Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20-25 év közöttiek! Ti hogy...

20-25 év közöttiek! Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Ti is szeretnétek már a saját lábatokra állni? Esetleg összeköltözni a párotokkal, lassacskán családot alapítani?

De mégis miből és hogyan? :(


2012. máj. 30. 14:08
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 5 éve vagyunk együtt, és mindketten egyetemre járunk, ráadásul én vidéken lakom (bejárós vagyok) ő Bp-i.

Ő most dolgozik suli mellett 6 órában, de nem kap annyi pénzt, hogy félre tudjon tenni, én is dolgoztam pár hónapot nyár elejétől karácsonyig, de elküldtek a leépítések miatt (pedig jó munkám volt a szakmámban).

Szoktunk beszélgetni a jövőről, de még eléggé képlékeny a dolog... Ő szeretne hozzánk költözni, és szerencsére lenne is hova (én örököltem nagymamám házát, ami most üresen áll), de minden azon múlik, hogy hol kapunk munkát.

Ha mindketten Bp-n fogunk dolgozni, akkor valószínűbb, hogy én költözök oda, bár ezt egyikünk sem akarná.


Én is csak azt tudom mondani, hogy ha a szülők nem tudnak támogatni, akkor meg kell várni, ameddig végeztek a sulival, keresni egy állandó munkahelyet és utána tervezgetni, számolgatni, hogy fent tudnátok-e tartani egy albérletet, vagy esetleg hitelt felvenni egy saját lakásra.


Nem olvastam mindent végig, szóval lehet hogy írtad, hol laktok?

2012. máj. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
77%

18 éves koromtól dolgozom,párom detto,igy diplomáztunk le,nem büfészak,jól keresünk,együtt éleünk.

Igaz albérlet,de csak mert nem tudjuk hol szeretnénk élni,jobb munkalehetőség van,akkor költözünk (ahogy tettük már 2x).De lehet még lesz ebből külföld is,de csak szakmán belül.

Gyerekhez még fiatalok vagyunk,majd 30hoz közel.

2012. máj. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
19évesen költöztünk össze még főiskola alatt...mindkettőnknek volt ösztöndíja,abból fizettük az albérletet,melozni jártunk,és igaz,ami igaz a szülőktől is kaptunk némi pénzt havonta.Nyaranta jobban fiezető állásokat kaptunk,így abból jó darabig megvoltunk...Majd melo,és albérletben élünk.Saját házunk majd kp-ból lesz,mi a banki hitelt tartjuk pézkidobásnak,nem az albit...De összeköltözni volt a legegyszerűbb,mivel koliban laktunk előtte,és minimál összeggel többért béreltünk lakást,igaz egy harmadik ismerőssel...
2012. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
24 évesek vagyunk, 3 éve együtt élünk, albérletben. Én 4 éve dolgozom, párom 17 éves kora óta egyedül él, egyikünknek sincs családja, aki segíteni elindulni. Úgyhogy eléldegélünk az albérletbe, bulizgatunk, gyereket nem akarunk még kb 10 évig, úgyhogy majd lesz valahogy :)
2012. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök minden egyes történetnek!


Kelet-Magyarországon lakunk.

2012. máj. 30. 15:59
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

13-as

Azért jöttem ide, hogy a válaszommal segíteni próbáljak.

Te meg dicsekedni.

Nos drágám, ha valakinek, akkor nekem bejött az élet. De nem részletezem, mert én nem vagyok te.

2012. máj. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

15:30 vagyok

mi meg borsodban konkrétan

kellő akarattal,minden melót elvállalva mégis sikerült (konkrétan lány léttemre diákként kukáskocsin dolgozva ismertem meg az első végzettségemhez kötödő főnökömet)

2012. máj. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

20 és 22 évesek vagyunk. Nyáron lesz 2 éve, hogy különköltöztünk albérletbe. Panel, nagyon drága, kb. 100.000 ft a rezsi, és a bérleti díj. Nagyon nehezen bírjuk, főleg a tél volt kemény. Szülők segítettek, de még így is baromi nehéz. Most kezdenek alakulni a dolgok, mindketten 100.000 felett keresünk (vendéglátás), és tervezzük, hogy nyáron elköltözünk, bárhová, csak ne panelba.


Ha tudtam volna, hogy így alakul, akkor ilyen hamar nem költöztem volna el otthonról. Legalább addig maradtam volna, amíg a jogsit lerakom, meg valami szakmát.

2012. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja, Budapestiek vagyunk.
2012. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
a 3. válaszadó nagy arc :)
2012. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!