Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születési név megváltoztatásak...

Születési név megváltoztatásakor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A kérvényt saját kútfőből kell írnom, vagy van hozzá formanyomtatvány? Kérem, csak az írjon, aki már csinált ilyet, köszönöm!
2012. máj. 23. 14:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Beballagsz az anyakönyvi hivatalba, és mondod hogy mit szeretnél. Kitöltöd, vagy közösen kitöltitek az ügyintézővel a kérelmet, majd ők elküldik a Belügyminisztériumba. Ott eldöntik a kérelmedet, és ha engedélyezték, akkor lakcímedre megkapod a névváltoztatási okiratodat, amivel mehetsz megint az anyakönyvi irodába. Én kétszer változtattam, először, 5 ezer forint, másodszor(mikor visszaváltoztattam) 20 ezer forint volt. Per pillanat úgy tudom 10 ezer, de nem vagyok benne biztos.
2012. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Születési anyakönyvi kivonaton, személyigazolványon és lakcímkártyán kívül kell még valami?
2012. máj. 23. 15:10
 3/18 A kérdező kommentje:
Valamint új az okmányok igénylése mennyibe kerül? Pl. érettségiből kérhetek újat, a nevemre szólót? Ha igen, hol?
2012. máj. 23. 15:11
 4/18 anonim ***** válasza:

Születési anyakönyvi kivonat, személyi igazolvány, lakcímkártya, házassági anyakönyvi kivonat (ha van). Ezeket viszed magaddal. A bizonyítványaidat nem írják át, ezeken az okmányokon életed végéig az eredeti születési neveden fogsz szerepelni. Állásinterjúkon majd magyarázkodhatsz mindig. Tőle is mindig megkérdezték, hogy mi ez, mért, stb...

Tudom, most nem érdekel, de ha elfogadsz egy jó tanácsot, nagyon jól gondold át, mielőtt változtatsz. Én 16 év után visszaváltoztattam, mert sosem tudtam megszokni az új nevemet, még 16 éven keresztül sem. Családom sem, környezetem sem, senki. Nagyon meg is bántam, hogy akkor 18 évesen csak úgy ilyet tettem. Így 16 év után, úgy döntöttem, visszakérem az eredeti nevemet. Hát, nem volt egyszerű, de mindent meg lehet oldani, és ráadásul Én már férjes néven voltam. Sok sikert, de azért gondold még át nagyon!!! Ja, és még jó pár barátnőm megváltoztatta a nevét akkoriban, mert ugye csordaszellem, mint a birkák mentünk egymás után, és kivetél nélkül mindenki megbánta. De csak nekem volt bátorságom visszavenni a nevemet, és nagyon boldog vagyok, hogy sikerült. Igaz, 20 ezer forinttal "büntettek" érte.

2012. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja, igen, az új okmányok: úgy tudom személyi 1500, jogsi 4000 ezer, tb kártya 3000, adókártya 3000, lakcím kártya 500.De ezek pár éves árak, 2007-ben amikor visszaváltoztattam a nevem, ennyit fizettem értük. Most nem tudom pontosan, de ha rákeresel meg tudod nézni, vagy telefonon is megmondják. Meg szabad kérdezni, hogy vezeték vagy keresztnevet szeretnél változtatni?
2012. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A keresztnevemet szeretném megváltoztatni, Hedvigről Hédire.
2012. máj. 23. 16:13
 7/18 A kérdező kommentje:
Születési anyakönyvi kivonatot is kapok újat, vagy az marad a régi?
2012. máj. 23. 16:15
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor nem fogod megbánni, ez nem olyan drasztikus változtatás, mint az enyém volt, egy másik keresztnevet választottam. :) Születési anyakönyvit kapsz újat az új nevedre fog szólni. De a bizonyítványokat nem cserélik. A Te esetedben nem lesz vele akkora gondod, mint Nekem volt. Születési anyakönyvi kivonatodat a születési helyeden állítják ki, ott ahol születtél. A többi okmányodat már intézheted a lakhelyeden is.Nekem 200 km-t kellett utaznom a születési helyemre, az anyakönyvi kivonatért. Másodszorra már postán kértem. Azt még elfelejtettem írni, hogy nekem először 7 hónapot, másodszor 3 hetet kellett várnom a belügyminisztériumi engedélyre.
2012. máj. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Izgalmas lesz, de belevágok. Nem tűnik drasztikus változásnak, de a Hedvigről csomóan azt hiszik, hogy férfinév... Egyébként is Hédinek hív mindenki, csak amikor születtem, még nem volt anyakönyvezhető. Írtam az OH-nak, hogy cserélnek-e érettségit, hátha. Ha minden jól megy, a diplomám már az új nevemre fog szólni. :)
2012. máj. 23. 16:39
 10/18 anonim ***** válasza:
Persze, próbáld meg, hátha cserélik az érettségidet, veszteni nem veszítesz vele. Diploma meg már úgyis az újra fog szólni. Tényleg sokan azt hiszik hogy a Hedvig férfinév??? Ez komoly? Le vagyok döbbenve.
2012. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!