Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merjek egyedül uj életet...

Merjek egyedül uj életet kezdeni külföldön a kisfiammal?

Figyelt kérdés
a lehetöség adott.itt lakom jelenleg külföldön,a kisfiammal aki 2 éves lassan ,meg az apukäjäval.az apukäjäval nem jo a kapcsolatunkk,most nem ecsetelem hogy miéRt,lényeg hogy külön fogunk sajnos menni.én költöznék haza magyarorszägra a csalädomhoz,de mindenki mondja hogy hülye vagyok ha nem itt ällok talpra egyedül a kicsivel,hiszen mégiscsak jobb itt kicsit az életkörülmény.mindenki mondja,hogy a kisfiam jövöjét nézzem,és maradjak itt.de ez nem olyan egyszerü,mert nem beszélem az itteni nyelvet.kéRdéSem hogy merjek e belevägni nyelvet tanulni turboba és maradjak itt?vagy menjek haza?idegen nekem itt minden,pedig mär 3 éve itt vagyok,vägyom haza,de itt valoban jobban megélnénk,és a fiamnak is jobb élete lenne.ti mit tennétek?
2009. jún. 27. 22:04
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
a fizetéSe 40-50%ät?uristen.az nagyon sok .nem?sztem annyit nem kéen fizetnie.meg asszonytartäst akkor kell ha häzasok voltunk nem?de érdekes amit irtäl (arra értem aki itt lakik:) ),hogy igyis tudnék külön menni..jo lenne!!!!!de akkor miböl élnék meg ha pl különmegyek,tanulom a nyelvet,gyerek bölcsibe.dolgoznom is kell,és nyelv nélkül sztem nem vennének fel.és kéRlek ne nézzetek butänak,de téynleg nem tudom milyen papirjaim vannak itt,hiszen a päro intézett mindent a 3 év alatt:S..azt tudom hoyg én maradhatok azt hiszem pär évet itt ugy hogy hazakéne lätogatnom.
2009. jún. 27. 22:28
 12/28 A kérdező kommentje:
ja kihagytam,hogy a päromnak van egy mäsik kisfia is,aki utän azt hiszem 900 vagy 1000 frankot fizet havonta.igy hogy van a mäsik gyerek(a volt nönek nem fizet mäst,csak ezt,elvileg csak ezt kell.de ha van neki a mäsik gyerek,akkor nem hiszem hogy "sokat"kapnék utäna ha különmennénk.sztem simän csak gyerektartäs.
2009. jún. 27. 22:30
 13/28 anonim ***** válasza:

Nem nézlek hülyének,de félö hogy semmilyen engedélyed nincs.

Mert ha van,akkor az egy két lapos könyv,ami betüjelzéssel van ellàtva(b,c,vagy L.)PLUSSZ FOTO

eZ A TE PAPIROD(SZEMÖLYIGAZOLVÀNYKÉNT HASZNÀLATOS)HA NEKED EZ NINCS AKKOR CSAK TURISTÀNAK SZÀMITOL KINNT,AMIVEL SEMMIT SEM ÉRSZ.

nAGYON FONTOS HOGY MEGTUDD MILYEN PAPIRJAID VANNAK!

Különben nem lesz màs kiut,mint hazamenned.

Egyébként ha nem vagy hàzas,de élletàrsaként vagy bejelntve,akkor köteles fizetni.

A nyelvet egy honapos tanfolyam(vagy 2)elsajàtithatod alapszinten,ami kezdésnek elég.

Nézz utàna a papirjaidnak.Egyàltalàn svàjci a pàros?

Ha török,vagy albàn akkor màs a helyzeted.

2009. jún. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Miutàn elvàl,nem köteles fizetni csak gyerektartàst.

De ha nem elvàl,csak külön él,akor köteles asszonytartàst is fiztni.

Igen 1000 frankig terjed a gyerekeltartàs,

2009. jún. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
sväjci a pärom igen.olyan papiro viszont nincsen amit irtäl..de!ha valoban mint "turistaként "vagyok itt mär 3 éve(pär havonta hazalätogatok),akkor is mivel van a kisfiam egy itteni ällampolgärral biztos itt tudok maradni ha ezt välasztom,és nem küldenek haza.egyszer voltunk ügyvédnél,és azt mondta ha hazamegyek 500 frank illet meg,ha itt maradnék a kicsivel akkor 900.azt hiszem.akkor csak itt tudnék maradni.mint pl mäs magyar aki csak dolgozni jön ki.nem?
2009. jún. 27. 22:41
 16/28 A kérdező kommentje:
na megvan!!!!eszembe jutott.most voltam 2 hoanpot pesten,kikellett engem iratni innen mint lakost(mert jogsit csinältam magyarorszägon),és akkor leadtam egy 2 lapos kis igazolvänyszerüt,amibe a fotom volt!most jutott eszembe,de nem néztem mi van beleirva,valoszinü hogy ez volt.mert a minap épp megällitott egy rendör,igazolnom kellett magamat stb,hazajöttem és mondtam a päromnak.és mondta hogy én jelenleg mint turista vagyok most itt,mert miota visszajöttem peströl,nem irattunk vissza..akkor ha visszairatunk engem ide mint lakost,akkor hivatalosan lakok ,lakhatok itt nem?
2009. jún. 27. 22:46
 17/28 anonim ***** válasza:

Baràtnöm 3 éve papir nélkül él kinnt.

Elvan mint hal a vizbe,de nincs munkàja,a baràtja tartja el.

A kisfiad lehet szintén papir nélkül,hisz nem jàr még oviba.

De hogy àlltok a dokival?Betegbiztositàs van,vagy zsebböl fizeti a pàrod?

2009. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
betegbiztositäs is van nekem.meg a kicsinek is
2009. jún. 27. 22:47
 19/28 anonim ***** válasza:

Hàt akkor lenni kell engedélyednek is:)

Szerintem hivd fel a nagykövetséget.

Adjam meg a szàmàt?

Ot nagyon segitökész emberek dolgoznak,felvilàgositanak mindenben(magyarul)

2009. jún. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
az a szäm megvan nekem,köszönöm!Jövöhéten valamikor flehivom ket,mert kedden megyek korhäzba sajnos,de cska 1 napot,és valoszinü hétfön megérdeklödöm!de lehet hogy ahoz hogy különmenjek,elöbb dolgoznom kéne.addig lehet nem is mehetek külön.annyi kéRdés van a fejemben,hogy adnak majd egy idöpontot nekem Bernbe,és én leszek ott nyitästol zäräsig:).
2009. jún. 27. 22:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!