Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a feleségem...

Hogyan győzzem meg a feleségemet, hogy ez őrültség?

Figyelt kérdés
Feleségem mostanában elkezdett egy szekta (konkrétan jehova tanúi) felé kacsingatni. Nagyon szeretem őt, és nem akarom végignézni, ahogy belehülyül ebbe a jehovás micsodába. Szép szó, könyörgés nem használ, azon már túlvagyunk. Most ki akar lépni a saját egyházából (katolikus), hogy átmenjen emezekhez. Mit mondhatnék neki, hogy észhez térjen? Elhagyni nem akarom, de ezt nem nézem tétlenül...
2012. máj. 29. 23:36
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Miért ír olyan a katolikus egyházról,aki nem ismeri? A katolikusok CSAK Istent imádják, de sem szobrokat,sem szentképeket NEM. Csak tisztelik a szenteket és imáikban közbenjárásukat kérik Istenhez.

A Jehovák átmossák a híveik agyát. Hetente többször is kell Biblia olvasásra menniük,adakozni a Királyok házára,téríteni járni stb. Nem fontos a család,a háztartás,csak a Gyülekezet.

Nincsen karácsony,sem családi ünnep. Ha valakinek vérre van szüksége,hogy meggyógyuljon,inkább engedik meghalni,mint beleegyezzenek a véradásba.

Az egyik legkártékonyabb szekta.

Sajnos,ha a feleséged agyát már átmosták,akkor nem hat rá semmi sem. Nagyon erőszakos társaság.

2012. máj. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
14%
Az nem olyan nagy baj, ha egy asszony elfordul a világi dolgoktól, mert illúzió az egész, de félő, hogy egy másik illúzió kedvéért teszi. A Jehova tanúi is emberek, esetleg számára jelenleg hitelesebbek, mint a katolikusok, de mégiscsak egy vallásos emberi közösség. Az útkeresése során most hozzájuk csapódott, de ebben nincs semmi kivetnivaló. Ha számára nem ez a járható út saját magától fog letérni róla. Hogy neked mi a teendőd ezzel kapcsolatban? Semmi. Hiába vagytok férj és feleség a lelki fejlődésetek nem egyazon ütemben zajlik. A nők általában ilyen téren előrébb vannak valamennyivel. Ne hagyd magára még akkor sem, ha aktuálisan nem értesz vele egyet. Áldott aki jön az Úr nevében legyen az Jehova tanúja, vagy Krisna hívő, vagy megrögzött katolikus. (nem vagyok egyik sem, mielőtt azt hinnéd, hogy hazabeszélek, sőt a Hit gyülekezetnek sem vagyok tagja)
2012. máj. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem majd' egy évembe telt lekoptatni őket... Pofátlanul becsöngetnek mindenhova. Egy pasi meg két vénasszony járt a nyakamra. A végén már mindig úgy hajtottam el őket, hogy mindig azt hazudtam, hogy vagy alszik a baba, vagy ha épp ott volt, akkor ennie kell, vagy mindjárt indulunk, stb.

Veszélyesek... Láttam már nem egy agymosott embert, akit elszakítottak a családjától. Feleséged felfogja egyébként, hogy ha beszippantják, akkor annyi a családnak, hacsak nem követitek ti is ?

2012. máj. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
53%
Én láttam olyan családot ahol a feleség buzgó jehovista volt, a férj pedig vastagnyakú kálvinista és jól megvoltak egymással. Egyikük ment a templomba, másikuk az imaházba az egyetlen Teremtőt imádni eltérő szertartásokkal.
2012. máj. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ismerősöm lett Jehova tanúja. Hát ennél kártékonyabb, idiótább vallást még nem hordott a hátán a föld, ezeknek nincs ünnep, minden tilos mert az nincs benne a bibliában, közelről nézem, hogyan folyik azóta a családi élete, szerencsére a férj nem hajlandó követni a feleségét ebben, a gyerekeknek se karácsony, se szülinap, se Mikulás, se semmi, mert az bűn. A nő teljesen hülye lett, nem lehet vele normálisan beszélgetni, mindenben a vallást hozza elő, kapzsi lett a végtelenségig. Az anyja ugyanilyen hülye lett. kérdezem én , milyen vallás az ilyen aki így kifordítja magából az embert, rossz irányba viszi aztán el nem engedi, aki oda belép nem fogják elengedni. Beszélgess a feleségeddel, mert valószínüleg a katolikus egyházban nem találta meg azt a lelki megnyugvást, amit itt ígérnek neki. Én katolikus vagyok, nem értem miért szidják sokan, semmi bajom vele, vannak erkölcsi normáim, aszerint próbálunk élni a sok mocskolódót nem értem ezek hogyan nőttek fel. A feleséged át fog menni ezekhez, mert nagyon tudnak hatni az emberre és a nejed már át van itatva az ő szemléletükkel. Hát, drukkolok, hogy észhez térjen. EGyébként rengeteg házasság ment tönkre emiatt a vallás miatt, érdekes a katolikus miatt egy sem...
2012. máj. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik vallást túlzásba lehet vinni, nem csak ezt.

Van ismerősöm, aki azért nem főz ebédet vasárnap, mert jaj menni kell misére. Ha túlzásba viszed, mindegyik vallás rossz, hívhatják azt akárhogy.

Ha atom buddhista lenne és építkezésen a gilisztákat mentené a földből, mert minden élet szent, az se lenne jobb.

Nyáron összemarnának a szúnyogok és jó volt veled pörkölt XD

2012. máj. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha túlzásba viszed, akkor sem a vallás rossz, hanem az a te hibád.

A jehovák nem engednek pont ezért önállóan dönteni a vallás gyakorlásáról, ott menni KELL és az embereket téríteni kell! Én, mint katolikus, szépen megcsinálok otthon mindent, nem az ebédfőzés helyett megyek misére, hanem utána. Szervezés kérdése az egész.

2012. máj. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
9%
a jehovák jó fejek,csupa szív társaság,nem szekta. ne félj tőlük. hidd el ezerszer jobbak mint az álszent katolikus egyház
2012. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerőseim a jehovaság ELŐTT voltak jó fejek és csupaszívek! Utána teljesen megváltoztak! Dehogynem szekta a javából...
2012. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd!


Nekem a barátom apja lett jehova, és azok után, hogy kitagadta, folyton példabeszédekkel zaklatja e-mailben.

Amit megtudtam ebből: nincs karácsony, se szülinap, nincs TV, folyton téríteni akarják az embert, elveszik minden idejét és egy csomó pénzét, és a legrosszabb, a gyereketeket is ráfogja venni, és onnan már nincs kiút. Az egyik válaszoló jól írta, ennél már csak a hitgyülekezet rosszabb. Amúgy ismerős mesélte, hogy valami rokona is jehova és a gyerekei annyira kis szerencsétlenek, mert folyton menniük kell ha esik ha fúj abba a sz@ros gyülekezetbe, nem kaphatnak soha ajándékot....

2012. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!