Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a feleségem...

Hogyan győzzem meg a feleségemet, hogy ez őrültség?

Figyelt kérdés
Feleségem mostanában elkezdett egy szekta (konkrétan jehova tanúi) felé kacsingatni. Nagyon szeretem őt, és nem akarom végignézni, ahogy belehülyül ebbe a jehovás micsodába. Szép szó, könyörgés nem használ, azon már túlvagyunk. Most ki akar lépni a saját egyházából (katolikus), hogy átmenjen emezekhez. Mit mondhatnék neki, hogy észhez térjen? Elhagyni nem akarom, de ezt nem nézem tétlenül...
2012. máj. 29. 23:36
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem helyenként változik, ismerek néhány jehovát, egyik része ilyen, másik olyan, balgaság lenne általánosítani szvsz. DE a biztos az, ha nem lép be egy ilyen gyülekezetbe sem, mert ha idióták veszik körül, abból később lehet probléma.

"Aki korpa közé keveredik..."

Higgyen inkább önmagában meg a családban, többre megy vele az életben.

2012. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Pistusnak igaza van, inkább feléd forduljon mint ahhoz a valláshoz, tuti tönkre fog menni a házasságotok! Az ismerősöm a 40 fokba vitte a csecsemőjét, nem zavarta hogy rosszul lesz a melegben! Teljes agymosást kapnak!
2012. máj. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

...majd amikor ő fog ápolni ha neadjIsten beteg leszel vagy öreg, és az orvosok nem értik majd miért nem használnak a gyógyzserek, miért épül le a beteg jobban - ja, mert jehovás feleség eldugdosta a gyógyszert.


persze ugyanezt a gyerekkel is megcsinálja majd, nem csak veled.


minden szektába tartozó ember agymosott és csak a saját igazát szajkózza, meg sem hallják, ha valakinek más véleménye van. na meg jehovásoknak téríteni is kell, szép lesz ha majd végigéget az ismerőseitek előtt, hogy becsönget mindenhová a Bibliával.

2012. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja eszembe jutott még valami, az ismerősöm írt egy papírt, hogyha neadjisten autóbalesetük lenne, akkor sem neki sem a gyermekeinek nem adható sem vér, sem más szervek akkor sem ha életmentő beavatkozás lenne! Jó, mi?
2012. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem változik meg tőle a személyisége, nem csinál olyat, ami negatívan befolyásolná az életeteket, tartsd tiszteletben a döntését. A vallás, az, hogy miben és hogyan hiszünk a lehető legintimebb dolog a világon (ezért is ellenzem a csecsemőként való megkereszteltetést...). Ha megváltozik, akkor viszont nincs mit tenni... megszoksz vagy megszöksz.
2012. máj. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
35%

fura amiket írtok....mamám jehova tanuja...és ugyanugy tartja a karácsonyt, a húsvétot szülinapot...mindent....ha kedve van megy gyülésre, ha nincs nem megy...szereti, mert hitet ad neki, elvan, de egyáltalán nem fanatikus és nem úgy él, ahogy itt egyesek leírják...én is voltam nem egy ilyen gyülésen...és nem azért mert mamám rángatott, hanem mert kiváncsi voltam rá, élveztem...persze hozzám nem áll olyan közel, így keveset voltam, de voltam...és soha semmiféle gond nem volt...szivesen fogadtak, nem erőltettek rám semmit, ugy csináltam ahogy akartam...sőőőőt...a mi házunkban is voltak ilyen gyülések...mamámon kivül semelyik családtagom nem vett részt rajta...soha egy rossz szot nem szoltak emiatt, a végén max eldiskuráltak velünk és kész...sőt dolgoztam is olyan emberrel (pontosabban a fönököm volt) aki jehova tanuja...tök modern ember ő is, a felesége is...aki ráadásul rettentően csinos....elvégzi a dolgait és még jo sok pénzük is van....ez csak emberfüggő, hogy mennyire lesz elvakult...és ez bárminél igy van...bármilyen vallásnál, nézetnél stb. emberfüggő...és nem a vallásé....

23L

2012. máj. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
8%

jaaa és mamámnak ez még egy forintjába se került, hogy odajár...ha nem megy nem gond...ha megy ott van és élvezi...azt és ugy csinál, amit akar....én csak roppant kedves emberekkel találkoztam...biztos vannak fanatikusok, de mint irtam, ez bárhol előfordul...

23L

2012. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
81%
26-os, akkor neked nagy szerencséd volt, a többieknek kevésbé...a nagy általánosságban elmondható, hogy egy olyan vallást képviselnek, amit erőszakosan terjesztenek, ha belerángatnak, onnan nincs kiút, vagy nagyon nehezen, többségében ez a jellemző sajnos. Jópár olyan esetet láttam, hogy belépett ebbe a szektába és szó szerint megbolondult, semmi nem létezett utána, se a család se a munka semmi, csak a hitterjesztés. Egy normális ember aki vallásos nem így él.
2012. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Hat en ezt a vallasi felekezetet ki nem allhatom, mert folyton csak hazalnak. Nem mondom, hogy 1-2 normalis egyen nincs koztuk, de a legtobbje csak ilyen.
2012. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
A kórházban nem egy jehovást láttam meghalni, csak azért mert nem kaphatott vért. A család ott állt körülöttük (nem jehovások) , könyörögtek, hogy fogadja el a transzfúziót, de ők inkább a "pappal" beszélték ezt meg. Mind meghaltak. (ne úgy képzeljétek el, hogy amúgy is meghaltak volna, nem halálos betegségekről beszélek)
2012. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!