Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apák, nem gondoljátok, hogy...

Apák, nem gondoljátok, hogy túl kevés időt tudtok a gyerekkel tölteni?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves kislány apja vagyok, aki naponta 11 órát van távol, még szombaton is. Reggel, amikor elindulok itthonról, még alszik, amikor hazaérek este 7-re, már csak egy fürdetésre és némi játékra van ereje a kislányomnak, és már alszik is. Igazán csak vasárnap tudunk játszani, akkor rengeteget. Viszont úgy érzem mintha csak hétvégi apuka lennék, mert ez majdnem igaz is. A lányom nagyon ragaszkodik hozzám hiszen alig lát, és én is hozzá. Ez nagyon bánt engem, mert szinte nem is veszek részt igazán az életében, csak heti egy napot.

Más hogyan oldja meg ezt a problémát? Később javulni fog ez a helyzet?



2012. jún. 19. 13:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Le a kalappal, kedves kérdező, a kislányod szerencsés hogy ilyen gondoskodó apukája van.

Az én párom köztisztviselő, este fél 6-ra otthon van, pénteken fél 3-ra. Sokat segít otthon, de ezért sokat is kell nyösztetnem, magától leginkább a TV és a számítógép előtt ülne. A kisfiunkat imádja, de ez kimerül a puszilgatásában, fejleszteni, tanítani, terelgetni nem szokta.

Azt mondom, ha az a vasárnap minőségi együtt töltött idővel telik (nekem úgy tűnik), sokat mókáztok, kirándultok, vannak 'saját' játékaitok, akkor nincs nagy gond, a kislányod kap eleget apából, sokszor többet, mintha az aki egész nap fizikailag egy térben van a szüleivel, mégis magányosan játszik órák hosszat.

2012. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekem apa onnantól, hogy én megszülettem külföldön dolgozott. Bevallom őszintén, szerettem apát, de inkább ő volt az a valaki (legalábbis amíg nem fogtam fel, hogy ő az apám) aki egy szatyor csokival jött 2-3 havonta hozzánk. Aztán többet volt itthon, mert totál munkanélküli lett, és hozzászoktam. De amíg kicsi voltam és ilyen keveset láttam, nem igazán kötődtem hozzá. 6-7 évesnek kellett legyek mikor elkezdtem büszke lenni, hogy ő az apám (izmos volt a karja és mindig mutogatta, meg mint egy hüly.e macsó ugráltatta a mellizmát anyának, hogy nevessen :) nem tudom. Nekem rossz volt, hogy ritkán volt otthon.
2012. jún. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!