Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem normális a felfogásom a...

Nem normális a felfogásom a házassággal kapcsolatban. De miért?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Nem tudom miért, de valahogy úgy fogom fel, hogy házasságban nem boldog az ember. Vagyis fura, de úgy gondolom, hogy amíg együtt jár egy pár addig boldogok, a házassággal azonban elromlik minden. Talán a probléma itt gyökerezik: anyukám egyedül nevelt fel minket, apumat nem is ismertem, nagyapám 20 éve halott, nagymamám volt a "főnök", olyan értelemben, hogy apum is azért hagyott el minket, mert nem bírta a vidéki életformát, amit nagymamám rá akart erőltetni (édesanyám nem hagyta volna el a szülőfaluját). Legalábbis ennyit tudok kihámozni a történtekből, mert soha nem is szabadott megemlítsük apánkat, foglmunk sincs mi van vele. Ez a dolog egyik fele. A másik amit konkrétan láttam a házasság kapcsán, a környezetemben szinte kivétel nélkül mindenki elvált, vagy legalábbis megromlott a házassága. Fórumokon is a legtöbb kérdés házasággal kapcsolatos problémákról szól. De szerintem az előbb említett tény, az, hogy apumat nem is ismertem, inkább azt a gondolatot kellene ébressze bennem, hogy mennyire fontos a család a gyermek fejlődésének szempontjából. Tudom saját tapasztalatomból. Vajon fog változni a gondolkodásom?
2012. jún. 5. 20:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

én is teljesen hasonlóan gondolkodom.

imádok együtt élni a párommal, vágyunk egy közös gyermekre, de hogy én valaha papírt írjak alá erről, az ki van zárva, de nagyon :)


a házasokat nagyon ritkán látom boldognak, van pár kivétel, de ők elég frissek :)

attól, hogy nem házasodsz össze, még lehet nagyon is komoly, biztos alapokra épített a kapcsolatod, csak a házasok vannak úgy oda maguktól, amiért alá is írtak valamit erről.


anyukám engem is egyedül nevelt, de nekem ott voltak a fantasztikus nagyszüleim is hála az égnek, akik egészen 20 éves koromig éltek, tehát láthattak felnőni, és én is velük lehettem sokat, így emlékezni fogok rájuk.

tény, hogy a nagyimék házasok voltak, de ha nem lettek volna azok, akkor is ők lennének a példaképeim, mert olyan szeretetet, amit egymás iránt tanusítottak még soha sehol nem láttam előtte.


szóval nyugi, ez nem a papíron múlik, hanem hogy mennyire vagy erkölcsileg érett egy kapcsolatra. ha komolyan megígéred neki (akár egy árnyas fa alatt az erdőben, kettesben) hogy örökre vele leszel, és mindig mindent egymásért tesztek, akkor az működni fog.

2012. jún. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a papíron múlik hogy alakul hosszú távon egy kapcsolat.
2012. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

9. Ezt nem hiszem el! Leírtad milyen volt a barátnőd, én meg sok mindenben magamra ismertem! Azt hiszem az a legfőbb problémám, hogy nem tudok empatikusabb lenni a párommal. Mindig nyavalygok a problémáim miatt, aztán amikor egy veszekedés során mondja, hogy nem vagyok megértő vele, és hogy az nem számít ha neki fáj valahol stb., felhördülök, hogy ki? éééén? aztán nagyon elszégyellem magam, magamba nézek és látom, hogy tényleg ilyen vagyok. Sajnos még nem sikerült változtatnom ezen. És tényleg ugyanaz a helyzet, mint veletek, amikor felmérgelődök képes vagyok hisztizni (én ugyan úgy érzem, hogy elmondom a saját véleményem kissé emelt hangon, de szerinte hisztizés) és durva dolgokat is vágtam már a fejéhez, utólag persze nagyon bánom. Lehet azért vagyok képtelen ilyen dolgokra, vagy legalábbis nagyon nehezen megy, mert apum ugye lelépett, anyukám meg soha nem foglalkozott a lelkivilágommal, hihetetlen, hogy mennyire képes volt csevegni hétköznapi kis dolgokról, amikor meg valami magánjellegű dologról lett volna szó, bezárult, és nagyon mogorva lett. Ezért nem szabadott soha apumról beszélni. Nem értem a viselkedésemet nagyon sokszor komolyan, hiszen a páromat szeretem a legjobban a világon, mégis a felelőtlen, kis, problémázó, hisztis viselkedésem miatt nagyon sokszor kiborítom. Van úgy hogy provokálom a veszekedést, ez szerencsére ritka, de tökre nem normális, hogy így érezzek. Talán ezért nem gondolkodok család témában. Milyen gyerekem lenne, milyen mintát örökölne tőlem, ha ilyen "mindenen felkapom a vizet" típus vagyok? Megnyomorítanám szerencsétlen gyermek lelkivilágát szerintem:(

Bocsi, ez nem tartozott a kommenthez, csak az első fele, csak úgy kikivánkozott belőlem:)

2012. jún. 7. 00:04
 14/17 A kérdező kommentje:

Én próbáltam ezt megértetni vele, de felnőttkorba nem igazán változnak meg az emberek. A vége az lett, hogy szétmentünk.


Azt még hozzátenném, hogy én szeretnék változtatni, csak kb. csiga szinten haladok, de nem adom fel!:)


És még annyi, ami szintén közös, hogy az én párom is egy olyan családban nőtt fel, ahol szeretik és tisztelik egymást a szülők, a gyereknek is tiszteletet tanítottak, és szinte baráti viszonyban van velük.

2012. jún. 7. 00:14
 15/17 anonim ***** válasza:

#9 vagyok


Az érdekelne (és ezt a barátnőmtől is gyakran kérdeztem) hogy ha szereted a párodat, miért hisztizel, kötözködsz vele? Miért jó az neked? mit érsz el vele?


szerintem ha ezt meg tudod őszintén válaszolni, sínen leszel.


Van még 2 apró kérdésem:


milyen a kapcsolatod a párod szüleivel? Kedvelnek?


Tegyük fel, hogy szülinapod van, a párod megajándékoz, de nem tetszik az ajándék, amit kapsz. Mit teszel? mire gondolsz?

2012. jún. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"Az érdekelne (és ezt a barátnőmtől is gyakran kérdeztem) hogy ha szereted a párodat, miért hisztizel, kötözködsz vele? Miért jó az neked? mit érsz el vele?"


Ezt a kérédst én is feltettem már számtalanszor magamnak. Azt a választ tudnám adni, hogy azoknak tudom megmutatni önmagam teljes valóját, aki nagyon közel áll hozzám. Ezt a fajta viselkedést három ember tudta eddig kiváltani belőlem: anyum, a tesóm és a párom. Mármint ezt arra értettem, hogy ha valami nem tetszik nekem, képes vagyok toporzékolni. Anyukám nem kényeztetett el egyáltalán, a bátyámat azonban igen,ő egyet mosolygott, és máris megkapott mindent, én pedig maradtam a hisztis kis "leányka", mert nem tudtam elviselni ezt a megkülönböztetést. Most viszont a párom szinte a tenyerén hordoz, mindent megad nekem, úgymond megkapom tőle mindazt a kényeztetést, ami hiányzott eddig az életemből. De, ha ő valamiért ingerült, én azt nem bírom elviselni. Ilyenkor nem a szokásos kedves modorában válaszol, ez nekem rosszul esik, innentől kezdődik a hiszti!!! Vagy nekem volt rossz napom, és belekötök mindenbe, ezt nehezen tűri, én pedig rázúdítom minden elfojtott dühömet. Kb. szerintem ennyi.


"milyen a kapcsolatod a párod szüleivel? Kedvelnek?"


A párom szülei évek óta külföldön élnek, életemben kétszer találkoztam velük. Az apukája nagyon jófej, igazi "humorzsák", ám nagyon feszélyezve éreztem magam a jelenlétében, fogalmam sem volt miről beszéljek vele.

Az anyujával érdekes volt a helyzet, mert amikor először találkoztam vele, és kettesben maradtunk, miután megkérdezte mennyi ideje vagyunk együtt, egyből a fia magánjellegű dolgai felől érdeklődött, én pedig köpni-nyelni nem tudtam hirtelen:)) Kiderült, hogy a fia nem avatja be a bizalmába, ami neki rosszul esik.

Amúgy kedvesek, aranyosak, valószínű ha többet talákoznék velük, kialakulna egyfajta bizalom.


"Tegyük fel, hogy szülinapod van, a párod megajándékoz, de nem tetszik az ajándék, amit kapsz. Mit teszel? mire gondolsz?"

Ezt ugyan nem nagyon tudom elképzelni, mert kivétel nélkül minden ajándéka tetszett:), de ha mégis így lenne, nem mutatnám, hogy nem tetszik, az biztos. Megpróbálnám palástolni csalódottságomat, és megköszönném szépen. Mondjuk, lehet nem bírnám ki, és megkérdezném (nem számonkérő hangsúllyal), hogy hogy jutott eszébe épp azt a valamit venni. Magamban valószínű azt gondolnám, hogy nem értem, miért vett ilyesmit, amikor nagyon jól ismer, tudja mi az ízlésem.

2012. jún. 7. 12:24
 17/17 anonim ***** válasza:

"Az érdekelne (és ezt a barátnőmtől is gyakran kérdeztem) hogy ha szereted a párodat, miért hisztizel, kötözködsz vele? Miért jó az neked? mit érsz el vele? "


Igaz a kérdés a kérdezőnek ment, de mivel írtam, hogy hasonló vagyok én is, mint az általad leírt lány, hát válaszolok én is, ha nem baj. Főleg, hogy röviden össze tudom foglalni.

Önbizalomhiány + csalódástól való félelem. De persze ezt akkor ott nem tudtam, csak utólag jöttem rá, és bőven nem 21 évesen.

2012. jún. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!