Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek, hogy esne, ha a...

Nektek, hogy esne, ha a párotok szülei lenéznék a te szüleidet?

Figyelt kérdés

Most költözünk a párommal saját külön házba.Eddig anyóséknál éltünk, mondanom sem kell iszonyatos együtt lakni a szülőkkel. Soha többet nem követném el ezt a hibát még egyszer.

Anyáék jöttek 2 hétvégén segíteni takarítani a háznál, apukám és a tesóm pedig a párommal csinálgatták az udvaron a teendőket.

A párom apja tegnap este így nyilatkozott: "mikor itt voltak a "munkásaid" akkor kellett volna azt a gödröt kiásni."

Nekem ez annyira rosszul esett,még mindig ez van bennem. Apósom érzi a hatalmat,mert anyagilag nagyon jól állnak a szüleimhez,és más családokhoz képest.Ezért úgy gondolja átgázolhat mindenkin.

Gyűlölöm, és nem ez volt az első!

És az is bosszant,hogy a párom erre nem szólt semmit.Csak megkérdezte,hogy milyen munkások?!Erre após:"hát apósodék"....

Segíteni jöttek, és nem hinném,hogy így kellett volna őket megnevezni.

A párom mindent elenged, semmire nem szól semmit. 23/N


2012. jún. 1. 12:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is hasonló a helyzet!

Az anyósék próbálnak lenézni,olyan megjegyzéseket tesznek,amik nagyon fájnak,sokat őrlődtem.Nem szabad!

Megelégeltem a dolgot,azt mondtam továbbra nem engedem meg magamnak,hogy így bánjanak velem.

Egyszer váratlanul felhívtam az anyósomat,majd megkérdeztem mi is az ő elképzelése...váratlanul érte,hebegett habogott.

Miért érnék emberileg én kevesebbet bárkinél?Le kell állítani a hülye játékaikat!És nekem a párom azt mondta,ha bajom van,rendezzem le én.Hát úgy tettem :))

2012. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Irigylem az előttem szólót, hogy bátor volt és megtette. Valóban ez a helyes, de én is csak őrlődtem itt 4 évig, és most jutottam el odáig, hogy anyós miatt befejezem a kapcsolatot a párommal, mert nem bírom tovább elviselni, hogy ők a tökéletesek, mi meg vagyunk a szarok. Inkább nem konfrontálódok és kilépek a kapcsolatból, bármennyire is szeretem a páromat, mert tudom, hogy a szülei nem fognak megváltozni, és túl nagy befolyásuk van a fiúknál ahhoz, hogy nekem lehessen igazam. Aki társat választ, családot is választ, vagy valami ilyesmi a közmondás, hát legközelebb jobban odafigyelek mifélék a szülők, mert onnan sajátít el egy sor viselkedésmintát az ember. Tényleg az alma nem esik messze a fájától. Az eddigi barátaim utólag visszagondolva az apjukat másolták, bármennyire helytelen is volt ahogy éltek. Még akkor is ha a fiú adott esetben belátta azt, mégis visszaköszönt a konkrét szituációkban. Gondolj tehát erre is!
2012. jún. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
Mai eszemmel teljesen nyugodt hangon közölném vele: a következő ilyennél úgy vágom szájon, hogy megszakad. Ha a kisfiának nem tetszene, vele pedig azt, hogy lehet válni, én ilyen primitív alakok között nem vagyok hajlandó leélni az életemet. Sajnos én nem ezt tettem.
2012. jún. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Anyósodék jó nagy tapló állatok, a munkásos megjegyzésükre én azt mondtam volna, hogy "az én szüleim legalább segítenek". Ha a párod nem állítja le őket, nyugodtan szólogass vissza te, bár szerintem is a párod dolga lenne közvetíteni.
2012. jún. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Azóta már volt 1 újabb megjegyzése a párom apjának,de nem hagytam magam.Visszaszóltam! Persze nem tetszett neki tudom.

De annyira mégsem voltam erélyes,jobban kellett volna!

2012. jún. 3. 11:28
 16/19 anonim ***** válasza:
ügyi vagy. tudja már hogy mi8kalács :)
2012. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hajrá, menni fog, csak gyakorold!
2012. jún. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Ugyanabba a cipőben járok mint te. Az apósék gazdagok a szüleim középosztálybeliek. Ennek ellenére csak a szüleim támogatnak. Apósék lenéznek mindenkit, szerintük ők a tökéletesek. Párom nem kezd vitába velük, mert azt nevelték bele, hogy a szüleinek mindig igaza van, ha szerinte mégsem akkor ne is szólaljon meg. Megértem őt is, hogy mindennek ellenére nem akar a szüleivel vitatkozni.

Én viszont megmondom nekik a véleményemet. Néha burkoltan néha nyíltan. Ilyenkor egy darabig nem okoskodnak.

Szerintem óvatosan időnként te is mond meg, hogy mit gondolsz. Így talán ritkulnak a beszólások. Nekem bejött ez a megoldás.

KItartás!!! Gondolj arra a párod szeret!

2012. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Mostmár erősebbnek érzem magam valamennyivel.

Úgy érzem magamra maradtam abban,hogy megvédjem magam és a családom velük szemben.Mert a páromnak hiába mondom,ő sosem fog nekik szólni.

2012. jún. 4. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!