Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnevelnétek egy beteg...

Felnevelnétek egy beteg gyermeket és válnátok?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, de van alapja (majd leírom, mi, ha válaszoltatok).

Tételezzük fel, hogy várandósságod első harmadában kiderül, hogy a gyermek, akit vársz, 90%, hogy betegen fog születni. Korábban volt szó a férjeddel erről a kérdésről, miszerint, ha a gyermek magatehetetlen lesz, szellemi fogyatékos, egész életében ápolásra szoruló, akkor nem vállaljátok, és megszakítjátok a terhességet.

De a gyermek szinte csoda, hogy megfogant, évek próbálkozása, első baba, megszeretted, nem akarod megszakítani a terhességet, és ott van a reménykeltő 10%, hogy egészséges lesz. A férjed ez esetben nem akar részt vállalni a család életéből, sok veszekedés után ez lett a konklúzió. Mert ugyan jól keres a pár, de a férj nem akarná arra "pazarolni" az életét, hogy életben tartsanak egy beteg gyermeket, aki egész életében fel sem fogja a szülei áldozatát, hogy mennyi mindenről lemondtak érte.

A nő úgy gondolja, hogy amíg a gyermek reagál a szeretetre, addig nem mondana le róla. Lehet, hogy tanulni nem fog, nem lesz normális élete, de ha a szeretet nyelvén tud, akkor "van létjogosultsága". A férj pedig felesleges áldozatvállalásnak látja, és a válásról beszél. A nő ismerte korábban a férfi álláspontját.

Ti mit tennétek a helyzetben nőként?



2012. máj. 14. 15:41
 51/92 anonim ***** válasza:
10%
?
2012. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
29%
asszem elég sokan válaszoltunk, nem?
2012. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy eltűntem, köszönöm a válaszokat. Nem is reméltem volna, hogy ennyien írtok.

Egy jóbarátom a kérdésben szereplő férfi, a feleségét is kedvelem, de nagyon nem mélyült el a kapcsolatunk.

Náluk állt fel a fenti helyzet. A terhességet a 15. héten szakították meg, pontosan nem tudom, mi állt a háttérben, csak a számokat ismertem (90%, hogy beteg gyermek születik). Szegény nő nagyon maga alatt van, hogy ezt tette. Az ő példájukon gondolkoztam el, mert elég nehéz helyzet. Én is megértem a férfit is, a nőt is, nincs "megfelelő" döntés..

2012. máj. 14. 21:47
 54/92 anonim ***** válasza:
73%

Van megfelelő döntés. Csak a nő már elkezdett kötődni a gyerekhez. De ha megszülné, és felnevelné, néha eszébe jutna, hogy könnyebb lenne nélküle. Utálná magát érte, de eszébe jutna.


(Nem tudom, egyébként miért van ez így. De sok kérdésnél láttam már ezt a paradoxont, hogy ha megkérdezi valaki, hogy terhes, de nem akarja a babát, nincs pénze, nincs segítsége, mi legyen, akkor is próbálják rátukmálni a gyereket, viszont ha már élő babáról van szó, szívbaj nélkül megkérdezik, hogy miért szülted meg, ha tudtad, hogy ez és ez a helyzet.)

2012. máj. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
100%
hogyne lenne megfelelő döntés, meg is hozták. így van esélyük rá, hogy normális életet éljenek, és nem vették el annak az esélyét, hogy majdan felneveljenek egy egészséges gyereket.
2012. máj. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
83%
Bármilyen morbid, az abortusz egy életmentő műtét.
2012. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent, ha 50 - 100 evvel ez elott tortent volna meg ez az eset, valoszinu nem is kellett volna abortusz, mert a termeszet ugy is elintezte volna. A termeszetben gyenge allat nem marad eletben. Es ez igy lenne az embernel is, ha nem probalnank meg mindenkit mindenaron megmenteni. (Valamikor jo dolog, es egy koraszulottbol kesobb teljesen egyenerteku felnott lesz, de vannak esetek, amikor szerintem rossz, hogy megmentenek egy "eletet" es ezt azert irtam idezojelbe, mert azt az eletet nem neveznem eletnek, amikor agyilag se tudsz magadrol, de fizikalisan se.
2012. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
1%

Helló! Látom már nem mostani a kérdés de ha nem probléma válaszolok. Én ezt a babát egyértelműen megtartanám, és akármilyen is felnevelném ha kell egyedül is, hiszen mégis csak az én gyermekem lenne, a pasiról annyit, hogy visszariadt(ami egyrészt érthető), de akárhogy, csak az ő gyereke is.

Üdv egy 20 éves anyuka:)

2012. máj. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 58-as. Akkor is felnevelnéd, ha szellemileg maximum 2 éves szintig tudna fejlődni, még akkor is, ha megéli a 40. életévét, amikor már téged kéne gondozni, mégis te tologatod őt egy tolókocsiban, és gügyögtök egymásnak?
2012. máj. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 81-es:)!

Akkor is vállalnám a babát, ha szellemileg 2 éves szinten lenne. A gyermekem és érte bármit, és, hogy mit tennék ha gondozásra szorulnék!!? Küzdenék érte amíg tudok, a többit sajnos a sors eldöntené. Remélhetőleg soha az életbe nem kerülünk ilyen helyzetbe, de ha mégis, akkor a válaszom továbbra is az, hogy nem vetetném el. Pont az ilyen gyerekeknek van a legnagyobb szeretetre és odafigyelésre szükségük, ugyanúgy emberek, mint mi, és ugyanúgy van joguk élni. Természetesen válaszommal nem kötelező egyetérteni, nekem ez a személyes véleményem!!:) Üdv

2012. máj. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!