Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek így nyaralni?

Elmennétek így nyaralni?

Figyelt kérdés
Idén férjem családjával mennénk nyaralni, viszont ők csak apartmanba szeretnének menni, úgy, hogy mi főzünk magunknak. Viszont (ismerve őket) ez azt jelenti, hogy minden nap nekem kéne főznöm-mosogatnom a 6 emberre, amihez nem sok kedvem van a nyaralás alatt. Szerintetek mit csináljak?
2012. máj. 24. 08:11
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el hogy te nyaralás alatt nem szeretnél főzni meg mosogatni minden percben. Mi is apartmanokba szoktunk járni, mit azt csináljuk hogy 2-3 napra megfőzünk előre amikor odaértünk és ennyi, meg van hogy helyben eszünk valahol meg ilyenek. Én így elmennék ha nem nekem kéne főzni vagy elosztjuk a munkát hogy mindenki vegye ki a részét, így oké lenne a dolog.
2012. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg választ. Már megmondtam férjemnek, hogy nem szakácsnak megyek oda, a napi 10-15 óra munka után az a 10 nap legyen már nekem is csak pihenés. Mi "megtehetnénk", hogy napi egyszer kajáldában eszünk, de anyósomék 4 emberrel nem tudják ezt megtenni, az meg még szerintem is pofátlanság lenne, hogy mi éttermezünk, ők nem. Tavaly az én szüleimmel voltunk, de ők megmondták, hogy csak akkor jönnek, ha felesben megy minden. Egyszer főztünk csak levest, a többit éttermeztünk. Azt meg végképp nem értem, pl. sógornőm miért akar egyáltalán jönni, ő semmit nem tud fizetni, csak a szülőknek plusz kiadás (szülők rengeteget dolgoznak, de el kell tartaniuk a két gyereküket - sógornőm 27 éves, még soha nem dolgozott sehol, mindent a szülők fizetnek neki).
2012. máj. 24. 10:08
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

:) Utolsó ez aranyos!


Amúgy ha nagy étkűek vannak a csoportban, akkor miért nem éri meg a félpanzió büfé rendszerben és svédasztalról? Szerintem annál jobb nincs is, azt eszel, amit épp megkívánsz, és annyit, amennyi jólesik. És nem igaz, hogy húdesokban van. Ha félpanzióval mentek, akkor reggeli-vacsora a szállodában, közben pedig azt csináltok amit akartok. Általában reggeli már van nyolc órától, vacsora pedig van este kilencig-tízig. Szóval bőségesen le lehet fárasztani magatokat. És így a kajára semmi gondotok, napközben valami nasi kell, és annyiból meg is van oldva.

Persze én nem foglak rábeszélni a félpanzióra, de eszem ágában sem lenne elmenni olyan helyre, ahol én főzőcskézek. Azt tudok otthon is.

2012. máj. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy túratagozat tagjaival időnként táborozunk. A fiúk intézik a fát és rakják a tüzet, mi, lányok felosztjuk a munkát, együtt pucoljuk, daraboljuk az ebéd hozzávalóit, közben olyan jókat beszélgetünk, amire szinte csak itt van idő, hogy egész szórakoztató a munka így. Még a pici gyerekeket is bevonjuk, a megpucolt zöldségek "postásaként" nagyon büszkék magukra ("vidd oda ezt a hagymát Ági néninek"). A nagyobbak meg vihetik a bográcshoz a darabolt zöldséges tálat, egy felnőtt felügyeletével megkavarhatják az ételt stb.

Ugyanez megoldható nálatok is, a bográcsban rengeteg étel elkészíthető (mi még tökfőzeléket, grízes tésztát is csináltunk), hangulatos, és mindenki ki tudja venni a részét belőle. Ahhoz például, hogy itt-ott megkavarja a hagymát valaki, és visítson, ha már kezd a darabkák széle néhol megbarnulni, nem kell nagy szaktudás. Vagy akkor kavargatni, ha már fel van öntve.

Elég nagy adag esetén másnapra is jut, csak fedjétek le és tegyétek hűvös helyre a bográcsot. Ugyanígy lehet grillezni is, családosan. Abba ne menj bele, hogy mindent egyedül csinálj! Persze, a többieknek kényelmes lenne, de te is NYARALNI mész, légy nyugodtan önző egy kicsit!

2012. máj. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szó se lehet róla!!!

Szép dolog az ötlet, hogy osszuk be, melyik nap ki főz, csak ezt nem mindenkivel lehet megbeszélni, illetve nem biztos, hogy betartják. És ha Te főzöl minden nap, oda a nyaralásod, ha meg megmakacsolod magad (ami jogos lenne), konfliktus lenne (lehet) belőle.

Én még inkább most megelőzném a bajt, és ragaszkodnék egy kényelmesebb megoldáshoz.

2012. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
Miért érdekel titeket, hogy mi lesz anyósodékkal és a sógornőddel? Anyósodék is egy külön család is ti is, az már mellékes, hogy most egy fedél alatt töltitek a nyaralást. Oldja meg mindenki a saját étkezését, ahogy tudja, ha nem lehet velük kompromisszumot kötni!
2012. máj. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem visztek kaját és egyeztek meg, ki melyiket csinálja? Lefagyasztva gyönyörűen eláll majdnem minden, és akkor ott nem kell ezzel foglalkoznotok. Otthon meg csak ráveszik magukat a főzésre. Esetleg egyik nap, ha van rá lehetőség, bográcsozhatnátok, meg egy nap étterem, és máris kevesebbet kell előre készülni.
2012. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Ki van zárva, hogy így elmennék. Azért pénzt adnál ki, hogy cselédet csináljanak belőled amikor a szabadságodat töltöd és pihennél? Az ilyen embereknél meg szerintem fenn áll a veszély, hogy itthon hiába beszéled meg velük, hogy ők is főznek, aztán mikor odamentek majd kihúzzák magukat a munka alól. Én ugyan nem kockáztatnék. Miért nem lehet külön nyaralni?
2012. máj. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Csak és kizárólag úgy mennék a helyedben, ha megoldható lenne az étterem. Pont letojnám anyósékat meg sógorékat, ők is letojnák neked mi a jó, ha veled főzetnének.

Amúgy eleve nem értem, hogy az olyan akinek nincs rá normálisan pénze, minek megy egyáltalán nyaralni..

2012. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Mi is apartmanba járunk nyaralni, de én előre megfőzök, lefagyasztjuk vagy bedobozolom és úgy elvisszük. Ott már csak melegíteni kell. De a nyaralás nem a főzésről szól, biztos van ott valami kajálda, ahova mentek. Különben elég egyszerű a dolog, mert előtte le kell ülni annak a 6 embernek és meg kell beszélni. Kommunikáció csodákra képes:D
2012. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!