Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők ti megtennétek?

Szülők ti megtennétek?

Figyelt kérdés
Úgy gondoljuk, hogy a fiunkkal nem tudunk mit kezdeni. 22 éves,de nem akar semmit az élettől, abbahagyta az iskoláit és most h már munkája sincs és nem is akar ujjat keresni. Megtudtuk még azt is, hogy bizony drogozott 6 évig. Mi mindent megtettünk amit lehetett el küldtük pszichológushoz, pszichiáternél is jártunk vele de semmi javulás. Bár már nem drogozik sőt a cigiről is leszokott de anyagilag akkor sem lehet bírni h eltartsunk egy 22 éves embert amikor ott van még a 3 iskoláskorú testvére. És nagyon fáj de eszünkbe jutott, hogy ki kellene dobnunk itthonról hátha akkor észhez térne. Bár az apja azt mondja, h akkor a halálba küldjük mert mi lesz ha éhen hal, megfagy vagy bántani fogják??? Ti megtennétek?

2012. jún. 19. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kétségkívül nehéz helyzet ez, de a múltja miatt (meg amúgy sem) nem tenném utcára. Az hagyján, hogy éhen hal vagy bármi, mert ha nagyon akarja megoldja, de a kilátástalanság visszalökheti a drogokhoz, ami kétség kívül sokkal nagyobb probléma. Leülnék vele beszélgetni kicsit, hogy így nem lehet élni és anyagilag nem bírjátok őt eltartani, kérjétek meg, hogy kezdjen el állást keresni, illetve mondjátok el neki, hogyha nem láttok javulást, akkor kénytelenek lesztek lépni. Talán egy komolyabb beszélgetés jobb belátásra bírja.
2012. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ott veszti hitelességét a kérdés, hogy Dániel1989 nicken tetted fel.


Most akkor vagy rólad van szó, vagy kamu az egész.

2012. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Meg. Tanulja meg, hogy felnőtt, és nem a szülein kell élősködnie. Béreljetek neki egy lakást, fizessétek ki 1-2 hónapra a bérleti díjat, utána oldja meg ő maga az életét.
2012. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
#2 jól mondja, ráadásul egy 45-50 éves ember nem rövidíti "h"-nak a "hogy" szót.
2012. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ennyire drasztikusan kell kezdeni. Nem lehetett egyszerű neki abbahagyni a cigit, a drogot, tehát valamit csak akar ettől az élettől. Azonban ez neki ebbe a felállásba kényelmes, így ha nincs kényszerítve, minden változatlan marad.

Eleinte én csak annyit tennék, hogy nem engedném a hűtő közelébe, és megmondanám, hogy amíg nem látom, hogy tenni akar valamit ahhoz, hogy el tudja magát tartani, addig nem kell itthon ennie.

Ha van területetek, akkor az otthoni munkához kötném a kaját, előbb-utóbb csak megunja, és elmegy dolgozni.

Arra figyelnék, hogy folyamatosan legyen dolga otthon. Akár kint van, akár bent.

Ha meg lázad, és el akar menni, akkor nem ti dobjátok ki, hanem az ő döntése. Haza fog találni abba biztos vagyok, és a változás se marad majd el.

2012. jún. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem fagy meg, hacsak nem megy el grönlandra... nálunk 40 fok van...
2012. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
oké lebuktam tényleg én vagyok az illető aki ilyen...a házimunkával sosem volt bajom mindig segítettem itthon kiskorom óta...bár mostanában már nem nagyon van mit csinálni max. a füvet szoktam lenyírni meg locsolom a kertet ja és azért nem teljes kényelemben élek azt hozzá tenném...mivel lemondtam az összes anyagi dologról enni is csak keveset eszem és figyelek h minél kevesebb anyagi terhez jelentsek itthon és ez azért van mert a droghasználat miatt illetve annak szövődményeként agorafóbiám lett és ez nálam azt jelenti h nagyon nehezemre esik elhagyni a házat...a kérdést meg azért tettem fel így mert kiváncsi voltam hányan gondolják úgy h ki kell rakni az utcára (am oké most nem fagyok meg de télen?) és ezért nem dolgozom mert egyszerűen nem megy...jó bevallom igen ez így elég jó kifogásnak hangzik de csak 1-2 hétig lennétek a helyemben tutui már rég kinyítrátok volna magatokat!
2012. jún. 19. 11:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Még kb. fél évig nem lesz fagyveszély, annyi idő alatt meg úgyis talpraállnál. Mi az, hogy nem megy a munka? Csinálni kell!


A kérdést meg így nem igazán értem, a szüleid ki akarnak dobni? Vagy miért így tetted fel?

2012. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Múltkor is az apád 'nevében' tettél fel kérdést magadról. Érdekes vagy...
2012. jún. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

igen, én is kérdezni akartam, hogy érdekes a nik neved, de a kérdés szempontjából mondjuk lényegtelen.

ha a helyedben lennék, bizony összekapnám magam. ha van még 3 testvéred, akkor tuti nem élősködnék anyámékon, főleg nem ilyen előélettel. Én úgy gondolom, hogy mindent megtettek annak érdekében, hogy embert faragjanak belőled, most háláld meg azzal, hogy hagyod őket egy kicsit nyugton lenni. keress állást, vagy költözz el, vagy segíts nekik.

Én adnék egy ultimátumot. 3 hónap és akkor mehetsz, ahova látsz. Baráthoz vagy bárhova. És nem azért, mert nem szeretlek, hanem mert van másik 3 testvér, akiket el kell tartani. ha egyedül lennél, akkor is hasonló képp gondolnám, 22 éves vagy, ha nem tanulsz, állj a lábadra. Ennyi. Nem a szeretet hiánya lenne a baj, hanem hogy másra is kell gondolni.

2012. jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!