Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagalnal erre?

Hogyan reagalnal erre?

Figyelt kérdés

Anyam es apam elvaltak, mikor en 2,5-3 eves voltam. 3-an voltunk testverek (azota szulettek meg tesoim mindket reszrol). Mind a 3-an apuhoz kerultunk. Anyunak nem volt semmilye, apunak volt haza, allasa. (Tulajdonkeppen egy ejszakas kalandbol jott ossze noverem, es apam kotelessegtudatbol vallalta fel az apasagot.) Apu felnevelt minket tisztesseggel, tanittatott minket. Eleinte surun volt lathatasa anyunak, aztan egyre ritkabban latogattuk. Nagyon szegeny volt, dolgozni nem dolgozott. Szult meg ket fiut egy masik ferfinek. Egy ido utan mar nem latogattuk. O soha nem kerte, hogy menjunk. Aztan volt egy idoszak, hogy tobb eve mar nem lattam, nem hallottam felole, egyszercsak elkoltozott valahova, nem tudtam, hova. Nem is kerestem. Tesoim se. Aztan egyszercsak elokerult, a tesoja -akirol addig nem is tudtam-, ram irt, hogy o a nagybatyjam, tudja, hol van anyu. Felvettuk anyuval a kapcsolatot. Eldontottem, hogy parommal egyutt elmegyunk, meglatogatjuk. Tudtam, hogy kikoltozok kulfoldre es lehet, hogy tobbszor nem latom. Ugy ereztem, meg egyszer beszelnem kell vele, meg kell tole kerdeznem, hogy mert nem kerte soha, hogy latogassuk, mert nem jott el soha o meglatogatni minket? Egesz eletemben hianyzott, hogy nincs anyam tulajdonkeppen, megis tobb anyam volt, mint egy atlagos embernek (neveloanyak jottek-mentek. Nem apam hibaja, 3 gyerekkel nehez uj partnert talalni) Egyikkel sem jottem ki igazan, kiveve az elso neveloanyammal.

Tulajdonkeppen a latogatas soran nem vontam felelossegre, ugy ereztem, hogy mar mindegy, nem valtoztat semmin. Probaltam baratsagos lenni vele. Szegeny egy kicsit buta no, primitiv eletet el. (Nem lealacsonyitva mondom ezt, de ez teny, butacska no. 17 eves volt kabe, mikor szulte noverem, sulit nem fejezte be) Eleg trehany a kornyezetere, nem szerettem nala lenni soha a kosz miatt sem.

A lenyeg:

Most irt nekem par hete interneten (face), par szot valtottunk irasban, aztan azota bombaz a felkereseivel (vmifele jatekok, senki felkeresere nem szoktam reagalni, en meg ezekkel egyaltalan nem jatszottam, nem is akarok, nem erdekelnek)

Tegnap meg irja nekem, hogy mert nem irok neki, meg hogy komolyan neha elgondolkodik, hogy vannak e gyerekei egyaltalan meg ilyenek. En meg kiakadtam tisztara. Megis most mit kepzel, hogy puszipajtasok leszunk, vagy mi?

Szamomra az anyam egy ember a sok kozul. Erzelmileg nem erzek iranta semmit. (tudom, mas orulne, ha elne az anyja, de egy ilyen anyaval nem hinnem, hogy barki is barmire menne.) Ti mit reagalnatok erre? Mit irjak neki erre? "bocs, hogy nem irtam rad, de neked is eszedbe juthatott volna, hogy vannak gyerekeid az elmult 28 evben"

Te mit reagalnal erre?


2012. jún. 12. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Az írásodból azt olvasom ki ,hogy talán most ő is közeledni szeretne,de nagyon vigyáz mert sajnos lehet ,hogy csak a pénz szaga útán megy.Sajnos az én anyám is ilyen volt,még él,de az életében nem keresett meg erre az egyetem útán felbukkant!
2012. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mond el neki, hogy sajnálos, hogy nem akarta, hogy találkozzatok korábban és nem kezdeményezett,mikor szükséged lett volna rá.Egyenlőre ennyit....Mást nagyon nem tudsz...
2012. jún. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban szörnyű lehetett, és neki saját magának is. Örülnöd lehet, hogy mások felneveltek, és van kit szeretned. Igazad van minden mondatodban.

DE: mégiscsak az anyád. A legkevesebb amit tehetsz, vagy tenned kell, hogy ne gyűlöld. Gondolj rá jó szívvel. Vagy legalább részvéttel, sajnálattal. Viszont semmilyen felelőséged nincs vele kapcsolatban. Kötelezettséged sincs.

2012. jún. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam kiveri a biztosítékot ha valaki azt írja "mégiscsak az anyád"

Kedves kérdező.Hasonló lehetett az életünk. Mi 3-an vagyunk testvérek,és a nővérem hasonlóképpen jött a világra. Az anyám meg akarta fogni az apámat így bejelentette,hogy terhes. Apám vállalta az apaságot. Még úgy is hogy anyám egyre többet kezdett inni. Apám 1 év után elakarta hagyni,de akkor jöttem én. 5 évvel később jött a húgom. Anyám végig ivott,és vert minket. Végül amikor 15 éves lettem lelépett egy alkoholista hapsival,és 3 évig azt sem tudtuk hogy él vagy sem. Majd megjelent,és újra jött a pokol.Ütött-vert minket. 20 évesen belemenekültem egy házasságba,hogy végleg elmeneküljek tőle.

Én 20 éve nem láttam. Nem is olyan régen mondta apám,hogy, anyu már régóta nem iszik,és sértve érzi magát,hogy nem látogatjuk,nem támogatjuk, nem segítjük anyagilag.

Apámnak meg is mondtam,hogy azért mert világra hozott minket még nem anya. Anya az aki fel is neveli,megtanítja a gyerekét az életre,akihez oda lehet menni ha bánatunk,örömünk van. Aki mellettünk áll.. Nekem az apám az anyám is. Nekem az apám mesélt a menstruációról( dadogott, irult-pirult) Az apám mesélt a nemi életről (na itt már igencsak kínosnak érezte magát férfi létére..:D)


Én azóta sem mentem anyámhoz,ahogy a testvéreim sem. Ő lemondott rólunk amikor gyerekek voltunk. Mi is lemondtunk akkor arról hogy nekünk is lehet anyukánk. 40 évesen már régen nincs szükségem rá.

2012. jún. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eltűnt 28 évre, most meg farmville meghívókat küldözget? Bakker, ehhez pofa kell :D
2012. jún. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!