Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merjek egyedül uj életet...

Merjek egyedül uj életet kezdeni külföldön a kisfiammal?

Figyelt kérdés
a lehetöség adott.itt lakom jelenleg külföldön,a kisfiammal aki 2 éves lassan ,meg az apukäjäval.az apukäjäval nem jo a kapcsolatunkk,most nem ecsetelem hogy miéRt,lényeg hogy külön fogunk sajnos menni.én költöznék haza magyarorszägra a csalädomhoz,de mindenki mondja hogy hülye vagyok ha nem itt ällok talpra egyedül a kicsivel,hiszen mégiscsak jobb itt kicsit az életkörülmény.mindenki mondja,hogy a kisfiam jövöjét nézzem,és maradjak itt.de ez nem olyan egyszerü,mert nem beszélem az itteni nyelvet.kéRdéSem hogy merjek e belevägni nyelvet tanulni turboba és maradjak itt?vagy menjek haza?idegen nekem itt minden,pedig mär 3 éve itt vagyok,vägyom haza,de itt valoban jobban megélnénk,és a fiamnak is jobb élete lenne.ti mit tennétek?
2009. jún. 27. 22:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
melyik orszagrol van szo ahol jelenleg eltek?
2009. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
svàjc
2009. jún. 27. 22:09
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Adj magadnak idöt.

Mondjuk fél évet.

Mg utàna is hazamehetsz.

Én is külföldön élek,van egy 3 honapos babàm.

Ha valami rosszul sülne el,akkor is itt keresnék kiutat elöbb,és csak ha nem talàlnék,akkor haza.

Valoban rossz a helyzet ma otthon,mindenki probàl elmenekülni,legalàbbis sokan.

Szoval 6 honap alatt mög sok viz lefolyik Dunàn.

Csinàlj egy tanfolyamot,plussz a helyi hivatalba érdeklödj,milyen segitséget kaphatnàl.

Azt ne felejtsd el,hogy a gyerek az apjàt is szeretné idövel làtni,szoval annyira elszakadni sem jo.lehet a birosàg sem engedné hogy tàvolra költözz,a làthatàsi engedély miatt(ha férjnél vagy,voltàl)

2009. jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
uppsz én is Svàjcban élek.)
2009. jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Merre élsz?

Én Thurgau kanton

2009. jún. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

ebben a temaban en is sokat toprengtem, hogy haza vagy maradni kulfoldon.

a szivem haza huz a parome is , de ha belegondolok hogy itt mennyit tudtunk felrerakni es jobban elunk( bar dolgozunk is erte) akkor itt maradnek.

ezt neked kell eldontened.

kisfiad ha bolcsibe megy akkor ott konnyen megtanulja a nyelvet a gyerekek jok ebben es maris ket nyleven beszel.

szerintem mindent latba kell szamolnod es mi szol mellette es ellene alapon.

mindenre van lehetoseg.

vannak otthon rokonaid csaladtagjaid akik esetleg tudnanak segiteni ha hazamesz?

ha itt telepszel le , megtanulnad a nyelvet ,es meglatod hogyan alakul az eleted a fiaddal egyutt , meg mindig visszamehetsz azutan ha nem jon be veglegsesen.

ez a szerencsenk, mindig hazamehetunk....

remelem segitettem

en belevagnek es megprobalnam, lehet sok munkalesz es erofesiztes es harc, de aki nem probalja meg az ne tudja mit veszithet...

2009. jún. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Mirk ***** válasza:
100%

Ha külföldön és belföldö egyaránt egyedül lennél a kisfiaddal én a helyedben küldöldön maradnék, mert ha nem szórod a pénzt(!) ott jobban meg tudnátok élni kevesebb fizetésből is. Nyelvtudás pedig nem feltétlenül kell, sokakat ismerek akik nyelvtudás nélkül vágtak bele egyedül a külföldi életbe, sikeresen.

Így azonban... Azt kellene elbírálnod hogy otthon mik lennének a lehetőségeid, a családod el tudna-e tartani valamilyen szinten, miben tudnának segíteni.

2009. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
nem vagyok férjnél,de a pärom itteni ällampolgär.amellett hogy hazamenjek,az szol hogy hiänyzik a csalädom.itt senkim sincs itt csak a kisfiam(meg a pärom).és akkor addig lakjak együtt a pärommal amig a nyelvet tanulom?csak mert nagyon nem jövünk ki jol sajnos:(.és igy meg nem hiszem hogy itt külön tudnék menni nyelv nélkül.habär..lehet hogy ilyenkor mivel van gyerek,ha különmennék,fizetné az ällam a nyelviskolät,éS segitene lakäst keresni..?megfogom éRdeklödni,de valoban jobb a deszka elsö fokärol ugrani (tehät ha mär beszélem a nyelvet)mintha most igy elindulnék itt a vakvilägba ugymond.Zürich-Hinwil-be lakunk
2009. jún. 27. 22:19
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Zürich nincs messze tölem:)

Nos:nem kell elvàlnod,hanem külön élnetek.

Ez azt jelenti:trennung.

Ha ezt beadod a hivatalba.Külön költözöl,és azt a lakàst a pàrod köteles fizetni(bizonyos összegben)plussz eltartàsi dij utànad plussz gyerek utàn.

kb a fizetése 30-40%-a.

Plussz kapsz a hivataltol szociàlis segélyt is.

Emelett nyugodtan tanulhatsz nyelvet(vannak iskolàk ahol gyerekkel együtt mehetsz)

aztàn bölcsibe a gyerek(fél napra)és a hivatal keres neked munkàt.

2009. jún. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
38%

Sorry,nem vagy férjnél,akkor milyen engedéllyel rendelkezel?

Bewiligung-ra gondolok.Vagy neked nincs?

2009. jún. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!