Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nagyot csalódtam. Hogy...

Nagyon nagyot csalódtam. Hogy tegyem magam túl rajta?

Figyelt kérdés

Volt egy nagy álmom. Bekerülni az ország egyik legjobb egyetemére. Kedden kiderültek az érettségi eredményei, és nem úgy sikerült, mint ahogy kellett volna. Biztos vagyok benne, hogy nem fognak felvenni. Azóta teljesen depressziós vagyok. Nem csinálok semmit, fel se kelek, egész nap csak fekszek és bőgök. Bele vagyok betegedve... Annyira ezt akartam évek óta, annyit tanultam az érettségire, és mégis ez van :((( Hogy tegyem magam túl rajta? Egyszerűen nem tudom magam összeszedni :(

20/L


2012. jún. 8. 19:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az álmainkról elég sokszor le kell mondanunk, én is mindig így járok. :'(
2012. jún. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Megértem mit érzel, amikor összetörik egy álmod. Depresszióssá válhatsz és sírhatsz, de akkor nem lehetsz túl erős jellem. Akkor vagy igazán kitartó, ha egy ilyen pofon után is képes vagy felállni!

Tudod a közhelyekről azt kell tudni hogy elcsépeltek, de mégis az élet legnagyobb igazságai. Éppen ezért bocsánat, de én is efféle közhelyekkel fogok tanácsot adni.


Mindig nézz előre! Egyszerűen gondolj arra, hogy tovább kell lépned. Hidd el az életben valószínűleg rengeteg hasonló kudarc vár még rád, de ezeket félre kell rúgni és a következő célokra, boldogságra, jó dolgokra kell koncentrálni.


Nem tudom mennyire hiszel a sorsban, de talán oka volt annak hogy ez így sikerült. A világon rengeteg olyan dolgot találhatsz amit igazán tudsz szeretni. Nyisd ki a szemed és nézz körül! Találd meg a Te utad! Életből csak egy van, de töltsd el ezt az egyet szomorkodással.


Megértem hogy most szomorú vagy és fáj, de hidd el: még nincs minden veszve. Még akár fel is vehetnek az áhított egyetemre!


A lényeg hogy vegyél észre minden szépséget a pillanatban, koncentrálj az újra, és akár az egyetem nélkül is hosszú, boldog életet élhetsz!


Fiatal vagy, sok minden vár még Rád! Egyedül rajtad múlik hogy a felfedezésre kapott idődet depressziósan a szobád egy zugában töltöd, vagy talpra állsz, leporolod magad és tovább indulsz!


Én nagyon sok sikert és kitartást kívánok mindehhez!

B.B.

2012. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sikerült az érettségi úgy ahogy akartad,akkor ez azt jelenti,hogy mégsem tettél meg mindent érte. De nem kell feladni az álmaidat. 1 évet halassz. Tanulj ezerrel.Tanulj úgy hogy beleadj 110%-ot. Majd érettségiz le újból azokból a tantárgyakból amik kellenek az egyetemre. Nincs sehol leírva,hogy nem lehet újra érettségizni. A következő alkalommal sikerülni fog.

Én nem sírnék,meg nem hagynám el magam,hanem újult erővel tanulnék a céljaim elérése érdekében.

Csak egy eset. A szomszédom lánya világéletében fogorvos szeretett volna lenni. De nem vették fel az adott egyetemre. Nem adta fel. Ötször ugrott neki,mire felvették. MA fogorvosként dolgozik

2012. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem vettek fel egyből érettségi után. 1 évig dolgoztam ( tehát pénzt kerestem), utána jelentkeztem újra és sikerült.

Ne add fel, ez még nem a vég:) Egy kis munka meg lehet, hogy a javadra is válik ( a pénzről nem is beszélve).

2012. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Próbálkozz egy év után még egyszer, így legalább rá tudsz koncentrálni csak azokra, amikből javítanod kell. Ha szabad kérdeznem, melyik egyetemre akartál bejutni?
2012. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A BME-re.
2012. jún. 8. 20:09
 7/17 anonim ***** válasza:

a csalódások mindig nagyon fájnak, és csak később jön rá az ember h szükségesek voltak. Kicsit más de 17 évesen elhagyott a nagy szerelmem azt hittem belehalok. Azóta röhögök rajta de akkor egy évig gyászoltam. Most egy hónapja megint elhagyott vki, akiről azt hittem ő az igazi és bár fáj, közel sem ér a fájdalom ahhoz, amit anno éreztem. Pedig neki adtam a szüzességem, stb, tényleg szerettem. De az ember megedződik. És most is csak arra tudok gondolni az én személyiségemnek kellett még ez a pofon, most fáj de pár év múlva megértem miért kaptam. Ezt meg kell tanulni, neked még meg kell tanulnod felvértezned magad a csalódás ellen azért kapsz pofonokat, később előnyödre válik majd.

fel a fejjel!

2012. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
szerintem is tanulj rá még egy évet. jobb, hogy most nem vettek föl, mintha az első évben elhasalnál az alaptárgyakból.
2012. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Pótfelvételi beadva fizetősre?
2012. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Annyi lehetőség van még...Nem szabad sírni. Meg kell mutatni, hogy kemény vagy, és küzdeni kell. Az élet már csak ilyen.
2012. jún. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!