Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiam elmondta, hogy meleg....

Fiam elmondta, hogy meleg. Hogy mondjam el az apjának?

Figyelt kérdés

22 éves fiam elmondta, hogy homoszexuális beállítódású és a fiú, akit mi a lakótársaként/barátjaként ismerünk a párja. (Megjegyzem én gondoltam)

Engem nem rázott meg, én már sokat gondoltam erre, eszembe jutott és imádom, szeretem, nekem az a fontos, hogy boldog legyen és szeressék egymást, nem zavar, hogy azonos nemű a párja, de... a férjem enyhén szólva konzervatív a témában. Igazából még mikor a gyerekeink kisebbek voltak többször is mondta, hogy kitagadná, ha meleg lenne valamelyik gyereke...

Nagyon megrázná őt és félek, hogy indulatosan viselkedne...

Valószínűleg a fiam is ezért engem kért meg, hogy mondjam el neki...

Hogy adagoljam ezt be úgy, hogy el tudja fogadni?????



2012. máj. 31. 10:01
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
95%

"inkább ne mondj az apjának semmit. szegény kitérne a hitéből és jogosan hogy hol rontotta el. "


Jogosan?Miért jogosan?Nem rontott el semmit.Ez a genetikán múlik , valakiben van hajlam valakiben nincs.Valakiben erős az a hajlam valakiben gyenge.

Az édesapa nem rontott el semmit és az édesanya sem.

Ahogy kiveszem egészséges , normális család.

2012. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
42%
Nem a te dolgod elmondani, hanem a gyereknek. A férjednek ez nyilván óriási csalódás lesz, sokkal nagyobb trauma, mint az az 1-2 pofon, amit ezért esetleg lekever a fiadnak. Ahhoz, hogy elfogadja idő kell. Előre és ismeretlenül nem tudom, hogy mennyi. Talán évek, de lehet, hogy egy élet is kevés. Mért kell ráerőszakolni egy konzervatív emberre, hogy elfogadjon egy ilyen dolgot ráadásul mosolyogva? Ne manipuláljatok, hanem legyen annyi tartása a gyereknek, hogy az apja elé áll, őszinte lesz és vállalja a következményeket.
2012. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
87%

Hát igen ,a szűk látókörű konzervatív emberek nagyon nehéz esetek.Ha rajtuk múlna akkor a nőknek még mindig csak mosás , főzés gyereknevelés lenne a dolguk és nem számítanának embernek.


A legjobb megoldás hogy csak akkor mondjátok el neki amikor a srác külön él már.Akkor nem lesznek szörnyű következményei.

2012. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha te nem tudod, hogyan mondd el a férjednek, akkor mi, ismeretlenül, még annyira sem tudhatjuk. :(

Én nem értem, mi lenne ebben akkora nagy gond, hogy így rá kell készülni, de - amint mondod - nálatok kicsit bonyolultabb a helyzet az apa felfogása miatt... Ezzel sajnos semmit nem lehet tenni, el kell neki mondani, és remélni, hogy most már képes lesz ezt megemészteni, hogy kicsit idősebb, érettebb, és érintett (már a fia miatt).


És szerintem sem a te dolgod ezt elmondani, hanem a fiadé.

2012. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
75%
Kérte a fiad, hogy mondd el neki? Ha nem akkor sehogy sem.
2012. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz kérdés. Miért viselje a fiad annak a következményét amiről nem tehet? (mert itt egyes válaszolók azt írták, hogy viselnie kell. De nem tehet róla!!! Na mind1). Szerintem valahogy lassan kéne beadagolni az apukának. Hogy lassan jöjjön csak rá, legyen ideje elfogadni, hogy a meleg emberek semmiben sem különbek, mint a másik főleg, ha az embernek a fiáról van szó. Meg kell a kedves apukával azt is értetni, hogy a meleg férfiaknak a szüleit emiatt nem fogják leköpni, gúnyolni, cikizni meg egyebek.

Én is ismerek egy férfit aki homoszexuális és a szülei nem tudják, hogy az. Mi is csak onnan tudjuk, hogy sosincs nője és láttuk egy másik pasival csókolózni. Egy szem gyerek. (Már sztem közelebb az 50-hez, mint a 40-hez).

Ti fiatok is egyke? Mert akkor nehezebb lesz feldolgoznia még pluszba azt is, hogy unoka nem lesz...

23/L

2012. máj. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy elég kényes és kínos egy téma. Szerintem csak úgy ne mondjátok még el neki. Először szerintem ha gyanakodna azon hogy valóban meleg a gyereke akkor talán jobban kezelné ezt a helyzetet, de erre magának kéne rájönnie és lehetőleg te se kezeld úgy a témát mintha pontosan tudnád mi a helyzet mert akkor veled is marakodna. A lényeg az hogy beszéljétek meg ketten a fiaddal hogy mi legyen hogyan mondjátok el neki. Az apja nyilván nem fogja kitagadni ezért maximum csak rövid távon lenne rá mérges ezért. Erre konkrét választ nem tudok mondani mert kínos úgy még belegondolva is.
2012. máj. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem se Te mondd meg neki. A fiad 22 éves tehát felnőtt és ahogy írtad már nem otthon él. Pont ezek miatt is ha tud önálló felnőtt életet élni meg kell birkóznia azzal, hogy elmondja az édesapjának a szexuális beállítottságát. Igazából ameddig nem voltak gyerekeim én is azt mondtam, hogy lehet, hogy elájulnék ha valamelyik gyermekem közölné, hogy a saját neméhez vonzódik. Aztán amikor megszülettek rájöttem arra, hogy semmi közöm hozzá, hogy akár hetero- vagy homoszexuálisként kivel élnek és kivel bújnak majd ágyba. Ahogy az én szüleimnek sincsen közük hozzá. Azt, hogy a férjeddel ezt hogyan lehetne elfogadtatni nem tudom, de valószínű én a fiad helyében úgy kezdeném, hogy megkérdezném, hogy szeret e és szeret e annyira, hogy az én boldogságomat nézze?! Ahogy előttem is írták több mint valószínű, hogy nem fogja mosolyogva fogadni és lehet, hogy évek kellenek az elfogadásához. Én azért szurkolok, hogy minden rendben menjen!

2012. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
69%

Haladni kellene a korral emberek.Ausztriától 25 évvel le vagyunk maradva amikor csak a szomszéd ország.Amikor átlép a határon az ember olyan mintha a pokolból a mennybe érkezne , vagy a vak sötétségből a világosságba.Ébresztő!


Mind a mentalitás , gondolkodás nem is értem miért ennyire konzervatív.Aztán csodálkoztok hogy a fiatalok nagy része külföldön tervezi az életét.Hát ezért!Nem csak anyagi oka van.A konzervatívság és a szűk látókörűség megfojtja , összeroppantsa ezt az országot.


A témához visszatérve , én is azt tanácsolom hogy akkor mondja el amikor már külön él.Tudom hogy nehéz , és kellemetlen a titkolózás , hazudozás de ilyen maradi ember bármire képes.Akár is tagadná.

2012. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
79%

Ha a fiad el akarja tényleg mondani, akkor mondja el ő. Rajtad fog csattanni az ostor, nem tudhatod, milyen indulatokat, érzelmeket válthat ki ez belőle.

Ha nagyon heves érzelmeket váltana ki, még megnyugtatni sem tudod, hiszen te is a történet részese vagy.

Nem egyszerű eset ezt előadni, szegény embert idegileg és lelkileg is hazavágja egy időre biztos.

Sok szerencsét!

2012. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!