Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnevelnétek egy beteg...

Felnevelnétek egy beteg gyermeket és válnátok?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, de van alapja (majd leírom, mi, ha válaszoltatok).

Tételezzük fel, hogy várandósságod első harmadában kiderül, hogy a gyermek, akit vársz, 90%, hogy betegen fog születni. Korábban volt szó a férjeddel erről a kérdésről, miszerint, ha a gyermek magatehetetlen lesz, szellemi fogyatékos, egész életében ápolásra szoruló, akkor nem vállaljátok, és megszakítjátok a terhességet.

De a gyermek szinte csoda, hogy megfogant, évek próbálkozása, első baba, megszeretted, nem akarod megszakítani a terhességet, és ott van a reménykeltő 10%, hogy egészséges lesz. A férjed ez esetben nem akar részt vállalni a család életéből, sok veszekedés után ez lett a konklúzió. Mert ugyan jól keres a pár, de a férj nem akarná arra "pazarolni" az életét, hogy életben tartsanak egy beteg gyermeket, aki egész életében fel sem fogja a szülei áldozatát, hogy mennyi mindenről lemondtak érte.

A nő úgy gondolja, hogy amíg a gyermek reagál a szeretetre, addig nem mondana le róla. Lehet, hogy tanulni nem fog, nem lesz normális élete, de ha a szeretet nyelvén tud, akkor "van létjogosultsága". A férj pedig felesleges áldozatvállalásnak látja, és a válásról beszél. A nő ismerte korábban a férfi álláspontját.

Ti mit tennétek a helyzetben nőként?



2012. máj. 14. 15:41
 81/92 anonim ***** válasza:
14%
kedves 78-as nagyon büszke lehetsz magadra, hogy ennyit elértél, gratulálok! Nem verem magam semmire, csupán odaírtam, hogy mindenki képbe legyen, egyébként nem érdekel hányas vagyok 56-os vagy akármennyi, ha jól tudom ez nem az az oldal, ahol verseny van abból, hogy ki mennyit kap. Ha gondolod, akkor írjál még ilyen hozzászólást, saját magad, szórakoztatására, egyáltalán nem érdekel, ezen az oldalon vannak normális emberek akikkel egész jól "elbeszélgetünk"Szia!:)
2012. máj. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként, hogy én mit írok, az az én saját dolgom, nem pedig a tiéd, nem tőled fogok engedélyt kérni!!!!

Egy gyönyörű szép kislány 20 éves anyukája!!!

2012. máj. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:

Nem céloztam a %-ok értékére, fontosságára, úgy értettem, nem volt másik, akivel össze lehetne keverni a kommentjeidet. Mert előfordul, hogy mondjuk két 80%-os ír, lehet, hogy ott nem lehet kisilabizálni, melyiket ki írja.

Amúgy meg nyugodj le, látom, felzaklattam a 20 éves kismama lelkedet...

2012. máj. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
0%
Amíg nem ismersz nem tudhatod mikor vagyok zaklatott! Amíg én nem sértegetek másokat, addig ugyanazt én is elvárom. Egyébként, miért zavar téged, hogy odaírom, hogy 20 éves anyuka?hm?:)
2012. máj. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem zavarja, csak nem érti, miért büszke valaki arra, hogy elért annyit, hogy 20 éves korára szült egy gyereket, és miért kell egy kommentváltás alatt minden kommentjének a végére odaírni, hogy ő márpedig 20 éves és ő márpedig anyuka. És kit érdekel? :) Én 22 éves vagyok, és anyuka, mégse írom oda a kommentjeim végére, hiszen ez valószínűleg senkit nem érdekel, és a véleményemhez sem tartozik hozzá szorosan. Persze a babás témakörben, ha gyerekekről kérdeznek, és válaszolok, leírom, hogy a fél éves lányomnál mit tapasztalok, ott kiderül, hogy én anyuka vagyok, de ott ez a lényeg. Itt nem. Vagy mondjuk ételek-italok témakörben a "Mi a kedvenc ételed?" kérdésre is így válaszolsz: "A pizza. Egy kislány büszke 22 éves anyukája."?
2012. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok neked a babához 22 éves anyuka! Büszke vagyok igen, hogy elértem, hogy 20 évesen anyuka lehetek, ez tény, de egyáltalán nem azért írtam a végére, hogy reklámozzam magam!!Hidd el tudom, hogy melyik témakörben miről van szó. Most hogy így elgondolkozom, nem is értem miért magyarázkodok....nem állok le senkivel sem vitatkozni, ilyeneken, ha pedig zavar, akkor nem muszáj elolvasni, vagy ha elolvasod akkor lapozz tovább!!!!Szia!!
2012. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem kell "elérni", hogy valaki anya legyen. Semmilyen különleges képesség nem kell hozzá, így erre büszkének lenni olyan, mintha arra lennék büszke, hogy tudok levegőt venni, vagy működnek a veséim.
2012. máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:
0%
Úgy látom, engem céloztatok meg, de akkor másképp fogalmazom, boldog vagyok, hogy anya lehetek, és büszke vagyok a kislányomra....egyébként kicsit eltértünk a kérdéstől, nem gondoljátok??hm?:)
2012. máj. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelmű, hogy a nők eszét elveszi a gyerek. Hormonok, természetes dolog, éppen ezért törvény kéne rá, hogy ne is születhessenek ilyen szerencsétlenek. "Joga van az élethez", "Isten akarata", "Sok szeretetet ad/kap", meg ilyen hülye mondatok. Ha átlépünk azon, hogy sok-sok év kínlódásra ítéljük a saját vérünket (talán még jobb is, ha nem tudja felfogni a saját nyomorát), ugyanígy a pokolba küldi a drága, hős anyuka a családját is. Akinek ennyi esze van, az ne várjon segîtséget, hagyja el a férje, a többi gyereke, nyomorodjon meg egyedül, amíg peĺenkázza a felnőtt fiát! Ha a sérült gyereknek joga van az élethez, a szeretethez, akkor a többi családtagnak is joguk van a normális élethez és egy kiegyensúlyozott, normális anyához. Súlyos értelmi és testi fogyatékosságról beszélünk, nem nátháról. Aki pedig még mindig az életet hozza fel érvként, gondolkodjon el rajta, ő szívesen töltené-e élete hátralevő napjait pelenkában, csorgó nyállal, a család rákfenéjeként. Az élet jog, de nem kötelesség.
2012. máj. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
100%

Ejj de jó vita alakult itt ki :D

Nem sértésből írom, de hogy valaki 20 évesen anyuka, az nem olyan dolog amiért mellett kell verni.

15 évesen is lehet valaki anyuka, akár 12 évesen is. Vagy 50 évesen.

Anyuka mindenki lehet, akinek nincs olyan betegsége ami megakadályozza.

Akkor legyél büszke, ha jó anyuka vagy. Amihez úgy látom, mentálisan még nem értél meg.

Legalábbis ilyen gondolkozással.

Én 22 éves vagyok, autoimmunos. Nem halálos, de nem élhetek vele teljes életet.

Már így is elég komoly dilemma hogy vállaljak-e gyereket. A párom szeretne. De én félek, hogy örökli a betegségem.

És ez még nem is olyan nagy borzalom, mint a kérdésben vázolt állapot.

2012. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!