Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek így nyaralni?

Elmennétek így nyaralni?

Figyelt kérdés
Idén férjem családjával mennénk nyaralni, viszont ők csak apartmanba szeretnének menni, úgy, hogy mi főzünk magunknak. Viszont (ismerve őket) ez azt jelenti, hogy minden nap nekem kéne főznöm-mosogatnom a 6 emberre, amihez nem sok kedvem van a nyaralás alatt. Szerintetek mit csináljak?
2012. máj. 24. 08:11
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
En nem mennék. Volt mar ilyenbe reszem. Igz nalunk közös fözés volt de mindig ehetetlen lett a kaja és igy ki kellett fizetnem a kaja ram eső részét is meg a kajat amit a strandon vettem.erről ennyit.menjetek olcso szallodaba ahol van ellatas.
2012. máj. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerkessz egy naptárat, amit kiraktok egy fő helyre, amikor odaértek, és feliratkozhat mindenki, hogy egy-egy napra mit vállal, főzés-mosogatás-elpakolás. Aki be van írva, az csinálja. TE semmiképp ne csináld meg másét. Lehet szidni, aki a papíron van, ha nem felel meg az elvárásnak. Mosnám kezeim. Azért tegyél be néhány konzervet a családodnak, sosem lehet tudni.
2012. máj. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetsz,de be is jelented,hogy az éttermi étkezés mellett voksoltok,Ti így oldjátok meg,mert Ti pihenni,kikapcsolódni mentek,a munka bármelyik formájáról meg feledkeztek azokra a napokra.

Ennyi,ha akarnak akkor kotyvasztanak maguknak,ha meg nem akkor Ők is elmennek napi háromszor veletek étterembe és mindenki a saját számláját állja.

2012. máj. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

mi is sokszor voltunk szüleimmel apartmanba....de soha nem föztünk...ebédelni mindig a strandon ebédeltünk...a reggeli meg a vacsi hideg volt nem kellett fözni...meg vacsizni is sokszor elmentünk! anyukám se akarta soha ezzel tölteni az idejét nyaraláson... (jó...egy-egy grillezés bográcsozás stb volt...de inkább nem fözött) és ezt teljesen meg tudom érteni..én se föznék...

23L

2012. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
Reggelizni lehet otthon, aztán ebéd a strandon ahogy az előző írta vacsora pedig egy étteremben. Én elmennék. Mindenki rendezi úgy a kaját ahogy akarja. Nem "kell" neked a konyhában állnod. Ha a férjed szüleiről van szó kettő főről akkor ők igazodnak majd hozzátok gondolom. Ha ti vagytok kevesebben akkor is el tudok menni külön enni amikor ők otthon maradnak. Ne csinálj ebből gondot. A kérdés az hogy van-e elég pénzetek ezt megoldani.
2012. máj. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Én csinálnék egy beosztást, hogy melyik nap ki főz, mosogat. Abba biztosan nem mennék bele, hogy 6 emberre mindent én csináljak. Milyen alapon? Kiket takar a férjed családja? Ketten a férjeddel álljatok eléjük és mondjátok el az aggályaitokat. Ha nem fogadják el, akkor mennék kettesben a férjemmel nyaralni.
2012. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Mi ketten vagyunk a férjemmel, ő még segítene is a mosogatásban, anyósom nem szeret főzni, apósomnak esze ágába se jut, sógornőm nem tud főzni és nincs kedve mosogatni, sógorom egy kenyeret nem tud megkenni magának.
2012. máj. 24. 09:12
 18/45 A kérdező kommentje:
Reggelit-vacsorát megoldanánk hideg ételekkel, de ebédre igénylik a levest, másodikat, és hatalmas adagokról van szó (sógorom majdnem egy kg húst megeszik magában, ha nálunk vannak vendégségben). Ennyi emberre levetítve a félpanzió jobban kijönne, de nem akarnak annyit fizetni, mi meg nem tudjuk mindenkinek finanszírozni az étkezést.
2012. máj. 24. 09:17
 19/45 anonim ***** válasza:
95%
MI is mindig magunkra főzünk, persze ez más, én elmennék de akármikor azt várnák hogy hajrá főzni megmondanám bocs nyaralok, ha meg nem tetszik nekik akkor ez van, nem szolgálni mész oda, ezt a férjed is megérthetné vagy ha nem mondtad neki akkor meg kéne beszélni vele, mert így nem fogod élvezni a nyaralást.
2012. máj. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
98%

De ne haragudj, miért nem viselkedsz határozott felnőttként? Ha legközelebb szóba jön a nyaralás, ezt mondod:


"Oké, menjünk együtt, de mi megbeszéltük a Péterrel, hogy mi pihenni szeretnénk, nem házimunkát végezni, ezért mi megoldjuk a kaját a strandon, vagy ahol szimpi a kínálat."


Ennyi. MIért kéne neked fizetni anyósék kajáját? Ne mártírkodj, hanem légy felnőtt. Ez alap.

2012. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!