Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20-25 év közöttiek! Ti hogy...

20-25 év közöttiek! Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Ti is szeretnétek már a saját lábatokra állni? Esetleg összeköltözni a párotokkal, lassacskán családot alapítani?

De mégis miből és hogyan? :(


2012. máj. 30. 14:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
68%
Mi suli elvégzése után kimegyünk külföldre tőkét gyűjteni. Ha sikerült valamennyit félre tenni veszünk házat, ezt azt. Ha kevesebbet sikerül, akkor hitellel kell de azt nem akarunk felvenni :( nehéz ügy tény. Mi 3-4 évre mennénk ki külföldre, és a lehető legkevesebbet költenénk felesleges dolgokra.
2012. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
32%
Mi már 2 éve együtt élünk.
2012. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
59%
#2 vajon mire válaszolt?
2012. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
37%
Vajon mire? A kérdésre, mi már megoldottuk, együtt élünk. De kössél bele mindenbe, ez az oldal színvonala.
2012. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
88%

18 évesen szépen fogtam a motyóm, és elköltöztem otthonról. Egyelőre felőpoktatásban tanulok, jól osztják az ösztöndíjat, egyéb támogatásokat, mivel keresett szakon vagyok, fel mertem venni a diákhitelt, amikor tudok, dolgozom, bár ez többnyire csak nyáron jön össze. Ahogy tudok, megélek, próbálok tartalékolni, amennyit tudok. Egyelőre jó így nekem, pár évig biztos helyem van itt, aztán meg majd alakulnak a dolgok...

20/L

2012. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

2. válaszoló!

Az addig rendben van, hogy megoldottátok, örülök neki, de én elsősorban a módjára lennék kíváncsi. :)

2012. máj. 30. 14:21
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

22 éves lány vagyok, több mint egy éve vagyunk együtt a barátommal, ő 25 éves. Mi is gondolkozunk a jövőnkön, együtt tervezzük:) csak sajnos nem lehet úgy nyújtózkodni ahogy mi szeretnénk. Én forszírozom hogy menjünk ki külföldre, de ő egy idegen nyelvet sem tud és így nehéz, én meg egyedül nem szívesen megyek. Jövőre szerzem 2. diplomámat, utána teljes gőzzel munka! Az összeköltözés még elég messzinek tűnik, hisz nincs hova, se albérlet, se én hozzájuk vagy ő hozzánk, de szerencsére elég közel lakunk egymáshoz, ami előny:) Összeköltözni akkor fogunk amikor már lesz házunk, ami jó pár év, szerintem 5. Akkor én leszek 27, barátom 30:/ elég soknak tűnik, de csakis a pénz az akadálya. A 2 szemünkért még nem adtak nekünk egy házat. Hogy miből lesz a fészekrakás, saját lábra állás? A keresetünkből, hisz sem az én szüleim, sem a barátom szülei nem tudnak támogatni anyagilag. Úgyhogy gyűjtünk és öregszünk... de boldogok vagyunk így is:)

Veletek mi a helyzet, Kérdező? Miért vagy így elkeseredve?

2012. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
61%
Én ebbe már rég belefásultam. Otthonról 0 segítséget tudok kapni anyagilag, mert szegények vagyunk. Párom szintén nem kap semmit. Nekem még 1 év van a suliból, de nem várok csodát, hogy legyen munkám, mivel diákmelót sem kapok 1 éve, hiába vagyok 5 szövetkezet tagja, mindig csak az, hogy most nincs munka, 1 év alatt 1 sem volt... :((( Részmunkaidős állást is keresek ezerrel, de gyakorlatot kérnek még diáktól is, vagy ha megfelel, akkor meg nem válaszolnak vissza... Párom is munkanélküli 2 éve, csak alkalmi munkákat kap, de nem sokra megy 1-2-3 hónapos munkákkal, mert elmegy a pénz gyorsan. 20 vagyok, 22 évesen már gyereket akartam, de jó ha talán 40 évesen lesz. Lakás dettó. Sajátom 100%, hogy soha nem lesz. Külföldre nem megyek, mert nem beszélem jól a nyelvet, hiába tanulom már 14 éve, megszólalni nem bírok. Érteni értem tőkelétesen, de hogy válaszoljak...áh. Ismerősünk sincs kint. Halott ügy az egész önálló élet.
2012. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
80%

Nemrégóta külön költöztem a szüleimtől, aminek szerintem ebben az életkorban épp itt az ideje (amit írsz: 20-25 között). Nem saját tulajdon, nem is bérlemény... Nekem bevallom, már megfordult a fejemben a családalapítás gondolata, és ehhez elengedhetetlen volt ez a lépés, ill. hogy a saját lábamra álljak!

24/L

2012. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Már érettségi előtt dolgoztam suli mellett, hazaadtam jelképesen a fizetésem felét, a többit elköltöttem magamra. Amikor elmúltam 18, már tudtam menni éjszakára is. Kimentem dolgozni Görögországba nyáron, május-szeptember. Szörnyű volt, de megérte.

Amit korábban hazaadtam, azt a szüleim elrakták nekem. Ebből és a görög keresetemből felköltöztem Pestre egy szobába egy idős nő mellé és állást kerestem. 5 hónap alatt sikerült. Bankba vettek fel, van kamatmentes dolgozói kölcsön. Az albérlet mellett sokat tudtam spórolni, így hamar tudtam saját hiteles lakást venni.


Aztán megismertem a páromat és már a lányunk is megszületett :-) Most nyáron leszek 25.

2012. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!