Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Merjek egyedül uj életet...

Merjek egyedül uj életet kezdeni külföldön a kisfiammal?

Figyelt kérdés
a lehetöség adott.itt lakom jelenleg külföldön,a kisfiammal aki 2 éves lassan ,meg az apukäjäval.az apukäjäval nem jo a kapcsolatunkk,most nem ecsetelem hogy miéRt,lényeg hogy külön fogunk sajnos menni.én költöznék haza magyarorszägra a csalädomhoz,de mindenki mondja hogy hülye vagyok ha nem itt ällok talpra egyedül a kicsivel,hiszen mégiscsak jobb itt kicsit az életkörülmény.mindenki mondja,hogy a kisfiam jövöjét nézzem,és maradjak itt.de ez nem olyan egyszerü,mert nem beszélem az itteni nyelvet.kéRdéSem hogy merjek e belevägni nyelvet tanulni turboba és maradjak itt?vagy menjek haza?idegen nekem itt minden,pedig mär 3 éve itt vagyok,vägyom haza,de itt valoban jobban megélnénk,és a fiamnak is jobb élete lenne.ti mit tennétek?
2009. jún. 27. 22:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Mindenkép telefonàlj!

Nem veszitessz vele.

Nagyon szurkolok érted!

Tudom,milyen neéz itt kinnt,de hidd el,ha megtanulod a nyelvet,sokkal jobban fogod magad érezni.

És ne halogasd!

2009. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Szerintem probald meg hogy kint maradsz a kicsivel.

Aztan ha nagyon de nagyon nem boldogulsz kint egyedul a kicsivel, akkor meg mindig ott lesz a lehetoseg, hogy hazamesz Magyarorszagra.

Viszont tudod az az igazsag, hogy attol is fugg a dolog, hogy neked hogy lenne a legjobb. Ez nagyon fontos szempont, hogy NEKED! Mert lehet hogy ami nekem jo az neked rossz. Lehet hogy kint egyedul vagy a kicsivel, otthon pedig sok segitseged lenne.

Szoval gondold at a dolgot, hogy pl. anyagilag hogy jonnel ki jobban. Nem tudom kintrol mennyi gyerektartast kapnal? Ha jol kapnal gyerektartast, es otthon a szuleid orommel, szeretettel varnak, tudnak neked segiteni, lenne munkad akkor lehet hogy erdemesebb lenne hazamenni, minthogy kint Svajcban egyedulallokent tonkremenjel. Mert tonkre lehet. Idegileg, lelkileg, anyagilag is. Es semmi szukseg nincs arra, hogy depresszios legyel, rosszul erezd magadat mindig kint, mert egyedul vagy.

Szoval gondold at a dolgot jol, hogy NEKED hogy lenne jobb.

Mert ami valakinek jo, az a masiknak rossz. Ez mindennel igy van az eletben.

Mondjuk en mindenkepp a kuldoldet tamogatom. Viszont a dolog sokkal egyszerubb leirva, elmondva mint megvalositva.

A szuleid hol elnek, ha hazamennel lenne munkad?

2009. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Meg azt akartam irni az elobb, hogy most meg amig egyutt vagy a paroddal, menjel el dolgozni! Szobalanynak hotelba biztosan felvennenek, oda nem kell nyelvtudas.

Jarjal utana annak is, hogy milyen lehetosegeid vannak mint egyedulallo. Viszont mindenkepp kellene dolgoznod, ha fizeted az allamnak az adot akkor kapsz is az allamtol ezt-azt, viszont ha semmit nem csinalsz, nincs rad szukseguk.

Nezzel munka utan amit nyelvtudas nelkul is megtudsz csinalni.

Van kint magyar ismerosod aki elmenne veled megerdeklodni es tolmacskodna neked kint?

Ha a parod nem bant benneteket, nem iszik akkor probaljal meg kint maradni es dolgozni. Aztan amikor mar van melod akkor lepjel le tole.

2009. jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
ha hazemennék,akkor keresnék munkät,és utäna kivennék egy lakäst,addig valoszinü rokonoknäl laknänk.de ez kb 1 vagy mäsFél honap lenne sztem.innen akkor 500 frankot kapnék havonta.kb 90.000ft vagy pär ezerrel több.van barätnöm itt igen,aki segitene tolmäcsolni akär.utänajärok a dolgoknak,és mérlegelek,éS utäna meglätom hgyan toväbb.de téynleg kiväncsi vagyok ki mit tenne ilyen helyzetben,azert is irtam ide be.de ahgy lätom midnenki maradna,éS megprobälnä itt..lehet igazatok van,de olyan nehéznek tünik:(.
2009. jún. 27. 23:34
 25/28 anonim ***** válasza:

Hat persze hogy nehez egyedul egy kisgyerekkel kulfoldon!!!

Ha mar regebb ota kint elnel, es dolgoztal volna mar, lenne megtakaritott penzed, akkor is mas lenne a helyzet.

Probalj tanulni nyelvet, es szobalanynak elmenni, de azert tonkre nem menjel, mert nem erdemes! Ha ugy erzed otthon jobb lenne menjel haza.

En ismerek olyan csaladot is, akik kimentek kulfoldre elni, de annyira honvagyuk volt, hogy visszamentek Magyaroszagra. Pedig anya, apa egyutt voltak. Csak nem szerettek kint.

Probalj meg megismerkedni mas egyedulallo novel, es kerdezd ki hogy milyen tamogatasokat kap!

2009. jún. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
én is külfldön élek, és nincs az a pénz amiért hazamennék. ezt mondják más külföldön élú ismerőseim is, de olyanokkal is beszéltem már akik visszaköltöztek magyarországra, és életük legnagyobb hibájaként szokták elmesélni
2009. jún. 28. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy mindenki kinnmaradásra bíztatja a kérdezőt. Azért érdekes számomra, mert a párom is külföldön élt (az USA-ban), ő is hazajött, pedig ő valóban jól keresett, nem akármilyen egzisztenciát teremtett. Ő nekem azt mondta, a legtöbb embernek nem fenékig tejfel odakinn, sokan jobban jártak volna itthon. Ezzel nem azt mondom, hogy akkor a kérdező most jöjjön haza, meg azt sem, hogy nincs igazuk, akik kinnmaradásra bíztatják. Csupán érdekesnek tartom, de nem akarok (mert nem tudok) állást foglalni az ügyben.

Egyébként Svájc szerintem az egyik legklasszabb európai ország.

Kedves kérdező, azt javaslom, nézz jól a szíved mélyére, úgy döntsd el, mire vágysz igazán. S ha eldöntötted, keresd meg a lehetőségeidet. Fontos, bárhogy döntesz is, hogy azt érezd, helyesen cselekszel magad és kisfiad szempontjából is. De legelsősorban magadat nézd, hiszen a gyerekednek leginkább boldog, kiegyensúlyozott, nyugodt édesanyára van szüksége. Biztosan jó lenne, ha jól megtanulná a nyelvet - a mai világban ez különösen fontos - de gondolom, mivel az apukája svájci, így is, úgy is megtanulja, ne ez legyen a fő érv a maradás mellett. Ha úgy érzed, képes vagy (és biztosan az vagy) megtanulni a nyelvet, van miből megélnetek és barátokat is találsz odakinn, s persze nem utólsósorban ha kedved is van hozzá, akkor maradj. Ha nagyon vágysz haza, akkor gyere, hiszen a honvágy nem múlik el. Kívánom, hogy helyesen dönts és olyan életet élj - akár itt, akár ott - amilyet megálmodtál magadnak.

2009. jún. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Nem megbántásként, de elgondolkodtató ha már 3 éve kint élsz, s mégsem beszéled a nyelvet... Én sem Magyarországon élek 1,5 éve, mégis beszélem a nyelvet előképzettség nélkül szinte. Maradj kint, a gyermeked léte most fontosabb kint, mint a honvágyad.
2009. jún. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!