Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nagyot csalódtam. Hogy...

Nagyon nagyot csalódtam. Hogy tegyem magam túl rajta?

Figyelt kérdés

Volt egy nagy álmom. Bekerülni az ország egyik legjobb egyetemére. Kedden kiderültek az érettségi eredményei, és nem úgy sikerült, mint ahogy kellett volna. Biztos vagyok benne, hogy nem fognak felvenni. Azóta teljesen depressziós vagyok. Nem csinálok semmit, fel se kelek, egész nap csak fekszek és bőgök. Bele vagyok betegedve... Annyira ezt akartam évek óta, annyit tanultam az érettségire, és mégis ez van :((( Hogy tegyem magam túl rajta? Egyszerűen nem tudom magam összeszedni :(

20/L


2012. jún. 8. 19:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem is így kezdődött, de a végén beadtam pótfelvételire és fizetős lettem. Nálatok nem megoldható? Amúgy egy évet dolgozhatsz és csinálhatsz új érettségit, avval meg fel fognak tutira venni. Ne kenődj el, mindig van B terv!!!
2012. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Sajnos fizetős nálam nem jöhet szóba. És igazából azért vagyok így kibukva, mert 2 éve érettségiztem, egy évet megcsináltam egy másik egyetemen, másik szakon, amit utáltam, mert a szüleim eredetileg nem engedtek ide. Most pedig tényleg mindent megtettem, itthon 95%-os írásbeliket csináltam, élesbe pedig lett 83% egy tárgy ami számít pl :(
2012. jún. 8. 21:11
 13/17 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam, de én még azt sem mondanám, hogy nem adtam bele apait anyait, minden 5-ös lett érettségiből + csináltam egy felsőfokú nyelvvizsgát angolból és egy közepet németből. Mégis 4 ponttal csúsztam le. Én is rengeteget sírtam, teljesen depresszióba estem. Egyébként Corvinusra akartam menni. Felvettek egy olyan helyre, ahol végigszenvedtem egy évet, majd újra felvételiztem, de akkor már a BME-re és fel is vettek. Visszatekintve jobban jártam volna, ha dolgozom az alatt az egy év alatt, mert egyszerűen utáltam oda járni. Legfőképp az miatt, hogy mennyire szenvedtem hogy nem vettek fel oda ahova akartam. Most itt boldog vagyok a BME-n, szeretek ide járni, de mindig bennem lesz, hogy nem ez volt az álmom. Még akkor is, ha ott is azt tanultam volna, amit most tanulok.

Szerintem ne mondj még le róla... Vagy akár vannak egy éves okj-s képzések is. Szerintem meló mellett is le lehet egy olyat végezni és akkor még azt sem lehet mondani, hogy elveszett egy éved.

Fel a fejjel. :)

Én már sok mindenben látom azt, hogy minden okkal történik.

20/L

2012. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi még nincs veszve semmi.

Ad 1.: Az eredményeket még nem tudod biztosra, bármi lehet.

Ad 2.: Szóbelivel még javíthatsz

Ad 3.: Nem tudod hogy alakulnak a ponthatárok az idén. Ha a többieknek is rosszabbul sikerül, akkor lentebb lesz a ponthatár.

Ad 4.: És ha nem vesznek fel a BME-re, akkor mi történik? Több is veszett Mohácsnál... most emiatt ne legyél lelkibeteg. (És ha nem azt adja az egyetem amit annyira vártál, akkor mi történik? Megint összeomlasz?)


Én már kicsit előrébb járok a szakdolgozatomat írom jelenleg. Kaptam egy iszonyú rossz témát. Vagyis nem rossz, csak nincs az egyetemen segítség, rengeteg idegennyelvű irodalom, éjszakákat fordítottam sírva, hogy ennek sose lesz vége, nem segít senki. Ráadásul a konzulensem el-eltűnik napokra. Totál bele voltam betegedve, hogy itt ülök egy rakat trágyadomb tetején, amibe én kevertem bele magamat. (Ha nem vállaltam volna el ezt a témát és mertem volna nemet mondani, mást választani, akkor mennyivel jobb lett volna.)

A héten viszont elkezdtem a szakmai gyakorlatot, annál a cégnél, amelyek a témát adta. Leültettek, kaptam egy kávét és elkezdtünk beszélgetni. Kiderült, hogy ebben a "rakat trágyadombban" rengeteg lehetőség van, a gyakorlatban remekül használható eredményeket lehet kihozni: ergo, a világ legkirályabb témáját kaptam.

Azt akartam kihozni, hogy sose szabad elkeseredni, főleg így előre nem, mivel nem tudhatod, hogy mi jön ki belőle. Minden történik valamiért. (Ha anno nem sírok végig több éjszakát, most nem nekem lenne a világ legkirályabb gyakorlati helyem. :D )

2012. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom mit érzel, most próbálkoztam másodjára orvosira nem fog összejönni szóval megyek a nemistudom hányadik (sokadik) érettségit megírni ősszel, egy évet csak a tanulásra szántam nem mentem el másik suliba csak azért, hogy járjak vhova és most sem fogok megyek dolggozni amiből kikell fizetnem majd jelentkezésem meg ugy mindent :/

de a lényeg még mindig az, hogy nem szeretném, ha életemet végig kísérné a mi lett volna ha? - mondat.

szóval én képes vagyok még próbálkozni, várni nemis merem azt mondani, hogy majd szerzek egy szakmát ha már lélekben nem bírom, mert am annnyira tudom h nekem ott a helyem és sikerülni fog előbb v utóbb szóval sírd ki magad aztán hajrá :)

20L szóval időm mint a tenger :D

2012. jún. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A BME nagyon nehéz. De tényleg. Én vért izzadok és nincs se éjjelem se nappalom három hete, és még így sem biztos, hogy elég kreditem lesz. Van pár olyan tárgy, aminél a 70%-os bukási arány már kiemelkedően jónak számít. Rámennek az idegeim, hogy folyton azon aggódom, bent fogok-e maradni, meglesz-e az elég kreditem, mikor fogom elvégezni végre..

Ha marad egy éved, legalább fordíthatod arra, hogy tanulj, nem tudom melyik szakra szerettél volna jelentkezni, de a matek, fizika tuti kell, nézd át a fizika alapokat, tanulj meg integrálni, deriválni, tanuld meg a mátrixműveleteket, hogy megkönnyítsd a dolgod, mikor felvesznek.

2012. jún. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek Magyarországon ... :( Hasonló cipőben voltam én is ,de én már feladtam .....

Most ott tartok ,hogy 23 évesen Bolti eladóként dolgozok ....

Menj okj-s képzésre .... lesz kredited legalább -> több esélyed lesz jövőre... VAGY Diákhitelt tudom még javasolni ... Aztán elméletileg vannak ösztöndíjak meg ha tartod az előírt átlagot még áttehetnek államilag finanszírozottra... :)

Sok sikert ne csüggedj!!! Csak legyen erőd és tarts ki

2012. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!