Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiam elmondta, hogy meleg....

Fiam elmondta, hogy meleg. Hogy mondjam el az apjának?

Figyelt kérdés

22 éves fiam elmondta, hogy homoszexuális beállítódású és a fiú, akit mi a lakótársaként/barátjaként ismerünk a párja. (Megjegyzem én gondoltam)

Engem nem rázott meg, én már sokat gondoltam erre, eszembe jutott és imádom, szeretem, nekem az a fontos, hogy boldog legyen és szeressék egymást, nem zavar, hogy azonos nemű a párja, de... a férjem enyhén szólva konzervatív a témában. Igazából még mikor a gyerekeink kisebbek voltak többször is mondta, hogy kitagadná, ha meleg lenne valamelyik gyereke...

Nagyon megrázná őt és félek, hogy indulatosan viselkedne...

Valószínűleg a fiam is ezért engem kért meg, hogy mondjam el neki...

Hogy adagoljam ezt be úgy, hogy el tudja fogadni?????



2012. máj. 31. 10:01
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem együtt kellene leülnötök beszélni vele.

Segíts a fiadnak hogy ő nézhessen szembe ezzel.

Szerető, támogató édesanyja van és ha ezzel a hozzáállással odaállsz mellé, a férjed is másképp látja majd.

Az pedig hogy mit mondott amikor még nem tudta és hogy áll majd hozzá ha megtudja, két különböző dolog.

2012. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Csak röviden elmesélem, nálunk olyan helyzet volt, hogy unokabátyám meleg és hát nekem mondta el először, miután látta, hogy elfogadom stb...sokkal jobban érezte magát, rávettem vagyis igazából az ő döntése volt, de rá egy évre elmondtuk" szüleinek, pont azért velem, mert félt egyedül oda állni eléjük, neki így volt könnyebb, és nagyon durva mert az anyukájától vártuk azt, hogy megértőbb lesz, nemfog annyria kibukni, mivel előtte már volt erről szó, mesélt nekünk, hogy munkahelyén vannak melegek és ő elfogadja stb stb... na viszont keresztapám ugyanígy állt hozzá dologhoz(mint a férjed) azt mondogatta mindig hogyha meleg lenne a gyereke kitagadná és tényleg elég hogyis mondjam hirtelenharagú, agresszív kajakra azt vártuk hogy felkell és nekifog esni meg elhordja mindennek, erre legnagyobb meglepire pont az ellenkezője történt kellemesen csalódtunk, míg keresztapám hamrabb túltette magát sokkal elfogadóbb teljes mértékben támogatja, anyukája nehezebb eset volt, de mostanra már javult helyzet, viszont ő nem beszél róla szégyeli ami nyílván érthető, persze ő is támogatja az első amit leszögeztek, hogy akármyilen akkor is a fia.

tehát szerintem az is egy verzió, hogy elmondja a fiad, de te ott leszel vele, lehet ezer féle út nemtudni mi lesz a reakciója, mondom mi is meglepődtünk, mérget vettem volna rá, hogy nem így lesz és azt hozzátenném, hogy később mondták h valahol sejtettek voltak jelek és biztos vagyok benne, hogy fiadnál is vannak és ha még barátnőt sem mutatott be lehet megfordult már férjed fejében, csak nem mondja.

2012. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
97%
Valóban nem ezzel kell beérni Ausztriát.Csak egy példával szemléltettem hogy ott mennyivel másak az emberek , mennyivel jobb a mentalitás.
2012. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
58%

Hát annyiban jobb, hogy ott nem egymással foglalkoznak, nincs ez a "dögöljön meg a másik tehene is".

Mindenki a saját bajával vagy a közösség bajával törődik, de a közösség tagjaival külön-külön nem, befogadóbbak sokkal.

De azt sem lehet elítélni, aki nem befogadó, azért nem ez a természetes állapot. Bár az ilyen hozzáállással még el is lehet fogadni, mint amit az anya és fia tanúsít.

Nem büszke rá, tudja, hogy ez nem természetes, de így alakult és ettől még szeretne normális, boldog életet élni, a szülei szeretetével és támogatásával a háta mögött.

Ez így teljesen rendben is van!

2012. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem úgy mondja el a fiad, hogy te is jelen vagy. Hogy kiállj mellette, ha az apja rosszul fogadja.

Én legalábbis így oldanám meg. Jelen akarnék lenni, mert ha tényleg annyira betokosodott a férjem, félnék, hogy bántaná a fiam, azt viszont nem engedném. Se szóval, se tettel.

2012. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
74%
Mondd meg neki, hogy ő is tehet róla, elvégre a ti génjeitek adódtak össze.
2012. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem aki képes azért kidobni a gyerekét,mert meleg,az egy barom,műveletlen,unintelligens,buta.Bocs az indulatokért.A lényeg:ha szereti a fiad,nem fogja ezért bántani.
2012. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
68%
Ha nagyon konzervatív a férjed, inkább hallgassatok.Ezt saját tapasztalatból írom!!!
2012. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 Béla211 ***** válasza:
71%

Szerintem te semmi képen ne mond el. Ezt a fiadnak kell elmondania ha úgy gondolja. Lehet jobb ha külön megy a családi ebédekre mint h állandó vita legyen. Vagy soha többet ne mehessen haza a fiad.Ha bevallja az apukájának. Van aki nem tudja megérteni a dolgot.

F/26

2012. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
94%

"Ha nagyon konzervatív a férjed, inkább hallgassatok.Ezt saját tapasztalatból írom!!!"


Ugyanez az én tapasztalatom is. Az apa egy véresszájú jobbikos náci, a srác csak az anyjának mondta el. Az apa valószínűleg sejti, de nem kell szembesíteni vele. Kellemetlen családi, megoldhatatlan gond, senkinek se jó, ha piszkálják.

2012. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!