Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen anyám? És most mi...

Miért ilyen anyám? És most mi lesz a romantikus vacsival?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok.

Ma át jön barátom szerettem volna meglepni egy romantikus ebéddel vagy vacsival, amit ÉN MAGAM főzök neki.

Azt szerettem volna hogy mire átjön kész legyen a kaja és lent meg tudjk szépen gyertyával teriteni stb.

Erre anyám a konyhába se enged, mondván én ugyse tudok semmitse megfőzni, és hogy az én barátom milyen kényes hogy neki külön kell főzni mert neki nem jó az amit mi eszünk.

Nem fogta fel, hogy pl csinálhatnánk milánóit abból mindenki eszik, csak én akarom megfőzni hogy elmondhassam barátomnak h ezt direkt NEKI FŐZTEM. Erre anyám elkezd velem orditani , hogy én ugyan nem főzök semmit, mert nem meri rám bízni, és nemérti miért akarunk külön zabálni (hogy ő idézzem) mert mit különcködünk.

MOST EZEN MIT NEM LEHET FELFOGNI?


Direkt szoltam barátomnak h délután jöjjön, hogy addigra csinálok vmi finomat, erre tessék...nemsokára ideér kaja nincs, mert ami lesz azt se én főztem, akkor meg mi értelme a romantikázásnak ha anyám főz meg ugyis kezel mint egy nyomit.

Az már a másik fele,hogy eddig pl anyám azzal is nyaggatott, h legyen meg a jogsim most h megvan kb megaláz mások előtt h "hát jövök vele, egyedül nem vezethet, nem engedem, mert szarul megy neki"-tökre leéget, ha olyan szar lennék nemis kaptam vna jogsit.

Szóval befuccsolt a mai romantikus vacsi, kedveskedni akartam barátomnak, mert rég voltunk így együtt, meg mostanság ő többet is tett értünk. Szóval átjön de... minek, mert még egy kaját se főzhetek én magam a saját pasimnak mert anyám szerint egy nyomorék vagyok akire semmit sem lehet rábizni.

MOST MI LEGYEN? ÉS ne irjátok h de jó a kaja amit anyám főzött, ja jó... de én magam akartam h barátom érezze h miatta főztem nem pedig szokásosan anyám kosztját eszi. 5LET????


2012. máj. 29. 12:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
44%
ÉN mondtam, hogy keress melót és költözz el. 16 évesen kezdtem dolgozni 18 éves koromtól nem otthon lakom. Munkát nem a neten kell keresni. Az önéletrajz is csak akkor hasznos, ha papíron van és _személyesen_ viszed be és adod oda a főnöknek. Szépségipar? Igen, az csak szex. Modellkedni szép elképzelés, csak épp éhenveszel vele. Ideje fogni 50 önéletrajzot meg a nyúlcipőt, és sorban végigmenni az utcán ___minden____helyre, ahol csak egy picit is el tudod képzelni, hogy van felvétel (függetlenül attól, hogy szeretnéd-e csinálni, vagy sem). Pékség, fodrászüzlet, takarítás, boltok, éttermek, idősek otthona, akármi! Mindenhová! Előbb -utóbb lesz, aki szóbaáll veled. Én is így kerestem és jé, nem hirdettek sehol, jé nem volt kiírva az ajtóra sem, és jééé, azt mondták, hogy jók jöttem, maradjak. A net nagy dolog, de elnyomja a lényeget, a személyes benyomást! És igenis, lehet ma is munkát találni, csak nem álmaid munkáját és nem álmaid fizujáért! Hanem 2-3 másikat párhuzamosan, de meg lehet élni! Csak akarni kell! Addig pedig amíg nem ezen agyalsz, hanem azon, ki főzi a makarónit és mit szól a pasid ehhez, addig ez is lesz! Nekem nem kell nyüsszögnöd, biztosan nagyon szép vagy, csak hogy igen, van, amikor ezzel semmire sem mész.
2012. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Lemész a közértbe, veszel hozzávalót is főzöl te is kis adagot valamiből. Amiből ketten ehettek.


Egyébként első válaszoló, te felnőtt vagy? 28 évesen még nem jöttél rá, hogy ez a "keress munkát és költözz el" nem ilyen egyszerű a mai világban? Ez szerinted csak így megy? Főleg, ha valaki egyetemista, vagy fősulis? HOgy egyből kap egy munkát amiből futja albérletre és ételre, rezsire, életre? Nem értem az ilyen okos tanácsadókat sem.....19 éves, oké, de nem attól lesz valaki felnőtt, hogy elmúlt a 18. szülcsinapcsi. Hanem attól, hogy saját magát ellátja, a kérdező még NEM felnőtt nő.

2012. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

13:25ös, hogy jön ide hogy hogyan nézek ki?

Nem kell elterelni a témát az eredeti kérdésről.

Igen lehet szép vagyok te meg ki**szott okos.

2012. máj. 29. 13:30
 24/31 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó. Igen, 28 évesen kőkeményen tudom, amikor suliból munkába, munkából pedig suliba mentem! És még a mai napig azt mondom, hogy aki akarja, meg tudja oldalni. Csak nem saját magád kell sajnáltatni. Nézz már rá! 19 éves és itt sirdogál, hogy nem főzhet makarónit! Nem azért írja ki a kérdést, hogy nincs munkája segítsünk, meg hogy lehetne másik szakmát szerezni, vagy hogyan boldogulhatna az életben! Hanem :"Mi lesz a romantikus vacsival?" ... mindjárt kicsordul a könnyem, komolyan!
2012. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

mondd a barátodnak hogy most mégse jó és menjetek el valahova

a kaját meg hagyd ott anyádnak majd ő megveszi amit főzött

2012. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

13:28as végre, köszönöm hogy megértetted a lényeget!


érdekes utolsó előtti van 2bátyám mindkettő okos, sokat tanultak és nincs melójuk helyette a családi cégünkben melóznak ami épitőipar, az egyik bátyám vendéglátós a másik meg a távközlésben tanult ÉS EGYIK SE melozik a saját szakmájában mert nem tud elhelyezkedni. sőt sok egyetemista barátom van akik otthon élnek mert nincsen munkájuk van köztük hidépitő mérnök is és kb 1évben 2hónapot melozik...ciki? nem hiszem az ország helyzete ciki.

Mc donald's tényleg? miután bevittem vagy 10önéletrajzot és jön a kamu duma h majd hivlak, de okos vagy.. gyülölöm mikor vki látatlanba megmondja h egy lusta senki vagyok és nemis ismer.

2012. máj. 29. 13:33
 27/31 anonim ***** válasza:

miért nem mész külföldre dolgozni?

Én ahogy szerzek egy diplomát elhúzok ebből a sz.r gazdasági állapotban lévő országból, ahol a fiataloknak nem jut munka, és akinek anak azokat éhbérért dolgoztatják rabszolgamunkáért. Külföldön sincs kolbászból a kerítés, de ugyanennyi munkával a tripláját is meg lehet keresni annak amit itt adnak.

Ha egy minimálbárből 47.500FT-ot kap kézhez az ember hogy kedjen el életet? Hogy fizessen albérletet(45.000-től kezdődnek az olcsóbbak és lakótárs nélküliek) + erre még rájön a rezsi és az étel+ital amit fogyasztunk. Ha valakinek nincs semmije az hogy kezdjen. pL. ha pároddal összeköltöznél és ha neki is lenne keresete akkor is sajnos alig tudnátok megélni ebben a "csodálatos" országban, ami a béka segge alatt van jóval... Egyetlen megoldás: Nyugatra menni és ott dolgozni szorgalmasan... Itt az emberek nagyrész(tisztelet a kivételnek) nem dolgozik semmit: bemegyek a könyvtárba, vagy a valahova valami után érdeklődni: a válasz senki nem tud semmit, egyébként is ebéd szünet van és péntek ma már nem is dolgozunk...és mindig van valami kifogás csak hogy ne kelljen megmozdítani az ujjuk hegyát sem, és ezért még fizetést is kapnak... arról meg már ne is beszéljünk hogy a parlamentben mi folyik...

2012. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

OKé, 24 de azért mert neked nehéz életed volt és kénytelen voltál gyerekfejjel megállni a lábadon, nem kell másra önteni a sza.ros bilit!


Egy "Mi legyen a romantikus vacsival?" kérdésre nem az a válasz, hogy keressmunkátköltözzel, tehát ha nem tudsz releváns választ adni, akkor ne válaszolj.

2012. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
bocs az elírásokért, de dühös vagyok amiért ismét itt egy kedves ember akinek ez a rohadt állam nem képes állást biztosítani...
2012. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
na hogy telt a közös ebéd?
2012. máj. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!