Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak ki akar készíteni idegile...

Csak ki akar készíteni idegileg, vagy tényleg egy lebukott, pszichopata állat, akit megvert az élet?

Figyelt kérdés

A bátyámmal lakom egy szobában szüleinknél (ő 40 én 19), és vagy "csak" ki akar készíteni idegileg, vagy az "évszázad pszichopatája". Vagy mindkettő.


Arról van szó, hogy titkolózik előttem, és olyanokat mond, hogy "majd meglátod mi lesz veled" "tervem van veled" és ha megkérdem tőle, mi a f*sz lesz, ha majd az évekkel későbbi tervem velem kapcsolatban nem sikerül, mert tudatosan úgy élek évek óta, hogy visszautasítsak minden gyanús ajánlatot tőle? "semmit. ha nem sikerült az A, jön a B. ha az sem sikerül, jön a C..."


Jézusom... És ilyeneket mond, bogarat ültet el a fülemben, én meg ezen fogok filózni, hogy mikor mit tervez, vagy ha az életben szemben jön velem egy ajánlat, akkor nem az ő keze van-e benne, vagy akár most, akik írnak nekem, biztos hogy ismer valaki(ke)t és a válaszokkal is befolyásolni és irányítani akar. Mondjuk biztos el fogja érni, amit majd akar, mert azt is mondta, "rám akar valakit küldeni". Lehet, amikor meghal apám, tényleg rám fog egy nőt, akivel évek óta tartja a kapcsolatot, hogy költözzek oda hozzá, és akkor majd én is megtapasztalom azt a kínt, amit ő átélhetett. Volt ugyanis 2-3 hosszabb kapcsolata, ahol otthagyták a kis nyomorék fejét.


Azt is mondta, ismer valakit bentről, a középsulimból, valamelyik tanárt. Most, évekkel később, viszont hidegvérrel letagadta "nem tudom, honnan gondolod, hogy ismerek valakit". Látszik, hogy arra megy, hogy beszélgessek vele többet, szociálisabb legyek (pár éve csak a gép előtt ülök és szinte csak filmezek, játszok, netezek), hogy nyeregben lehessen, és úgy tudja a szálakat szőni mögöttem, hogy észre sem veszem. Akkor biztosan célba találna, mert ki gondolná az ember a testvéréről, akit nem így ismert évtizedekig, hogy valójában ilyen elvetemült?


Semmi bizonyítékom semmire, de pont ez benne a lényeg. Folyton MSN-en beszélget a nőivel, telefonon is csak azt hallani, SMS-ben is... egyszer ránéztem.



2012. máj. 11. 08:47
 1/8 A kérdező kommentje:

Amikor kérdem tőle, hogy őt akarja-e majd rám küldeni, ilyeneket mond, hogy: "miért, gondoltam, jó lesz neked, nem?"... nagyon szereti játszani a titokzatos gyereket... elköltözni meg fél, mert nem lenne képes felkelni egyedül a laskásban, és egyedül élni (egyedül ülni egész nap a gép előtt és fogadásokat kötni, meg néha dolgozni, lol).


Az a célja, elmenjek pszichológushoz, mert már az őrületbe kerget, amit azzal magyaráz, hogy csak én csavarodok be és vagyok paranoiás a sok otthonléttől. Aztán elmegyek a dokihoz, az "kigyógyít", szociális életet fogok élni, kibújok az itthonléttől a gépezés mellől, és a szociuális élet mellett ELTÖRPÜL az efféle "izgulásom", "szorongásom", mert nem fogok ilyenre gondolni, nem fogom ezt életszerűnek tartani, röhögni fogok a mostani magamon, és akkor majd lecsaphat rám, mint sas az ártatlan prédájára, mikor az kibújt a gödréből.

2012. máj. 11. 09:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a bátyád nem normális (az sem jó, hogy 40 évesen még a szüleinél lakik), de az irásod alapján te sem vagy éppen százas...
2012. máj. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy csak szorongást és félelmet akar belőlem kiváltani, hogy irányíthasson? (Aki fél, az kontrollálható és manipulálható, erre ment az egyik tanárnénije is, aki biztos fog kapni, csak idő kérdése)
2012. máj. 11. 09:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy te vagy skizofrén? Nézz utána.
2012. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Más átlagemberek hipohondernek diagnosztizáltak, mert annyit magyaráztam a betegségekről... tudom milyen a skizofréniában szenvedő egyén, én nem vagyok az. De mondom: ezzel is csak ellenem akar tenni :) Bemesélteti másokkal, hogy az vagyok, aztán lecsap rám, mint a mezei egérre a sas. Igaz, nem olyan hirtelen és nagy erővel, inkább mint egy affli lock. Évek során készíti ki az embert teljesen. Ha ezt sem mondta volna, hogy "ismer valakit" az egész nem fajulhatott volna el idáig. És mi az hogy "idáig" ? Igaz, semmi sem történt. Még. Ezek csak érzések és csak bennem vannak. De akkor is kín, és szenvedés minden másodperc amit ebben élek, legfőképp (vagy 100%-ban) neki köszönhetően.


Mondjuk hiába akar MOST befolyásolni, az olyan embert, akinek nincs sok igénye, és alig mozdul ki otthonról, azt hogy akarná? 0 + 0 = 0 ...

2012. máj. 11. 09:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt egy hasonlo "ismerosom", szerencsere ot sikerult leraznom, nem csaladtagrol volt szo, de ugyan ezt csinalta amit te irsz. Folyton irogatott nekem emaileket, meg hivogatott telefonon, meg mondogatta, hogy "majd meglatod", meg "titok" meg amikor egyszer nem leptem be ket hetig skypera akkor a facebookos ismeroseimnek irogatott hogy mi van velem, barataimat zaklatta...
2012. máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az ilyet fel kell jelenteni.
2012. máj. 11. 17:02
 8/8 anonim válasza:

Lehet, hogy túlérzékeny vagy és felnagyítasz olyan dolgokat, amire más csak legyintene.


De valószínűleg az sem teljesen normális, hogy pár éve csak a gép előtt ülsz és szinte csak filmezel, játszol és netezel... Lehet, hogy változnod kéne neked is?

2012. máj. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!