ott van a reménykeltő 10%, hogy egészséges lesz. A férjed ez esetben nem akar részt vállalni a család életéből, sok veszekedés után ez lett a konklúzió. Mert ugyan jól keres a pár, de a férj nem akarná arra "pazarolni" az életét, hogy életben tartsanak egy beteg gyermeket, aki egész életében fel sem fogja a szülei áldozatát, hogy mennyi mindenről lemondtak érte.

A nő úgy gondolja, hogy amíg a gyermek reagál a szeretetre, addig nem mondana le róla. Lehet, hogy tanulni nem fog, nem lesz normális élete, de ha a szeretet nyelvén tud, akkor "van létjogosultsága". A férj pedig felesleges áldozatvállalásnak látja, és a válásról beszél. A nő ismerte korábban a férfi álláspontját.

Ti mit tennétek a helyzetben nőként?



2012. máj. 14. 15:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
94%
Lehetek szívtelen, de én a pasinak adok igazat.
2012. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 A kérdező kommentje:
Szeretném kérni a moderátort, hogy hagyja a családi kapcsolatok kategóriában, ugyanis a kérdés családi vonatkozásán van a fókusz.
2012. máj. 14. 15:43
 3/92 anonim ***** válasza:
89%
Ha így előre tudnám, hogy beteg lesz, függetlenül a férjtől ( mert ebben a storyban nem ő a lényeges ember) én nem vállalnám! Nézzem végig, hogyan szenved miközben a vele egykorúak futkároznak és bőgnek és hisztiznek? A két iszonyatos lelki teher közül az abortusz lenne kisebb...véleményem szerint!
2012. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
92%

Én még nem voltam terhes, előtte állok, így ha benne lennék, simán elképzelhető, hogy máshogy látnám a dolgot. De nem hiszem, bennem van némi önzőség is.

Én elvetetném a babát. És ez úgy gondolom, ha így lett megbeszélve a férjjel, akkor érthető az ő álláspontja is.

2012. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
94%
Egy ilyen gyerek tönkreteheti az életét az anyának. Mi lesz ha már öreg lesz? ki neveli? Én biztos nem tartanám meg, a pasinak adok igazat sajnos. De sajnálom a történetet:(
2012. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
93%
Kegyetlennek hangzik, de én is a férfinak adok igazat.
2012. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
93%
A férjnek tökéletesen igaza van.
2012. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
54%
Lehet hülyesegnek hangzik de én megtartana, biznek a 10 % ban meg én abban a helyzetben vagyok hogy 11 éve nem esem teherbe és a férjem nem akar örökbefogadni mondvan az nem a mi vérünk. Háztartasbeli vagyok igy tudnam nevelgetni mindig vele lenni.
2012. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
98%
Borzasztó ezt olvasni így terhesen, leírni még szörnyűbb hogy bizony én is a férjnek adok igazat. Nem tartanám meg.
2012. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
98%
Igaza van a férjnek szerintem is. Nem tartanám meg a babát.
2012. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!