Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a feleségem...

Hogyan győzzem meg a feleségemet, hogy ez őrültség?

Figyelt kérdés
Feleségem mostanában elkezdett egy szekta (konkrétan jehova tanúi) felé kacsingatni. Nagyon szeretem őt, és nem akarom végignézni, ahogy belehülyül ebbe a jehovás micsodába. Szép szó, könyörgés nem használ, azon már túlvagyunk. Most ki akar lépni a saját egyházából (katolikus), hogy átmenjen emezekhez. Mit mondhatnék neki, hogy észhez térjen? Elhagyni nem akarom, de ezt nem nézem tétlenül...
2012. máj. 29. 23:36
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Én tudjátok miért ítélem el őket?

Volt egy eset, amikor a szülők hagyták, hogy a saját kisgyerekük meghaljon, mert a nagy vallások tiltja a vérátömlesztést! Inkább hagyták meghalni a gyereküket. Undorító dolog! Ez aztán a nagy szeretet vallás! Más meg összetenné a 2 kezét, ha a gyereke életbemaradjon, de nincs remény! Ők meg ilyen miatt engedik meghalni a szeretteiket!

2012. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem érte, miért fikázza itt minden második ember a katolikusokat. Én is az vagyok, és szeretek az lenni. Nem vagyok álszent, nem tapiztak a papok kiskoromban, nem veszik el az összes pénzem, nem ülök egész nap a templomban. Egyszerűen hiszek Istenben, és bízom abban, hogy ezt a világot talán jobbá tudja tenni általunk.


Nem ismerem Jehova Tanúit, épp ezért nem is mondok róluk semmi rosszat. (mint ahogy itt sok tudatlan ember teszi azt, az olyan egyházakkal, amiket nem is ismer...)

A problémádra csak annyit tudnék reagálni, hogy próbálj meg a rokonaival beszélni, olyan emberekkel, akikre nagyon hallgat, és ad a szavukra. Beszéljenek vele ők, aztán hátha jobb lesz a helyzet.

Ha pedig nem sikerül, akkor hagyd rá, és reménykedj benne, hogy hamar megunja. Lehet, hogy ez is úgy működik, mint a gyerekeknél: minél jobban tiltod, annál jobban akarja.

2012. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű olyat fikázni, amit igazából nem is ismernek.

Én nem vagyok hívő, nem hiszek Istenben. Hogy van valami felsőbb hatalom, ami irányít mindent, azt sem hiszem, ahhoz a világ túl tökéletlen.

Ettől függetlenül elfogadom, ha valaki ebben hisz, amíg ésszerű keretek között mozog és nem árt vele senkinek (itt nem elsősorban a katolikusokra gondolok)

Lehetne fikázni a zen buddhistákat is amiatt, amit csinálnak, külső szemlélőként "nem egészen normálisak", de ki dönti el, mi a normális?

Nagyon filozófikus téma ez.


Szerintem a feleségedet csak észérvekkel tudod meggyőzni, gyűjts információkat erről a jehovás akármiről. Ismerd meg az ellenséget, mielőtt le akarod győzni.

2012. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van Jehova ismerősöm, anyám unokatestvére. 60-as asszony, sok évtizede jehovás már. Az, hogy ha hozzánk jött, mindig hozta a papírjait és papol, nem volt nagy gond. Megszoktuk, nem figyeltünk.

Amikor önszántamból megkeresztelkedtem 13 évesen (református), mert Istent szeretem, akkor jött, hogy vigyázzak, mert a Sátánnak fogok így megkeresztelkedni, nem Jehovának... Még akkor is csak megrántottam a vállam, mert hadd mondja a magáét, nem érdekel.

Utoljára kb 2 éve beszéltünk vele. Sokadjára jött el hozzánk azzal, hogy a kisebbik unokája bulimiás, többször volt már kórházban, van vagy 35 kg az egész tinédzser lány, és segítsünk valahogy - foglalkozzunk vele, foglaljuk le, hogy ne gondolkodjon ilyesmin. Ő persze nem ér rá, mert nincs ideje semmire a valláson kívül. És csak mondta: a kislány apja (az ő fia) iszik, az anyja bolond (tényleg az... nem klinikai eset, de majdnem), a bátyja már most, tizenpár évesen erőszakos (úgy megverte a barátnőjét, hogy kórházba kellett vinni - mondom, mindezt kb 17 évesen) és MI segítsünk, mert hát valamit tenni kell. És mikor anyám megkérdezte, hogy: "Erzsikém, miért nem veszed magadhoz a gyereket, miért nem viszitek el orvoshoz, pszichológushoz?", akkor jön a válasz, hogy az anyjáéknak kellene. "De hát látod, hogy az anyjáék nem figyelnek rá, te vagy a nagyanyja, akkor vedd te a szárnyad alá!", mire azt mondta (ha nem hallom a saját fülemmel, nem hiszem el): "Nekem senki az a gyerek, nem én vagyok az anyja, felőlem meg is pusztulhat, haljon csak meg."

És mikor anyám el kezdett vele kiabálni, hogy szégyellheti magát, hogy nem segít a tulajdon unokájának, és hogy vajon miért lett az egész család ilyen defektes (kezdve ugye az alkoholista fiával), talán nem azért, mert állandóan csak a vallás van, a család meg le van ejtve, akkor jött a válasz, hogy anyám istenkáromló, és a pokol tüzén fog elégni. Na, ekkor szépen kiparancsoltuk a házból, és azóta nem láttuk.

Tanácsot nem tudok sajnos adni a férjnek, de talán ez a sztori is hasznos lehet valamennyire...

2012. máj. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:

Addig üsd amíg észhez nem tér vagy le nem lép.

Valószínűleg inkább az utóbbi lesz, mert valszeg totál bekattant az agya és már menthetetlen, szóval te még mindig így jársz a legjobban.

2012. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki ezt a filmet, hátha észbe kap. Bár itt szcientológusokról van szó, de hasonló agymosást végeznek a jehovák is.

http://www.youtube.com/watch?v=J7LUSohcyHQ&feature=related

2012. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Minden vallásban vannak ilyen végletek, nem csak a jehova tanúi között. Bárhol megtalálhatók fanatikusok, akik minden pontjában betartját a szent írást és minden cselekedetüket az alapján teszik. Szerintem kár kisarkítani mindezt 1 vallás gyakorlóira.
2012. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!