Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők ti megtennétek?

Szülők ti megtennétek?

Figyelt kérdés
Úgy gondoljuk, hogy a fiunkkal nem tudunk mit kezdeni. 22 éves,de nem akar semmit az élettől, abbahagyta az iskoláit és most h már munkája sincs és nem is akar ujjat keresni. Megtudtuk még azt is, hogy bizony drogozott 6 évig. Mi mindent megtettünk amit lehetett el küldtük pszichológushoz, pszichiáternél is jártunk vele de semmi javulás. Bár már nem drogozik sőt a cigiről is leszokott de anyagilag akkor sem lehet bírni h eltartsunk egy 22 éves embert amikor ott van még a 3 iskoláskorú testvére. És nagyon fáj de eszünkbe jutott, hogy ki kellene dobnunk itthonról hátha akkor észhez térne. Bár az apja azt mondja, h akkor a halálba küldjük mert mi lesz ha éhen hal, megfagy vagy bántani fogják??? Ti megtennétek?

2012. jún. 19. 10:45
1 2
 11/13 Dottorre ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem megy a munka. Oké, a munka olyan dolog, ahol az embernek dolgoznia kell a pénzért, néha meg kell alázkodni, korán kelni, stb. De az nem módi akkor sem, hogy egy 22éves felnőtt ember a szülein élősködjön. Ők is abból neveltek és tartanak el most is, hogy dolgoztak. Az élet ilyen. Én nem dobnám ki a saját gyerekemet az utcára, de keresnék neki egy helyet ahol lakhat (pl hajléktalan szállót) és tartsa el magát ,és egyen ott, ahol tud. Csak az a baj, hogy aki nem akar dolgozni, az általában itt lesz bűnöző. Igaz, hogy a börtönben legalább van kaja, de onnan is kivisznek dolgozni, ha akarod, ha nem! Egy szóval a munkát nem lehet elkerülni.
2012. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
ma 11:40.. azért így tettem fel mert megfordult már a szüleim fejében ez h jó hát akkor kidobnak de akkor még ők sem én én sem tudtunk a mentális problémámról csak annyit h voltam már mély depressziós nem egyszer nem kétszer na mind1 és most már kialakult ez mellég még egy az agorafóbia ami miatt nem dolgozom dolgoztam én egy hónappal ez elöttig de munka közben jöttek rám olyan rohamok h haza menekültem szó szerint meg ilyenek olyan halálfélelmem van az ha kint vagyok bárhol is.. na szóval azért így kérdeztem mert kiványcsi vagyok h mi járhat a fejükben illetve hogyan gondolkozhatnak erről a szüleim
2012. jún. 19. 13:53
 13/13 anonim ***** válasza:

Én megtenném, ha nem változna.

Barátnőm tesója 27 éves és még egy percet sem dolgozott, otthon meg senki nem tesz ellene, csak élősködik.

Amíg tanul a gyerekem és el tudom látni nem kell dolgozzon, csak, ha szeretne, de amint befejezte a sulikat menjen csak, meg kell alapozza a jövőjét, nem élhet örökké anyucival-apucival.

2012. jún. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!