Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Nagyot csalódtam :- (

Mit tegyek? Nagyot csalódtam :- (

Figyelt kérdés

Nyárra tervezzük kisbabánk megkeresztelését. Én külföldről származom, két éve vagyunk együtt a férjemmel, itt lakunk Magyarországon, de a keresztelőt otthon szeretnénk megtartani szüleim szervezésével. Úgy terveztük, hogy az én "otthonhagyott" barátnőim közül hívok kettőt keresztelni (akikkel a legjobb viszonyban voltam). Arra gondoltam, hogy majd személyesen meghívjuk amikor hazamegyünk (keresztelő előtt 3 héttel), de addig is facebookon vagy iwiwen értesítem őket (így szoktuk amúgy is tartani a kapcsolatot). Kb. 2 héttel ezelőtt írtam mindkettőnek (mert ebben az évben nem beszélgettünk neten), hogy majd nyáron szeretnénk keresztelni, stb....

Egészen a mai reggelig nem kaptam semmiféle választ egyiktől sem. Az előbb viszont visszaválaszolt az egyik b.nőm, hogy sajnálja, de visszautasít, ha otthon laknánk akkor másképp lenne (de otthon sem egy megyében laktunk-szóval ez csak kifogás).

A másik b.nőm, semmit nem írt vissza (pedig az ő kisfiát ezelőtt 2,5 évvel kereszteltem és nálunk az a szokás, hogy annak illik visszakeresztelni). Az egyik közös barátnőnktől (akivel elég sűrűn beszélgetünk) megüzentem, hogy írtam üzenetet neki. De azóta sincs semmi válasz (pedig naponta 3-4x is belép az iwiw-re - a bejelentkezési időt látom), de nem olvasta el egyik levelem sem (kettőt írtam 1 hét különbséggel).

Nagyon elszomorodtam, a sírógörcs kerülget főleg most, hogy az egyik visszautasított, a másik pedig semmit nem is ír. Pedig ők voltak a legjobb barátnőim, itt viszont még nem találtam olyan barátnőt, akit ilyen dologra kérnék.

Még jelen pillanatban az sincs aki megvigasztaljon, férjem késő estig dolgozik. Azért írtam ide, mert remélem, hogy itt esetleg "megvigasztaltok" kedves anyukák. Ti mit tennétek ilyen esetben? Vagy ha járt már így valaki, mit tett?

Köszönöm a válaszaiatokat előre is!


2012. febr. 24. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. Nem lehet hogy az iwiw szarakodik? Esetleg nem jelzi az üzeneted? Írj neki újra?

Párod rokonságában nincs olyan akit szívesen felkérnél?

2012. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, nem tudom ezek a lányok, nők, mennyire igazi barátok......én elképedtem volna a helyedben..a keresztelés egy szép dolog és nagy esemény, megtiszteltetés hogy meghívtad rá őket. Ha ők elutasítják, meg tojnak a meghívásra, azok nem is barátok....Nem is tudom mit csinálnék, valószínű állatira fájna de a továbbiakban én sem kérnék belőlük, ha ők sem kérnek belőlem.
2012. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Lehet, megprópálnék telefonálni...
2012. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Esetleg hívd fel őket,hogy nincs-e valami félreértés köztetek(főként arra gondolok,aki nem reagált semmit az üzenetre).Aki viszont visszautasított,háát sajnálom..,ugyan nehéz a távkapcsolatokat fenntartani,de lehet,hogy nem volt igazi barát!Én is jártam már hasonlóan,mióta gyerekeim vannak,többről kiderült,hogy nem volt igazi!Ne keseredj el,találsz új barátnőket!!:)üdv
2012. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

sajnálom :(


amúgy én nem értem amit írtál :S mi az, hogy te keresztelted meg a barátnőd gyerekét? meg az, hogy meghívtad őket, hogy kereszteljék meg a gyereked? vagy ez a keresztszülőség?

bocs, csak ilyet még nem hallottam, hogy barátnők keresztelik egymás gyerekét :)


ha keresztszülőségre kérted fel őket akkor egyrészt tök bunkó, hogy vissza se írt, másrészt ha vallásos(ak) akkor megértem, hogy visszautasították, én se vállalnám így. ennek elég nagy jelentősége van szerintem, nálunk a keresztszülő elvállalja, ha meghalnak a szülők akkor ők nevelik fel a gyereket. ennek a fogadalminak azért súlya is van, épp ezért nálunk vagy nagyon közeli barát vagy családtag szokott lenni a keresztszülő.

2012. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem nem voltak ők olyan jó barátnők, ha ezt nem vállalták, vagy pedig vissza sem írtak. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy talán megsértődtek vagy akaratlanul is megbántottad őket, esetleg úgy érezhetik, hogy azzal, hogy elköltöztél cserben hagytad őket. Én úgy gondolom, hogy ez gyerekes viselkedés felnőtt emberektől. próbálj meg minél hamarabb tiszta vizet önteni a pohárba, és új barátnőket keresni. keresztszülőnek pedig valaki rokon szóba jöhet esetleg, nálunk is a nővérem a kislányom keresztanyja. Fel a fejjel és meglátod rendeződnek a dolgok. Sajnos nekem is volt olyan barátnőm akiről azt hittem, hogy a legjobb, de csalódnom kellett. Lett helyette új, és azóta rájöttem, hogy az nem volt valódi. Sok sikert és kitartást neked. Járj nyitott szemmel, és meglátod mindennek lesz miértje. Örülj a gyermekednek és használjátok ki az együtt töltött időt.
2012. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5. vagyok. akkor félreérthettem, ha "csak" meghívtad őket és azt utasította vissza ill. nem is válaszolt, az tényleg furcsa :(
2012. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen rövid időn belüli ilyen sokan próbáltok megvígasztalni. Nagyon jól esik...

Igen, keresztszülőségre hívtam, és én is metiszteltetésnek szántam, hisz én sem hívok akárkit kersztelni, csak olyat, akit tényleg barátnőmnek hittem. De ezek szerint egyik sem volt az, csak becsaptak, megjátszották,...nem tudom, de nagyon fáj:-(.

Az egyik (aki vissza sem írt) kb. 15 évig volt az állítólagos b.nőm, (ezért is választott engem keresztanyának), a másik b.nőmmel az egyetemi évek alatt ismerkedtünk meg, 3 évig együtt is laktunk albérletben, és lediplomázás után is tartottuk a kapcsolatot, vagyis 10 éve ismerem őt is, és 8 évig tartott ezek szerint az állítólagos barátságunk.

Mindkettő vallásos, (én is), szóval tudják, mit jelent a keresztszülőség és azt is, hogy ha én hívom őket, akkor ők is visszahívhatnak engem, és fordítva.

Majd feldolgozom ezt is, csak hidegzuhanyként ért ez a ledöbbeneés, hogy akkor hogy is van...volt nekem egyáltalán igazi barátnőm?

Sajnos a roonságban nincs senki olyan aki vállalná (kor miatt, stb.).

2012. febr. 24. 14:13
 9/16 A kérdező kommentje:
Majd lesz valami, nyárig még lesz talán ki megkeresztelje a kislányunkat, csak előbb helyre kell ebből jöjjek.
2012. febr. 24. 14:16
 10/16 anonim ***** válasza:

A keresztszülőség szerintem nagyon komoly dolog. Nem hiszem, hogy ezen meg kéne sértődni, hogy nem vállal egy nagy felelősséget. Számomra az a keresztszülőség, hogy ha velem történik valami, akkor az én általam képviselt erkölcsi normák szerint a keresztszülő egyfajta pótszülő lesz. Éppen ezért keresztszülője csak olyan gyereknek lennék, akinek a szüleivel maximálisan megegyezik a nevelési/erkölcsi értékrendem. Két "legjobb" barátnőm van, egyik gyerekének sem lennék a keresztszülője ebből az okból kifolyólag.


Azért az nem elhanyagolható, hogy melyik országról beszélünk. Ha te pl. angol vagy, a gyerek itt él Mo-n, magyarul beszél (a te barátnőid nem tudnak magyarul), akkor szerintem jogos a visszautasítás. Nyilván ha Romániáról beszélünk és te és a barátnőid is magyarnak vallják magukat, akkor más a tészta...


Meg szerintem az eléggé gáz, hogy lassan márciust írunk, de ti még nem beszéltetek idén...


Biztos, hogy ők igaz barátnők?

2012. febr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!